Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

MEYED – Tarım Kredi Kooperatifleri elele verdi

Editör
Abone Ol:

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) ile Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) ile meyve suyu sanayinin çatı kuruluşu Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) arasında, Türk çiftçisi tarafından yetiştirilen meyvelerin, Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı birlikler üzerinden meyve suyu endüstrisinde hammadde olarak kullanmak üzere MEYED üyesi kurumlarca alımını planlayan iş birliğine yönelik protokol imzalandı. Protokol metnini, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ve Meyve Suyu Endüstrisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Güney kurumları adına imzaladılar. İmza törenine Tarım Kredi Kooperatfileri Merkez Birliği ve Bölge Birliklerinin üst düzey yöneticileri, MEYED Yönetim Kurulu üyeleri, üye şirket temsilcileri ve basın mensupları katıldılar.

2019 yılında MEYED’e üyesi kuruluşların 4 üründe (Vişne, Kayısı, Şeftali, Kiraz) hammadde ihtiyacının büyük kısmının, ülke genelinde Tarım Kredi’nin 17 Bölge Birliğine bağlı Kooperatifler tarafından karşılanması ve 200 bin ton meyve tedariğinin sağlanması hedefleniyor.

Tarım Kredi’nin geçtiğimiz yıl bu alanda, MEYED üyesi kuruluşların birçoğu ile Kütahya ili ve çevresinde gerçekleştirdiği pilot çalışma kapsamında, hammadde olarak kullanılacak vişne ihtiyacının büyük bir kısmını, Kütahya Bölge Birliğine bağlı Tarım Kredi Kooperatiflerince vişne üreticilerinden satın alarak, bunların MEYED üyesi kuruluşlara satışını gerçekleştirmişti. Pilot uygulamada elde edilen çok yönlü verimi göz önüne alarak başlatılan yeni iş birliği ile, alınan olumlu sonuçların gerek ürün gerek bölge sayısında artışla yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Poyraz, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Tarım Kredi’nin köklü geçmişi ve üreticileriyle kurduğu yakın bağ sayesinde, ülkemizde tarım sektöründe kooperatifçilik dendiğinde ilk akla gelen kurumlardan olduğunu belirtti. Dr. Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi’nin, 17 bölge birliği, 1625 kooperatif, 206 hizmet bürosu, 13 şirketi, 8 bin 597 çalışanı, 25 milyar TL aktif büyüklüğü ile yalnız 850 bin ortağının değil, aynı zamanda da gıda arzı noktasında 80 milyon insana ulaşma kapasitesine sahip büyük bir aile olduğunu vurguladı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER