Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Kuveyt Türk’ten Doğu Marmara Bölgesi’ne KOBİ desteği

Editör
irfan_yilmaz
Abone Ol:

Kuveyt Türk, “KOBİ’lerin Rekabet Gücünün Artırılmasına Yönelik Mali Destek Programı” çerçevesinde, Marka “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı” ile “İş Birliği Protokolü” imzaladı.

02.Aralık.2010 tarihinde İzmit’te düzenlenen imza töreni Kocaeli Valisi ve aynı zamanda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Topaca himayesinde gerçekleşti.

İmza törenine Kuveyt Türk adına, Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz ve Kurumsal Pazarlama ve Ürün Geliştirme Grup Müdürü Ömer Karakuş, İstanbul Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Er, İzmit Şube Md. Yüksel Keleş ve Bölge Şube Müdürleri, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı adına da Genel Sekreter Erkan Ayan, Yön. Krl. Üyesi ve Kocaeli İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz ile ajans yetkileri katıldı.

Daha sonra söz alan Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, öncelikle kurum olarak uzun zamandır KOBİ’lere uygun şartlarla finansal katkı sağladıklarını, çok önemli olarak gördükleri Doğu Marmara Bölgesi için, Kalkınma Ajansı ile gerçekleştirdikleri bu anlaşma ile bölgenin gelişimine sağlayacakları katkıdan ötürü duydukları mutluluğu dile getirdi.

Yapılan bilgilendirmede özetle “KOBİ’lere sağlanacak finansman desteğinin; müşteri segmentine bağlı olarak aylık %0,79 dan başlayan kar oranları ve 48 aya varan vadelendirme seçenekleri ile kullandırılacağı, proje komisyonu olarak alınacak tutarın ise yine müşteri segmentine bağlı olarak yıllık %0,5-%1 (Binde 5 ile Yüzde 1) olarak uygulanacağı, firma talebine bağlı olarak 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabileceği” açıklamasına yer verildi.

Ayrıca proje kapsamında Banka tarafından yararlanıcı firmalar lehine Marka’ya verilecek Teminat mektupları için uygulanacak yıllık komisyon oranı da %1 olarak tespit edildi.

Kuveyt Türk, eş-finansman desteği kapsamındaki başvurulara 5-15 gün arasında cevap verecek. Açıklanan kredi kar oranları 4 ay süreyle geçerli olacak. Banka, bu süre sonunda piyasa şarlarındaki değişime bağlı olarak kredi oranlarında değişikliğe gidebilecek.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER