Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Aldi, mağazalarındaki plastikleri azaltıyor

Editör
Abone Ol:

Plastik kullanımını azaltmak için şirketlerin uyguladığı çeşitli tedbirler bulunuyor. Aldi de pipetler ve tek kullanımlık plastikleri de mağazalarından çıkarmak istiyor.

Aldi, yaptığı açıklamada yeni sürdürülebilirlik hedefinden biri olan plastik ambalajlarının en az % 25’ini 2025 yılına kadar ürün yelpazesinden çıkaracak.

Tüketicilere verdiği taahhütler arasında, plastik tabaklar ve kamışlar gibi tek kullanımlık plastiklerin 2020 yılının sonuna kadar mağazalarından çıkarılması planlanıyor. Aldi, aynı zamanda, taze gıda alanında kullanılan plastik ambalaj miktarını sürdürülebilir kullanarak azaltmak istiyor, bunun yerine 2025 yılı sonuna kadar plastik ambalajlarında %30’u geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşacak.

Avustralya Aldi Satın Alma Direktörü Oliver Bongardt, mağazalardaki plastik miktarının azaltılması sonucu geri dönüşümüne odaklanan bir ticaret sistemini destekleyeceklerini söyledi.

Bongard, plastikleri derhal kaldırmak istediklerini ama sürecin haftalar değil yıllar alacağını ifade etti. Bongardt yaptığı açıklamada, “Atıkları azaltma konusunda önemli yatırım yapıyoruz ve önümüzdeki yıllarda bu büyük sorunu çözmeye kararlıyız” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER