Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Üçler, 35’inci yılını çalışanlarıyla birlikte kutladı

Editör
Abone Ol:

İstanbul’un en eski ve köklü marketler zincirlerinden bir olan, bu istikrarını da hiç bozmayan Üçler Marketler Zinciri, 35’inci yılını çalışanlarıyla birlikte Nakkaştepe’deki Taşdevri Restorant’ta kutladı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Cemal Parlak, “Geleneksel şirket yemeğimizde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. 2008 yılından beri bütün dünyayı saran küresel kriz devam ediyor. Bu kriz nedeniyle hem ülkemizde hem de dünyada bir sürü iflaslar yaşanmış ve milyonlarca insan işsiz kalmıştır. Buna istinaden biz Üçler olarak, sizlerin de çok değerli katkılarıyla çok ciddi yatırımlar yaptık. Bunun için hepinize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. Ardından söz alan Kemal Parlak ise, şunları söyledi:

“Bu akşam hepinizin bildiği ancak; hatırlatıldığında etkili olan iki söz söylemek istiyorum. Birincisi ‘Birlikten, güç doğar’. İkincisi de ‘İnanmak, başarmanın yarısındır’. Birlikte koşarak hedeflerimize gittiğimiz sürece, yaptığımız işte kararlı olduğumuz müddetçe, yaptığımız işe inandığımız sürece ‘başarı sizindir, başarı bizimdir.’

Çalışmayı seviyoruz

Üçler Marketler Zinciri Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Yasemin Parlak ise, yemekte şunlar söyledi:

“Üçler olarak 35 senedir sizlerle birlikte bu yolda ilerliyoruz. Ayakta durmaya çalışıyoruz. Bizleri ayakta tutan, hayatta tutan ilkelerimiz var.

Bizler çalışmayı seviyoruz, işimizde kararlıyız, işimize inanıyoruz. Çevremize karşı duyarlıyız. Sosyal sorumluluk projelerine elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz, yeniliklere açığız, bu yüzdendir ki kendimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Ama her şeyden önemlisi ne yaparsak yapalım yaptığımız her şeyi yasalara, kurallara uygun bir biçimde yapıyoruz. Bizleri ayakta tutan tek şey ilkelerimiz değil. ilkelerimizin yanında değerlerimizin de olmasıdır.

ucler_eglenceÇalışanlarımıza ve müşterilerimize karşı güvenilir, dürüst ve duyarlı olmamız bizleri ayakta tutan en önemli unsurlardır.

Bildiğiniz gibi Üçler olarak hayatımızda son zamanlarda yeni gelişmeler oluyor. Çoğunuz bildiği gibi yeni bir merkeze taşınıyoruz. Bütün idari kadromuz ve ana depomuz artık bu genel merkezimizde olacak. Bütün üretim alanı (Meze yapımı, şarküteri ve et bölümü) artık burada hazırlanıp, paket yapılıp şubelere gönderilecek.”

Minik hediyeler

Gecenin ilerleyen saatlerinde yapılan çekilişle 46 çalışana çeşitli hediyeler dağıtıldı. Satın alma departmanından Sibel Parlak Türkoğlu tarafından geliştirilen “Minik Hediyeler bölümü-çocuk bezleri ve iyi ki doğdun seti” yeni doğum yapan çalışanlara takdim edildi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER