Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Praktiker Türkiye, yeni yatırımlar için gün sayıyor

Editör
Abone Ol:

Praktiker Romanya’nın kurucusu olan ve mağaza sayısını 26’ya çıkaran Günter Vosskaemper, Praktiker Türkiye’nin zirvesini devraldı.

Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Vosskaemper, aynı zamanda bir müzisyen. Almanya’da uzun yıllar bir rock grubunda gitar çaldı. Bulunduğu ülkelerin dillerini öğrendi. Türkçeyi de öğrendiğinde bildiği dil sayısı beş olacak. Medyaton İletişim ve Yayıncılık tarafından hazırlanan Praktiker Bizimle Dergisi’ne konuşan Vosskaemper, Türkiye ile ilgili şunları söyledi:

“7 yıl Romanya’da yaşadım. Orada sıfırdan başlayarak bir firma kurduk. Sonuçta 26 mağazaya ulaştık. İş arkadaşlarımla beraber 7 yıl boyunca çok sıkı çalıştık. Büyüttüğümüz bebeği bırakacağımız zamanın geleceğini hiç düşünmemiştim. Ancak bazen her şey insanın düşündüğünün aksine olur. Yerimin Praktiker Türkiye ile değiştirilmesi ile beni yeni bir meydan okuyuşun beklediğini biliyordum. Bir müdür, bu türden meydan okuyuşları kabul edecek ve küresel düşünebilecek özellikte olmalıdır. Hem kişisel olarak hem de firma adına doğru adımı attığım konusunda hiç şüphem yoktu. Gerek uluslararası Praktiker toplantıları nedeniyle gerekse küçük ülke ziyaretleri için sık sık Türkiye’ye gelmişimdir. Ülkeler arası iyi bir bilgi alış-verişine sahibiz. Bu şekilde bana Romanya’dan, Macaristan’dan, Yunanistan’dan, Ukrayna’dan, Polonya’dan, Bulgaristan’dan, Lüksemburg’dan ve Almanya’dan çok sayıda bilgi ulaşmaktadır. Geçmiş yıllardaki ziyaretlerimde zaten Türkiye hakkında bir bilgi edinmiştim.”

Romanya’daki başarı

Romanya’ya girmeden önce pazarı çok iyi analiz ettiklerini söyleyen Vosskaemper, “Böylece Romenlerin mal çeşidi ve servis bakımından ihtiyaçları konusunda kendimizi düzenleyebildik. Bir diğer başarı faktörü Romanya’daki takımımızdı. O zaman işe yerleştirdiğim personelin neredeyse tümü bugün hala firmadadır. Doğal olarak bu istikrar tüm işletmeye etki etmekte ve süreklilik oluşturmaktadır. Pazarın gelişimini aralıksız izledik ve yönümüzü geleceğe çevirdik. Ticarette ve de özellikle perakende sektöründe en önemli unsur insandır. Müşterilerimiz azami önceliğe sahiptir. Bizim işimiz insan gücüne ihtiyaç duyar. Benim ilk görevim ve hedefim, insanları tanımak, iletişimi kurmak ve de takım ruhunu ön plana çıkarmaktır. Bir genel müdür sadece takımı ile birlikte başarılı olabilir. Romanya’ya gittiğimde orada çok sıcak ve olumlu karşılanmıştım. Bunun aynısını Praktiker Türkiye’de de yaşadım. Bu takım ile başarılı olacağıma inanıyorum” dedikten sonra şu bilgileri verdi:

Takım ruhu güçleniyor

“Praktiker Türkiye’deki takım ruhunu güçlendireceğiz. Karşılıklı olarak birimiz diğerimizin işine saygı gösterecektir. Örneğin genel müdürlük binamız ve mağazalarımız var. Herkes diğerinin işine saygı göstermekte ve desteklemektedir. Bölümler arası mevcut ilişkileri daha çok geliştirdiğimizde ve güçlendirdiğimizde, bu durum mağazalarımıza olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Müşteri de bunu servisden ve çeşitlilikten anlayacaktır.

Ağustos ortası 11. mağazamızı açacağız. Türkiye’nin, özellikle çok sayıdaki büyük şehirleri nedeniyle büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Bununla bağlantılı olasılıkları iyi analiz edeceğiz.”

Müşterilere her zaman avantajlar sunduklarını ifade eden Vosskaemper, “Örneğin Praktiker Kart’ımız aracılığıyla müşterilere önemli avantajlar sunuyoruz. Broşürlerimiz ve reklamlarımızda müşterilerimiz için her zaman ilginç ve cazip ürünler ile fiyatlar vardır. Bahar sezonu için çok güzel bir ilkbahar/yaz kataloğu geliştirdik ve müşterilerimize yolladık. Böylece müşterilerimiz ilk bilgiyi bu katalogdan edindiler ve ardından da ürünleri mağazada teşhirinde gördüler. Bizim en büyük avantajımız, her şeyi bir çatı altında sunabilme imkanına sahip olmamızdan kaynaklanıyor. El aletleri, sıhhi tesisat ürünleri, fayans, bahçe, dekorasyon, aydınlatma, mobilya gibi çeşitli reyonlarda, küçük bir vidadan tutun da bahçe mobilyalarına kadar, onarım, renovasyon ya da dekorasyon için gerekli olan her şey bulunabilir” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER