Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Trend Fest başlıyor

Editör
Semra Alpak
Abone Ol:

Tesettür alışveriş festivali Trend Fest’in lansmanı yapıldı.

İstanbul, Shopping Fest’ten sonra tesettür alışveriş festivali Trend Fest’i ağırlamaya hazırlanıyor. 17-18 Aralık tarihlerinde Hilton Kozyatağı’nda gerçekleşecek festivalin lansmanı Fuat Paşa Yalısı’nda yapıldı. Lansmana tesettür moda dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Trend Fest İstanbul’un kurucuları Semra Alpak ve Elif Almak, yaptıkları açıklamada Trend Fest’in tesettür giyimin butik ve seçkin markalarını bir araya getirdiği için hem sektör hem de ülkemiz açısından büyük bir öneme sahip olduğunu söylediler.

Muhafazakar kadının yaşamında yer bulan…

Yerli ve yabancı tesettür giyim markalarından turizme kadar muhafazakâr kadının yaşamında yer bulan tüm firmalara kapılarının açık olduğunu belirten Semra Alpak, önceki yıllarda gerçekleşen festivallerde rekor seviye ziyaretçi sayısına ulaştıklarını, bu yıl bu trendi çok daha yukarıya taşıyacaklarını ifade etti.

Trend Fest’e olağanüstü bir ilgi olduğunu vurgulayan Alpak, “Beklediğimizin çok üzerinde bir ilgi var. Daha önce de Trend Fest etkinliklerinde on binleri aşkın ziyaretçi ağırladık. Türkiye’yi yasa boğan olumsuzluklara rağmen İstanbul’un her yerinden ve aynı zamanda pek çok farklı ülkeden katılım oldu. Şimdi 2016/17 sonbahar kış sezonunda hem tüketiciye hem de perakendeciye moral veren iki güne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Umre ve Avrupa seyahati

Alışveriş ile eğlenceyi birleştiren, perakende, moda-giyim, turizm, gıda, ulaşım, konaklama gibi birden çok sektörü harekete geçiren Trend Fest’in ziyaretçilerine sürprizleri var.

Trend Fest’e gelecek ziyaretçiler arasından seçilecek şanslı isimleri Umre, Avrupa seyahati ve sürpriz hediyeler bekliyor.

Festivalde ayrıca seçkin tesettür giyim markalarının stoklarla sınırlı ürünleri, çok özel fiyatlar ve indirim oranlarıyla satışa sunulacak.

Halepli kadınlar standı

Ünlü markaların stand açacağı festivalde ‘Halepli Kadınlar Standı’ oluşturulacak. Bu standa 60 önemli markanın vereceği en gözde sonbahar-kış kreasyonları satışa çıkacak. Halepli Kadınlar Standı’nın gelirinin tamamı Halepli kadınlara gönderilecek.

En iyi şehir otelinde sıradışı festival

Sıradışı festival, Dünya Seyahat Ödülleri’nde (World Travel Awards) “Türkiye’nin En İyi Şehir Oteli” seçilen Hilton Kozyatağı’nda, 17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

Trend Fest, İstanbul’dan sonra Anadolu’ya ve yurtdışına açılacak.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER