Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

TASIŞ’in hasılat hedefi 45 milyon TL

Editör
tasist_200
Abone Ol:

Karidesten akupunktur cihazına, dalgıç giysisinden bomba imha kıyafetine, teleskoptan ampule kadar binlerce çeşit eşyanın satışını yapan Gümrük Müsteşarlığıma bağlı TASIŞ (Tasfiye İşleri Döner Sermaye İşletmeleri), yıl sonunda 45 milyon lira hasılat hedefliyor.
Gümrük ve kaçakçılık mevzuatına göre tasfiyelik hale gelen eşyanın ilgili mevzuat uyarınca tasfiyesini yapan TASİŞ, bu yılın 10 aylık döneminde 1.646 adet araç ve 1.714 grup eşyayı ihale yoluyla satarak 16 milyon 512 bin lira gelir elde etti.
Açık artırma yoluyla satışı yapılan eşya ve ürünler arasında neredeyse yok yok. TASİŞ’in mağazalarında, triger kayışı, boş kaset kapağı, vites kutusu, su pompası, puro kutusu, yastık, süspansiyon, radyatör, teleskop karides, cımbız, dalgıç giysisi, gemi pervanesi, bomba intiha kıyafeti, anten, diş fırçası, telefon tuş takımı, akupunktur cihazı gibi gümrüklere terk edilen ya da yasal bekleme süresini doldurduğu için tasfiyelik hale gelen binlerce eşya piyasaya göre oldukça uygun fiyatlarda ürünler satılıyor.

Yaklaşık 2 yıl önce Ankara Esenboğa Havalimanı yolu üzerinden Ulus’taki Anafartalar Çarşısı’na taşınan TASİŞ’in perakende satış mağazasında, 40 kuruşa porselen tabak, 25 kuruşa oyuncak, 5 liraya battaniye. 10 liraya bebek arabası, 50 kuruşa tişört, 5 liraya mp3 player, 3 liraya pantolon alınabiliyor.

Kaynak: İstiklal Gazetesi

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER