Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Aldi İsviçre’de büyüyor

Editör
Abone Ol:

Aldi İsviçre, 2020 yılında Lucerne ve Lozan gibi şehirlerde yeni mağazalar açmayı hedeflerken Neuchâtel’de de market açmak için çalışmalara başladı.

Aldi İsviçre,10 yılda 300 şubeye ulaşmayı planlıyor. Mart 2019 tarihinde Lugano’daki 11 yeni mağaza açtı. Cenevre, Fribourg, Lugano, St. Gallen ve Zürih’teki (iki şube) şubelerin açılmasıyla Aldi İsviçre, şehir merkezlerinde daha da güçlenecek.

Aldi İsviçre geçmiş döneme göre, daha modern ve daha verimli olan yeni bir mağaza konsepti uygulamaya başladı. Örneğin, taze ürün ve kolaylık alanı önemli ölçüde yenilenmiş ve genişletilmiş durumda. Yerel ürünler çoğaldı.

Organik süt, meyve ve sebze reyonlarıyla Aldi İsviçre, bir önceki yıla göre %20’den fazla büyüme kaydetti. Perakendecinin ürün yelpazesi şu anda yaklaşık 1.600 barkodlu ürün içeriyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER