Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Metro, satış grafiğini yükseltecek

Editör
Abone Ol:

Metro AG, Almanya’nın en büyük perakende zinciri, 212 milyon poundluk ortaklığının olduğu Booker Group firmasıyla ortaklığını bitirme kararı aldı.

Booker’larla birlikte yürüttüğü bu ortaklıkla Booker sermayesinin %9’unda hak sahibiydi ama ortaklığın bitmesiyle bu da son buldu.

Metro’nun açıklamalarına göre bu stratejik ortaklıkları başka firmalar ile en kısa sürede devam edecek, muhtemelen sıradaki ortaklık yapacakları firma yine İngiliz temelli Wellingborough olacak gibi görünüyor.

Metro grubu Ceo’sunun sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatma kararı aldı.

Metro grubu, Ceo’su olan Olaf Koch ile yaptığı görüşmeler sonucu sözleşmesini 2018 yılına kadar uzattıklarını açıkladı. Koch, 2012 yılının ilk aylarında bu pozisyon için başvuruda bulunmuştu. Bu pozisyonu 2013 yılında Eckhard Cordes’den devralmıştı. 

Bu haberlerin yanı sıra Metro grubu, Hırvatistan’da da online satış sitesi kuracağını açıkladı. Bu web mağazasında 30.000 den fazla ürünün bulunacağını açıkladı. Sitenin adı açıklananlara göre www.metrostava.hr

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER