Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Reis Gıda, Bülent Ağabey’in vasiyetini yerine getirdi

Editör
Abone Ol:

Bülent Yardımcı’yı kaybedeli bir ay geçti. Kurucusu olduğu Ekonomi Gazetecileri Derneği, 9 Kasım 2009 tarihinde Gazeteciler Cemiyeti Lokali’nde Reis Gıda’nın sponsorluğunda bir yemek düzenledi.

Ölümünden önce Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’e, “Ağabey, Kuru fasulye ve pilav gecesi düzenleyelim. Bakliyatımıza sahip çıkalım” demiş. Mehmet Reis’te, çok sevdiği Bülent Yardımcı’nın anısına bu geceye destek vererek ekonomi basınını ve dostlarını ağırladı. Duygu yüklü gecede konuşma yapan Mehmet Reis, şunları söyledi:

“Bu akşam hepimizi bu mekânda buluşturan neden sevgi, saygı ve anılardır.

Türk basın dünyasına yıllarca emek vermiş saygı değer insan Bülent Yardımcı’yı tüm sevenleriyle anmak ve mesleğindeki örnek davranışlarını unutmamak için bir araya geldik.

Aslında bu buluşma benim için çok daha farklı bir anlam ve hüzün taşıyor. Bülent bey, bir görüşmemizde bana böyle bir etkinlik düşündüğünü söylemiş ve bunu ileri de konuşup gerçekleştiririz demişti. Bu konuda anlaşmış fakat hemen harekete geçmemiştik. Şimdi, konuştuğumuz an o düşünceyi hemen gerçekleştirmiş olmayı dilerdim.

Şuan, hayatı ertelemeden yaşamak gerçeği ile yüz yüzeyiz. Sizleri fazla hüzünlendirmek istemem çünkü yüzünde hep tebessüm olan sımsıcak ve sevgi dolu, soyadı gibi bize yardımcı olmaya çalışan bu güzel insanı bizlerde sevgiyle ve gülümsemeyle analım ve kalbimizde saklayalım.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER