Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Yeni Salı Pazarı’nda hırsızlara geçit yok

Editör
Abone Ol:

Fikirtepe’deki yeni yerinde faaliyet gösteren Kadıköy’ün tarihi Salı Pazarı, İstanbul’da hem güvenli hem de hesaplı alışverişin öncelikli adresi olmaya devam ediyor. Markalı tuhafiye, tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin, mağazaların en az yarı fiyatına bulunabildiği ünlü pazarın yeni yerinde görev yapan zabıtalar, güvenlik görevlileri ve bir kısmı sivil polis, kapkaç ve hırsızlık olaylarının önüne geçti. 7 aydır tek bir kapkaç ve hırsızlık olayına rastlanmayan pazarda esnaf da tüketiciler de durumdan memnun. 1988’den beri Salı Pazarı’nda tezgahı bulunan Ayhan Kaya, “Daha önceki pazar yerinde tezgahların önü boş cüzdanlarla dolardı, cirit atan hırsızlar içini boşalttıkları cüzdanları fırlatıp giderdi. Çok şükür ki burada tek bir olaya bile rastlamadık” dedi. Salı Pazarı Esnafı Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Bayram Ayvataş ise bugüne kadar kendilerine güvenlikle ilgili hiçbir şikayet gelmediğini söyledi.

Pazarın pek çok yerinde güvenlik kameralarının bulunmasının ve etrafının da yüksek çelik çitlerle örülü olmasının hırsızlarda caydırıcı etki yarattığını belirten Ayvataş, “Pazarcı esnafı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür borçluyuz” dedi.

1965 yılından bu yana Salı Pazarı’nda pazarcılık yapan Ayvataş, yeni pazar yerine sağlanan ulaşım kolaylıkları nedeniyle, yaz tatili olmasına rağmen işlerde azalma olmadığını söylerek, “Metrobüs buraya müşteri taşıyor, metro da bir yıl sonra geldiğinde burası daha da canlanacak, adeta ihya olacak. Zaten şu kriz zamanında bile işler kötü değil. Çevremiz çelik çitlerle örülü, bir hırsızın içerden dışarı, dışardan içeri girmesi zor. Canımızı güvende hissediyoruz” dedi.

Her gelir ve yaş grubundan müdavimleri bulunan pazarda markalı ürünleri yarı fiyatına, hatta bazı ürünlerde beşte bir fiyatına bulmak mümkün. 3 liraya yazlık pijama takımlarının, 5 liraya penye elbise ve şık deri kemerlerin, 10 liraya çocuk takımları ve bayan babet ayakkabıların, 20 liraya son moda bikinilerin bulunduğu Salı Pazarı, hem aile bütçesine hizmet etmesi, hem de sunduğu güvenli alışveriş ortamı sayesinde tüketicinin ilgisini hak ediyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Mopaş yöneticileri, sera tesislerini gezdiler

Editör

Yazar:

Mopaş Marketcilik Gıda ve San. Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez Birim Müdürleri, Bölge Müdürleri ve Mağaza Müdürleri olmak üzere toplamda 200 kişilik heyet, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde Manisa Salihli’de bulunan Mopaş seralarına gezdiler.

Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman, 2012 yılında yapılan ilk yatırım olan örtü altı jeotermal modern seracılık tesisinin 72.000 metrekare alanda üretime başladığını ifade ettikten sonra şu bilgileri verdi:

“2023 yılının Ekim ayında 65.000 metrekare alana yeni bir yatırım daha ekleyerek 2. serasını faaliyete geçirmiştir.  Mopaş Marketcilik A.Ş. toplamda 137.000 metrekarelik alanda üretim yapmaktadır. Seralarda salkım domates üretimi yapmakta olan Mopaş Marketcilik A.Ş., domateslerin önemli bir kısmını ihraç etmekte ayrıca bir kısmını da mağazalarında satmaktadır.”

Mopaş Merkez müdürleri ve Saha müdürleri 11 Mayıs tarihinde yaptıkları sera ziyareti sonrası 12 Mayıs tarihinde de Manisa Salihli Lidya Otel’de 2024 1. Çeyrek şirketin genel verileri ve bilgi paylaşımı ile ilgili toplantı yaptıklarını ifade eden Narman, “Toplantıda Davranış Bilimleri Uzmanı Dr. İlhami Fındıkçı genel bir değerlendirme yapmıştır. Mopaş Marketciliğin halka arz sürecinde olduğu, 01.04.2024 tarihi ile izahnameleri SPK ile paylaşıldığı ve bu konuda yöneticilerle bilgi paylaşımı yapılmıştır” dedi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Metro Türkiye’ye Yeni CEO

Editör

Yazar:

Yaklaşık 4 yıldır Metro Türkiye’nin dönüşümüne ve büyüme stratejilerine liderlik eden Sinem Türüng, şirketin CEO koltuğunu David Antunes’e devretti. İş hayatına Kasım 1997 tarihinde Metro Grup’ta başlayan David Antunes, Asya Bölgesinde ve Orta Doğu Avrupa Bölgesi’nde Tedarik Zinciri ve Operasyon Yönetimi rollerini üstlendi. Mayıs 2011’de Metro Grup Kurumsal Tedarik Zinciri Grup Müdürü olarak atanan David Antunes, Şubat 2012’de Polonya’da Operasyon Direktörü, Ekim 2014 itibariyle de Satın Alma Direktörü rolünü üstlendi. Nisan 2018’den bu yana Portekiz CEO’su olarak çalışma hayatına devam eden Antunes, şirketin karlı büyüme stratejilerinin hayata geçirilmesine liderlik etti.

1 Mayıs 2024 itibarıyla Metro Türkiye CEO’su olarak yeni görevine başlayan David Antunes, şirketteki çeyrek asrı aşkın tecrübesiyle Metro Türkiye’nin Türk mutfağını ve değerlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve uluslararası arenada hakettiği yere gelmesini sağlamak vizyonunu daha da ileri taşımak üzere çalışacak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BİM, sektöründe “Yılın En İtibarlı İş Ortağı” seçildi

Editör

Yazar:

Türkiye’de markaların B2B alandaki performansını kapsamlı bir araştırmayla ölçümleyen ilk endeks olan ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen B2B Excellence Awards’da BİM, Gıda/Mutfak ve Temizlik kategorilerinde ilk sırada yer alarak “B2B Excellence Awards” almaya hak kazandı ve sektöründe “Yılın En İtibarlı İş Ortağı” seçildi.

B2B sektörlerdeki başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla metodolojisini Marketing Türkiye ve Kuantum Araştırma’nın gerçekleştirdiği ve 12 ilde, iki bin sekiz yüz işletmeyle gerçekleştirilen araştırma, markaların iş ortakları nezdindeki itibarını ölçüyor ve B2B Excellence endeksini oluşturuyor.

Çalışmanın sonucunda şirketler hizmet aldıkları B2B paydaşlarını “Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” olarak belirliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER