Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Kamuya açık ve net çözümler

Editör
saplogo_200
Abone Ol:

SAP Forum Ankara 2009’da; kamu ve özel sektör kuruluşlarının daha verimli olmasını ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet vermesini sağlayacak “e-dönüşüm” uygulamaları paylaşıldı.

Dünyanın önde gelen yazılım firmalarından SAP, kamu kurumlarına yönelik yeni uygulama ve çözümlerini 8 Aralık 2009 Salı günü Ankara Rixos Grand Otel’de gerçekleştirdiği SAP Forum Ankara etkinliğinde tanıttı. Tüm gün süren SAP Forum Ankara 2009’un açılışı, SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker ve SAP Türkiye Kamu Sektörü Satış Müdürü Deniz Alpagut tarafından yapıldı.

“Açık Hedefler, Net Stratejiler ve Temiz Bir Gelecek teması ile düzenlenen SAP Forum Ankara 2009’da kamu sektörüne yönelik SAP çözüm ve hizmetleri, sektörel çözümler ve başarı hikâyelerine yer verildi. 5 paralel salonda, 16 farklı firma tarafından 25 sunumun gerçekleştirildiği etkinlikte; bilişim sektörünün önde gelen firmaları ile kamu ve özel sektör kuruluşları kendilerini geleceğe taşıyacak iş uygulamalarını tartıştı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker etkinlikte yaptığı konuşmada; “Kamu sektörüne yönelik standart çözümler son bir kaç yıldır tam anlamıyla kullanılabilir hale geldi. Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi ve kalkınmasında, kamu ve özel sektör kuruluşlarının göstereceği performans çok büyük önem taşıyor. Teknolojinin etkin kullanımıyla işletmelerin verimlilikleri artmaktadır. Türkiye’de kamu ve özel sektör borçlarının kontrol edilmesi, bürokrasinin azaltılması, kurumlar arası koordinasyonun sağlanması, eğitim, sağlık, adalet gibi temel hizmetlerin çağdaş standartlara ulaştırılmasında iş uygulaması yazılımları çok etkin bir rol oynamaktadır. Kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyaçları, ekonomik değişikliklere, coğrafi konuma ve hatta insan sağlığını tehdit eden koşullara göre farklılık göstermektedir. Zorda olan bir işletmenin ekonomik olarak desteklenmesi ile salgın bir hastalığın ülke içinde kontrolünün çözümü benzer yaklaşımları gerektirmektedir. Bu sorunların çözümü ve kontrolü, iyi bir teknoloji altyapısı ile oluşturulacak süreç takibi ve yönetimini gerektirmektedir. Teknolojinin var olma nedeni, olumsuz koşulları minimize etmek, hayatı kolaylaştırmak, işleri hızlandırmak ve biz vatandaşlara zaman kazandırmaktır” dedi.

SAP Forum Ankara 2009 etkinliğinde, SAP Türkiye ile birlikte IBM, Aselsan, Bizcon, Çözümevi, Zorlu Enerji, STFA, TEI, Metric Technology, DDI Teknoloji, Türk Telekom, STM, EMC, Milsoft, Siemens, Medyasoft da değişik konularda sunum ve başarı öykülerini paylaştılar.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER