Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Kroger ve Walgreens, satınalma organizasyonu oluşturuyor

Editör
Abone Ol:

Kroger Co. ve Walgreens, daha fazla inovasyonu teşvik etmek, verimliliği arttırmak ve maliyetleri düşürmek için yeni bir grup satın alma organizasyonu (GPO) kurdu.

Yeni ortak girişime “Perakende Tedarik İttifakı” adı verilecek.

Kroger’ın Baş Finans Sorumlusu Gary Millerchip, “Bu işbirliği, geçen yıl açıklanan müşterilerin ve her iki şirketin hissedarları için değer yaratmak için açıklanan stratejik işbirliğinin bir uzantısıdır” dedi.

Walgreens Boots Alliance’ın Genel Müdür Yardımcısı Alex Gourlay, “Bu eşsiz ortak girişim sayesinde, Walgreens ve Kroger ortak kaynaklarımızı tedarik zincirlerimizde verimlilik oluşturmak için kullanma fırsatına sahipler. Bu işbirliği aynı zamanda, her biri özel markalı markalarımız da dahil olmak üzere, müşterilerimiz için gelişen değer ve kolaylık gereksinimlerini daha da karşılamak için yenilikçiliği teşvik etme yeteneğimizi artıracak” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER