Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Bizim Bakkal zincirinin 6. şubesi hizmete girdi

Editör
Abone Ol:

Durmuş Ahmet Kınalı, ikinci bakkalını Bizim Bakkal zincirinin 6. şubesi olarak Kalkınma Mahallesi’nde açtı. Açılışa Trabzon Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlik Başkanı Halil İbrahim Kalfaoğlu, Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Başaran Maraba ve oda yöneticileri katıldı. Maraba açılış konuşmasında, ekonomik krizin etkinlerine karşılık hayata geçirilen Bizim Bakkal projesinin tüm hızıyla devam ettiğini ifade edip “Amacımız bakkalları çağa uydurmak, alış ve satışlarda birlikteliği sağlamaktır” dedi. Birlik Başkanı Kalfaoğlu ise bu tür kuruluşların daima destekçisi olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu tür işletmeler hem esnafa hem de vatandaşa uygun fiyatla hizmet vermektedir”. Kalfaoğlu, konuşmasının sonunda oda yöneticilerini kutladı.

Bakkalım A.Ş. Genel Müdürü aynı zamanda Trabzon Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği ve Bakkallar-Sebzeciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tayfun Ataman, hedeflerinin 2009 yılı için 50 nokta olduğunu ifade etti. Ataman, bakkalların marka gücünü ve ürün çeşitliliğini arttırmak, onları stok maliyetlerden kurtarmak için bir çözüm ortağına ihtiyaçları olduğu düşüncesinden yola çıktıklarını belirtti ve “2001 yılında 79 bakkalın ve Bakkallar Odası’nın da ortaklığıyla kurulan şirketimiz, bugün bakkalların sigortası konumuna gelmiştir” dedi. Ataman ayrıca şirketin amacının üyelerine Bizim Bakkal projesiyle her türlü maddi ve teknolojik destek sağlamak, tüm bakkalları bu proje altında toplayarak yerel ve ulusal marketlerle yarışır hale getirmek olduğunu söyledi. Bütün Trabzon bakkal esnafını ‘Bizim Bakkal’ adı altında birleşmeye davet eden Ataman, fiyat politikası hakkındaki görüşlerini de şu şekilde dile getirdi: “Bizim Bakkallar 50 noktaya ulaştığında fiyat politikası merkezden yürütülerek fiyat birlikteliği sağlanacak. Böylece tüketicilere, aynı ürün aynı noktalardan ve aynı fiyattan satılacak,  müşterimizin bakkalımıza olan güveninin devamlılığı sağlanacak, bakkal pahalıdır önyargısından vazgeçilecektir”.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Pizza İl Forno, 25. şubesini Bolu’da açtı

Editör

Yazar:

Bolu girişimcilerinden Yamaner Ailesi ile güç birliğine giden Gökmen Gastronomi, 14 Burda AVM’de Pizza İl Forno Bolu şubesini açtı. Bolu’ya gastronomi alanında, yüzde 100 Türk sermayeli Pizza İl Forno markası ile katkı sağlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Bolulu iş insanı Fatih Yamaner, “Bu anlamlı günde yanımızda olan Valimize, değerli yöneticilerimize ve tüm davetlilere çok teşekkür ediyoruz. Gastronomi kenti Bolu, bu tarz yatırımları fazlasıyla hak ediyor. Bu alanda yeni yatırımlarımız olacak” dedi. Açılışta söz alan Pizza İl Forno CEO’su Caner Şener, Pizza İl Forno’nun 14. franchise şubesini, toplamda ise 25. şubelerini Bolu’da açtıklarını vurgulayarak, “Bolu restoranımız gerek modern mimarisi ve dekorasyonu gerek konsept tasarımıyla örnek bir nokta oldu. Markamızın lezzet yolculuğu, büyüyerek devam ediyor” dedi. Yamener Ailesi’nin, sahip olduğu girişimci ruhuyla Bolu’ya değer katan başarılı işlere imza attığını söyleyen Bolu Valisi Erkan Kılıç da bu tarz tesislerin Bolu’nun marka değerine her zaman olumlu bir katkı sunacağını söyleyerek, Pizza İl Forno restoranının şehre hayırlı olmasını diledi.

Bolu şubesiyle birlikte bir meşale daha yandı

Pizza İl Forno’nun bu yıl uygulamaya koyduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, açılan her yeni restoranı için bir meşale yakarak, Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına destek oluyor. Bolu şubesinin açılışıyla birlikte yeni bir meşale daha yandı ve Türk Eğitim Derneği’ne burs desteği sağlanmış oldu.

Devamını Oku

Açılışlar

Kiko Milano Türkiye’de hızla büyüyor

Editör

Yazar:

Kiko Milano, İstanbul Kanyon ve Kayseri Forum alışveriş merkezlerinde yeni hizmete giren mağazaları ve İstanbul Marmara Park alışveriş merkezinde yer alan açık satış noktası ile dudak, göz, yüz ve cilt grubundan binlerce ürünü güzellik tutkunları ile buluşturuyor.

İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi metro katında ve Kayseri Forum Alışveriş Merkezi’nin zemin katında yer alan Kiko Milano mağazaları ile birlikte Marmara Park Alışveriş Merkezi giriş katında bulunan açık satış noktasında; markanın güncel koleksiyonlarının yanı sıra Kiko Milano hayranlarının vazgeçilmezi haline gelen Baseline makyaj ürünleri de satışa sunuluyor.

Doğuş Hospitality & Retail ortaklığıyla, 2015 yılında Türkiye pazarına giren Kiko Milano; Kasım 2021’de master franchaise iş modeline geçti. Marka, iş modelindeki bu değişiklikle beraber 2022 yılından bugüne 15 satış noktası açarak, Türkiye çapındaki 27 satış noktası ile büyüme yolculuğuna devam ediyor.

Devamını Oku

Açılışlar

Şimdi Forum Ankara’da

Editör

Yazar:

Gökmen Gastronomi bünyesindeki restoran zinciri Pizza İl Forno, Başkent’teki büyümesini sürdürüyor. İtalyan usulü pizzalarını özel taş fırınlarda pişirip servis eden marka, Ankara’daki 16. şubesi, Forum Avm’de açtı.

Pizza İl Forno’nun özellikle zengin vegan mönüsü, glüten free ve bitkisel içerikli menüleriyle öne çıktığını söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, Ankaralıların, hem gönlünde hem de damaklarında ayrı bir yere sahip markalarının, pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yenilik getirdiğini ifade etti. Başkent’te 16 şubeye ulaştıklarını vurgulayan Gökmen, “Yeni hizmete giren Forum Ankara Avm’deki restoranımız, kolezyum formundaki taş fırını, lezzete sanat katan özel dekorasyonu, ambiyansı ve özel lezzetleriyle, misafirlerini ağırlamaya hazır” dedi.

İtalyan işi pizza Türkiye’ye yayılıyor

Pizza İl Forno, kendi öz sermayesinin yanı sıra franchise modeliyle büyümesini sürdürüyor. Ankara’nın yanı sıra İstanbul, Eskişehir ve Isparta’da restoranları bulunan marka, şube sayısını yılsonuna kadar 35’e çıkarmayı hedefliyor. Türkiye genelindeki vizyoner girişimcilerine çağrıda bulunan Pizza İl Forno, aylık minimum yüzde 25 kar marjı sunuyor. Giriş bedeli 60 bin dolar olan ve aylık yüzde 6 royalty bedeli alınan Pizza İl Forno’nun toplam yatırım maliyeti ise lokasyona göre değişmekle birlikte, anahtar teslim ortalama 6 milyon lira.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER