Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Pehlivanoğlu kardeşler, “Pehlivanoğlu” markasıyla ile yollarına devam edecekler

Editör
Abone Ol:

Pehlivanoğlu, yoluna 3 kardeşin kendi isimlerini vereceği Pehlivanoğlu zincir mağazalarıyla devam edecek.

Ege Bölgesi’nin köklü perakende zincir mağazalarından Pehlivanoğlu, yoluna 3 kardeşin kendi isimlerini vereceği Pehlivanoğlu zincir mağazalarıyla devam edecek. Market zinciri bundan sonra Ali, Hanif ve Muharrem Pehlivanoğlu’nun ayrı şirketleriyle sürdürülecek. Büyümek için bu şekilde bir stratejini doğru olduğuna karar verdiklerini belirten Pehlivanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pehlivanoğlu, “Ana şirketimiz Pehlivanoğlu yoluna devam edecek” dedi.

Pehlivanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pehlivanoğlu, bölünmenin kolay bir konu olmadığını ama bundan böyle yeni bir yapılanmaya gitmeyi tercih ettiklerini açıkladı. Her bir kardeşin 50’şer adet mağazaya kendi isimlerini vereceğini söyleyen Pehlivanoğlu, “Şu anda kardeş firmalar kuruldu ve herkes 50 mağazasını aldı. Flash Natural’in ise ne olacağına önümüzdeki süreçte karar vereceğiz. Bundan sonra yolumuza Ali Pehlivanoğlu markasıyla devam edeceğiz” dedi. Pehlivanoğlu mağazalarını 1980 yılında yokluklarla kurduklarını açıklayan Ali Pehlivanoğlu, “Bugün Ege Bölgesi’nde 150 mağazaya ulaştık. Ama tatlı bir dinamizm içinde yine tatlı tatlı ayrılma kararı aldık. Ana şirketimiz Pehlivanoğlu ise yoluna devam edecek. Yeni mağazalarla gıda piyasası yerinden sallanacak; buna herkes hazırlıklı olsun. Bundan sonra kazanan tüketici olacak” diye konuştu.
Wyndham Grand İzmir Özdilek’de düzenlenen gecede konuşan Pehlivanoğlu Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı Hanif Pehlivanoğlu ise Pehlivanoğlu’ndaki yeni yapılanmayı tanıtmak için böyle bir gece düzenlediklerini dile getirdi. Pehlivanoğlu, “Yasa gereği kısmi bölünme ile yeni şirketlere ayrıldık. Pehlivanoğlu Marketçilik ana şirket olarak kaldı; buna ek olarak Hanif Pehlivanoğlu Marketçilik, Ali Pehlivanoğlu Marketçilik ve Muharrem Pehlivanoğlu Marketçilik ismiyle 3 farklı mağazaya ayrıldı” dedi. Pehlivanoğlu’nun 36 yılda Ege’nin yoktan varolan şirketlerinden biri haline geldiğini söyleyen Hanif Pehlivanoğlu, “Yeni bir kabuk değiştirme arifesindeyiz. Bunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Daha adil bir yöntem için tatlı bir şekilde aramızda güzel bir rekabetle helalleşip, kucaklaşarak bölüştük. Ama bu ayrılık değil daha da büyümek adına atılmış bir adımdır” dedi.
Kardeşler arasında hiçbir kırgınlık olmadığını söyleyen Hanif Pehlivanoğlu, “Zaten kırgınlığımız olsa böyle bir gece düzenleyip bir araya gelmezdik. Hatta biz bu ayrılığın ne denli medeni ve barışçı şekilde gerçekleşebileceğini göstererek tüm aile şirketlerine örnek olmak istedik. Hiçbir sorun yaşamadan yine kardeşlerin de ayrılabileceğini, helalleşebileceğini ve ayrı yollardan ilerleyebileceklerini göstermek istedik” diye konuştu. Hanif Pehlivanoğlu, “Artık sırt sırta vereceğiz. Böylece daha büyük bir dinamizim ortaya çıkacak. Eskiden birbirimizin görüş farklılıkları vardı. Artık bu tür şeyleri de önlemiş olacağız. İsim değişiklikleri nedeniyle şimdi logo çalışmalarımıza başladık. Hatta bunun için tasarım yarışması düzenliyoruz. Tahminen 15 gün içinde logomuz oluşacak” dedi. Bölünmede her 3 kardeşin ailelerinin de giderek büyümesinin etkili olduğunu söyleyen Pehlivanoğlu, “Çocukların okullarını bitirip iş hayatına atılacak olması ve her birinin farklı çalışma anlayışının bulunması da bölünmeyi kaçınılmaz kıldı. Artık her 3 kardeş kendi şirketlerini kendi felsefeleri doğrultusunda yönetebilecek. Fakat yine birbirimize destek olmak adına birimizin olduğu yerde diğerimiz mağaza açmayacak. Aramızdaki tatlı rekabet ile birbirimizi engellemeden çalışacağız” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO: Nihai hedefimiz BTM’den bir Turcorn çıkarmak

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), beşinci yaşını verdiği iftarla kutladı. İTO ve BTM Başkanı Şekib Avdagiç ile BTM Mütevelli Heyeti’nin de katıldığı iftarda girişimciler, yatırımcılar, mentorlar başta olmak üzere tüm ekosistem yer aldı. Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde, BTM’nin beş yıl içinde kat ettiği yol kısa bir film olarak katılımcılarla paylaşıldı.

İftarda konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Dünyada bir ticaret odası tarafından kurulan ilk start-up merkezi olma özelliği taşıyan BTM beş yaşına girdi. BTM bu beş yıl içinde sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin startup üssü oldu ve dünyanın sayılı merkezleri arasında yer aldı. Yine bu sürede Türkiye de, küresel anlamda önemli bir girişimcilik merkezi kimliği kazanıp, global bir oyuncu çıkarmayı da başardı” dedi.

“Büyük bir memnuniyetle ifade edeyim ki, az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Kuşkusuz bu işlerin en büyüğü de Türk girişimciliğine ve yatırım kültürüne ‘bilginin ticarileştirilme fikrini’, bir daha çıkmamak üzere sokmak olmuştur” diyen Avdagiç, “BTM, yatırımcılık konusunda da ciddi farkındalıklar oluşturdu. Yatırımcı Hızlandırma Platformu programını devreye sokarak, başarılı iş insanlarımız start-uplara ve yeni nesil girişimcilere olan bakış açılarını değiştirdi. BTM olarak, 2021’de 172 yatırım eşleştirmesi gerçekleştirdik. Nihai hedefimiz ise 2022’de BTM’den bir Unicorn yani bizim tabirimizle bir Turcorn çıkmasını sağlamak” dedi.

Avdagiç şöyle devam etti: “Burada bir kez daha ifade etmek isterim ki, İTO yönetimi olarak biz BTM’nin bu hedeflerine ulaşması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. 2018’den 2022’ye kadar yaptıklarımız, bundan sonraki dönemde de yapacaklarımızın teminatıdır. Nasıl ki, 300 metrekarelik bir binada başlayan BTM hizmetlerini, hayalleriyle orantılı yeni mekanlarda sürdürmesini sağladıysak, şimdi de küresel hedefleriyle uyumlu yeni mekanlara sahip olmasını sağlayacağız. Yeni dönemde İTO binamızın yanında inşa edeceğimiz modern merkezimiz, Türkiye’nin yenilikçilik, girişimcilik ve start-up üssü haline gelecek… Böylece BTM’nin fiziki büyüklüğünü de 20 bin metrekareye taşıyacağız.”

Avdagiç, “Biz küreselleşen dünyada, fiziksel salgınların da, iktisadi hastalıkların da ülke ekonomilerini nasıl derinden etkileyip hallaç pamuğu gibi savurduğunu gördük. Yine gördük ki, salgın hastalıkların bize bulaşmaması için nasıl ‘aşı, maske ve mesafe’ gibi tedbirler alıyorsak, iktisadi hastalıklar içinde koruyucu tedbirler almalıyız. Biz inanıyoruz ki, bizi bulaşıcı iktisadi hastalıklardan koruyacak olan BTM gibi kalkanlarımızdır. BTM ve girişimci ekosistemimiz, bizim küresel ekonomik salgınlara karşı koruyucu aşılarımızdır” dedi.

BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı da yaptığı konuşmada, “Hem ulusal hem de uluslararası alanlarda ülkemizi başarıyla temsil eden BTM, bu başarısını kıtalararası platformlara taşıyarak Amerika, Mozambik ve Güney Afrika gibi birçok ülkede girişimcilik ekosistemiyle ilgili programların içinde yürütücü olarak yer aldı. Kısa bir süre önce ‘Yılın Yatırım Platformu Ödülü’nü de alan BTM, beş yıllık süreçte almış olduğu ödüllerle hem girişimcilere hem de yatırımcılara yönelik gerçekleştirdiği hizmetlerden tam not almayı başardı. Tabi bu anlamda kıymetli desteklerinden dolayı İTO’ya, değerli yöneticilerimize, bu yolda birlikte yürüdüğümüz paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza, girişimcilerimize ve tüm BTM çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu başarıların katlanarak devam etmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER