Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Saturn, Türkiye’ye büyük hedeflerle geldi!

Editör
Abone Ol:

Avrupa’nın Türkiye ile birlikte toplam 13 ülkesinde 230’u aşkın mağazasıyla teknoloji keyfini yaşamın bir parçası haline getirmiş teknoloji tutkunlarının adresi olan Saturn, en yeni teknolojiyi, en düşük fiyatlarla ve en iyi müşteri hizmeti ile Türkiye’ye getirdi.

Türkiye’deki ilk mağazasını 29 Ekim Perşembe günü, Forum İstanbul’da açan Saturn, teknolojiyi en iyi şekilde deneyimlemek üzere kurgulanarak bir fuar havası sunan, 4 bin 300 metrekarelik alan üzerine kurulu mağazasında, 45 bini aşkın en yeni teknoloji ürününü teknoloji tutkunlarıyla buluşturdu.

Saturn Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Yıldırım Karaali, basınla gerçekleştirdiği toplantıda Saturn’e ilişkin bilgiler aktardı.

Türkiye’nin uzun süredir gösterdiği siyasi ve ekonomik istikrarın, Saturn’un Türkiye pazarına girme kararı almasında etkili olduğunu belirten Karaali, “Türkiye, genç nüfusun ağırlıkta olduğu 70 milyonu aşkın nüfusu ve hızlı büyüme grafiği ile yatırım için çok cazip bir ülke konumunda bulunuyor. Modern ve en yeni teknoloji ürünlerine sahip bir marka olarak özellikle genç, yeniliklere açık ve teknolojiyi yakından takip eden nüfusun, markamızı seveceğine ve kısa sürede benimseyeceğine inanıyoruz” dedi.

Saturn’un Türkiye’ye büyük hedeflerle geldiğini söyleyen Karaali, “Elektronik mağazacılık pazarı Türkiye’de yüksek potansiyele sahip. Biz de Saturn farkını bu pazarda yaşatmak ve tüketicilerin beklentilerini en iyi şekilde ve Saturn farkıyla karşılamak hedefindeyiz. Bu rekabette gücümüzü göstereceğiz. Büyük konuşmak için buradayız” açıklamasında bulundu.

Türkiye’ye ve Saturn markasına duydukları güvenle hareket ettiklerini belirten Karaali, Avrupa’nın diğer hiçbir ülkesinde Media-Saturn’un ikinci markasını bir ülkeye bu kadar kısa sürede getirmediğinin altını çizdi. Saturn’un kriz etkilerinin hala devam ettiği bir dönemde Türkiye’de yatırım kararı almasının Türkiye içinde önemli bir gelişme olduğuna dikkat çeken Karaali, şöyle konuştu:

“Teknolojiyi yaşamının en keyifli parçalarından biri haline getirmiş kişilere Saturn farkını yaşatmak amacıyla Türkiye’de yayılma politikamız hızlı olacak. Önümüzdeki dönemlerde açılacak olan yeni mağazalarımızın hazırlıklarına şimdiden başladık. Yaratacağımız istihdamla kriz etkilerini hafifletmeye çalışacağız. 2010 yılında, Avrupa’daki başarımızı Türkiye’de de sürdürmek ve en yüksek ciroya ulaşmak hedefindeyiz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER