Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Yayınlandığı ülkelerde yıllarca süren yarışma Kanal D’de

Editör
supermarket_200
Abone Ol:

‘Süpermarket’ heyecanı başlıyor

Kanal D’de 19 Ekim Pazartesi sunuculuğunu Yiğit Alıcı’nın yapacağı ve hafta içi her gün ekrana gelecek “Süpermarket” adlı yepyeni bir yarışma programı başlıyor. Tüm dünyada uzun yıllar boyunca yayınlanan ve ilgiyle izlenen yarışma, bir süpermarket içinde geçiyor.
Ürünlerin tamamı gerçek bir market düzeninde hazırlanıyor, ancak üzerlerinde markaları yer almıyor. Tüm sorular ve etaplar ya ürünler ile ilgili ya da ürün bulmaya yönelik…
Programda ikişer kişiden oluşan 3 takım yarışıyor. Takımlar anne – çocuk, iki ev arkadaşı, iki akraba ya da karı – koca olabiliyor. Herkes mutfak masrafını fazlasıyla çıkartmaya çalışıyor. Birinci olan takım ise, topladığı ödüllerin yanı sıra bir de “Büyük Ödül”ün sahibi olabilmek için yanşıyor.

100 saniyede arayacaklar

Takımlar yarışmaya bir buçuk dakikalık sabit süre ile başlayıp çeşitli eğlenceli etaplardaki gerek soru ve cevaplarla, gerekse markette ürün bularak sürelerini 3 – 3,5 dakikaya kadar çıkartabiliyorlar. Yarışmacılar, kazandıkları süre kadar da market içinde alışveriş yapabiliyorlar. Bu sürede en yüksek değerde ürün toplayan ekip ise, hem o miktar kadar nakit para kazanıyor, hem de “büyük ödül” için yarışmaya hak kazanıyor.
Bu arada “Süpermarket” bölümündeki özel ürünler, toplanan ürünlere ek olarak daha fazla para kazandırıyor. En yüksek değerde ürün toplayan ekip, 4 sorulu bilmecelerle yaklaşık 100 saniyede market içinde gizlenmiş olan “Büyük Ödülü” arıyor. Bulurlarsa hem “Süpermarket’te kazandıkları kadar para ödülü, hem de “Büyük Ödül” onların oluyor.

Kaynak: Milliyet Televizyon Gazetesi

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Mopaş yöneticileri, sera tesislerini gezdiler

Editör

Yazar:

Mopaş Marketcilik Gıda ve San. Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez Birim Müdürleri, Bölge Müdürleri ve Mağaza Müdürleri olmak üzere toplamda 200 kişilik heyet, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde Manisa Salihli’de bulunan Mopaş seralarına gezdiler.

Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman, 2012 yılında yapılan ilk yatırım olan örtü altı jeotermal modern seracılık tesisinin 72.000 metrekare alanda üretime başladığını ifade ettikten sonra şu bilgileri verdi:

“2023 yılının Ekim ayında 65.000 metrekare alana yeni bir yatırım daha ekleyerek 2. serasını faaliyete geçirmiştir.  Mopaş Marketcilik A.Ş. toplamda 137.000 metrekarelik alanda üretim yapmaktadır. Seralarda salkım domates üretimi yapmakta olan Mopaş Marketcilik A.Ş., domateslerin önemli bir kısmını ihraç etmekte ayrıca bir kısmını da mağazalarında satmaktadır.”

Mopaş Merkez müdürleri ve Saha müdürleri 11 Mayıs tarihinde yaptıkları sera ziyareti sonrası 12 Mayıs tarihinde de Manisa Salihli Lidya Otel’de 2024 1. Çeyrek şirketin genel verileri ve bilgi paylaşımı ile ilgili toplantı yaptıklarını ifade eden Narman, “Toplantıda Davranış Bilimleri Uzmanı Dr. İlhami Fındıkçı genel bir değerlendirme yapmıştır. Mopaş Marketciliğin halka arz sürecinde olduğu, 01.04.2024 tarihi ile izahnameleri SPK ile paylaşıldığı ve bu konuda yöneticilerle bilgi paylaşımı yapılmıştır” dedi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Metro Türkiye’ye Yeni CEO

Editör

Yazar:

Yaklaşık 4 yıldır Metro Türkiye’nin dönüşümüne ve büyüme stratejilerine liderlik eden Sinem Türüng, şirketin CEO koltuğunu David Antunes’e devretti. İş hayatına Kasım 1997 tarihinde Metro Grup’ta başlayan David Antunes, Asya Bölgesinde ve Orta Doğu Avrupa Bölgesi’nde Tedarik Zinciri ve Operasyon Yönetimi rollerini üstlendi. Mayıs 2011’de Metro Grup Kurumsal Tedarik Zinciri Grup Müdürü olarak atanan David Antunes, Şubat 2012’de Polonya’da Operasyon Direktörü, Ekim 2014 itibariyle de Satın Alma Direktörü rolünü üstlendi. Nisan 2018’den bu yana Portekiz CEO’su olarak çalışma hayatına devam eden Antunes, şirketin karlı büyüme stratejilerinin hayata geçirilmesine liderlik etti.

1 Mayıs 2024 itibarıyla Metro Türkiye CEO’su olarak yeni görevine başlayan David Antunes, şirketteki çeyrek asrı aşkın tecrübesiyle Metro Türkiye’nin Türk mutfağını ve değerlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve uluslararası arenada hakettiği yere gelmesini sağlamak vizyonunu daha da ileri taşımak üzere çalışacak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BİM, sektöründe “Yılın En İtibarlı İş Ortağı” seçildi

Editör

Yazar:

Türkiye’de markaların B2B alandaki performansını kapsamlı bir araştırmayla ölçümleyen ilk endeks olan ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen B2B Excellence Awards’da BİM, Gıda/Mutfak ve Temizlik kategorilerinde ilk sırada yer alarak “B2B Excellence Awards” almaya hak kazandı ve sektöründe “Yılın En İtibarlı İş Ortağı” seçildi.

B2B sektörlerdeki başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla metodolojisini Marketing Türkiye ve Kuantum Araştırma’nın gerçekleştirdiği ve 12 ilde, iki bin sekiz yüz işletmeyle gerçekleştirilen araştırma, markaların iş ortakları nezdindeki itibarını ölçüyor ve B2B Excellence endeksini oluşturuyor.

Çalışmanın sonucunda şirketler hizmet aldıkları B2B paydaşlarını “Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” olarak belirliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER