Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Esnaf alarm veriyor

Editör
Abone Ol:

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), İstanbul çapında düzenlediği anketle kriz karşısında esnafın durumunu ve taleplerini ortaya çıkardı. Bu çalışmaya göre “krizi rahatlıkla aşabilirim” diyen esnafın oranı yüzde 10’da kalırken, yüzde 49’u “acil durumdayım, desteğe ihtiyacım var” diyor.

Anketle sorunlarını ortaya koyan esnaf, aynı zamanda kriz karşısında talep ettiği destekleri de açıkladı. Bu noktada en dikkat çekici iki talep; gelir vergisi ile SSK primlerinde indirim ve birikmiş borçların gecikme faizlerine af. Esnafın yüzde 58’i bunları talep ediyor. Diğer önemli istekler ise sıfır faizli kredi, kira stopaj oranlarında indirim ve yeni iş yerlerinde stopajın 2 yıl uygulanmaması. Bünyesinde 154 meslek odasını ve bunlara bağlı 700 binden fazla esnaf ve sanatkarı barındıran İSTESOB’un Başkanı Faik Yılmaz, esnafın desteğe en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemin yaşandığını söyledi.

Yılmaz, şöyle devam etti: “Esnaf gerçekten yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Oysa AB ülkelerinde küçük esnaf bir bebek gibi korunuyor. Küçük olmadan büyük olmaz. Bugün Türkiye’nin holding imparatorluğu konumundaki Koçlar bakkallıktan, Sabancılar yine küçük bir dükkandan buralara geldi. Ama ne hikmetse hükümet hep büyüklere paket çıkarttı, esnafa en ufak bir destek paketi yok.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER