Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

TUSİD ulusal mutfağımıza sahip çıkıyor!!!

Editör
tusid_200
Abone Ol:

Hosted By TUSİD Fuarı kapsamında düzenlenecek 1. Ulusal Aşçılık Yarışması’nın ödül tutarı 70 bin TL.

TUSİD (Endüstriyel Mutfak Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği), 18-22 Kasım 2009 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenecek “19. Ağırlama Teknolojileri Fuarı Hostech by TUSİD” kapsamında bu yıl ilkini gerçekleştirecekleri bir yemek yarışması düzenleyeceğini açıkladı.

“TÜRKİYE MUTFAKTA YARIŞIYOR” sloganıyla düzenlenen Ulusal Aşçılık Yarışması”nda amaç, ulusal mutfağımızın dünya mutfaklarıyla entegrasyonu ve evrensel açılımına katkı olarak belirtildi.

14 Ekim Çarşamba günü, Topkapı Karakol Restoran’da düzenlenen basın toplantısında söz alan TUSİD Yönetim Kurulu Üyesi ve 1. Aşçılık Yarışması Organizasyon Komitesi Başkanı Tahsin Öztiryaki, tüm mutfak şefleri, yiyecek-içecek müdürleri, otel, restoran yöneticileri ve gurmeleri bu yarışmada buluşmaya çağırdı.

Tahsin Öztiryaki, Vedat Başaran, Gökmen Sözen, Max Thomae’dan oluşan komite, yarışmayı Türk gastronomisine ayrı bir boyut getirecek ve genel vizyonuna önemli katkılarda bulunacak bir proje olarak gördüklerini vurguladı.

Yarışma fuara paralel olarak 4 gün ve 4 kategoride düzenlenecek. 1. gün Türk Esnaf Lokantaları Yarışması; 2.gün Pasta ve Unlu Mamüller Yarışması; 3. gün Aşçılık Okulları Yarışması ve 4. gün 5 Yıldızlı Şefler Yarışması’nın yer alacağı organizasyon yine CNR Fuar Merkezi’de sürecek.

Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katılacağı yarışmayı, TURSAB, TUROFED, TUROB, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Tüm Aşçılar Federasyonu ve diğer aşçı dernekleri de destekleyecek.

Konusunda uzman yerli ve yabancı şefler, gurmeler ve gastronomi alanında çalışan kişilerden oluşacak 12 kişilik jürinin değerlendireceği yarışmada, izleyiciler için fuar alanında 400 kişilik bir tribün inşa ediliyor. Ayrıca alandaki LCD ekranlar ile herkes tarafından canlı olarak izlenebilecek olan yarışmada her gün aynı kategori için 2 yarışma düzenlenecek.

Yarışma sonunda toplam dağıtılacak olan ödül miktarı 70 bin TL olarak açıklandı. Her kategori için 1.’ye 10.000 TL, 2.’ye 5.000 TL ve 3.’ye 2.500 TL para ödülü verilecek. Bunun dışındaki mansiyon ödülleri ise, Tuğrul Şavkay, Aydın Yılmaz, Ateşbaz Veli Hazretleri ve TUSİD adına dağıtılacak. Ayrıca her katılımcı bir sertifika ile ödüllendirecek.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER