Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Michael Kors İngiliz devi Jimmy Choo’yu satın alıyor

Editör
Abone Ol:

İngiliz ayakkabı markası Jimmy Choo, ABD’li çanta ve giyim üreticisi Michael Kors’a 900 milyon pound’a satılıyor.

ABD’li giyim ve çanta markası Michael Kors, Beyonce, Lady Gaga, Nicole Kidman ve Kate Middleton gibi isimlerin tercih ettiği Jimmy Choo markasını 900 milyon pound karşılığında satın alacağını duyurdu. Açıklamada Jimmy Choo ayakkabılarının, Michael Kors giyisi ve çantalarıyla birbirini mükemmel biçimde tamamlayacağı ifade edildi.

Jimmy Choo yönetiminin, şirket el değiştirdikten sonra da görevine devam edeceği öğrenildi.

Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik Michael Kors’un başkanı John Idol, “Jimmy Choo’nun gelecekte ciddi bir büyümeye hazır olduğu kanaatindeyiz ve Jimmy Choo’nun 20 yılda  var ettiği bu güçlü markayı desteklemekte kararlıyız” diye konuştu.

Jimmy Choo’nun başkanı Peter Harf ise “Michael Kors’la yapacağı akit, Jimmy Choo’nun bundan sonra daha hızlı büyüyeceği ve müşterilerine, çalışanlarına ve hissedarlarına daha geniş olanaklar sunacağı anlamına geliyor” diye ekledi.

Jimmy Choo, 20 yıl önce Malezyalı Jimmy Choo ve İngiliz sosyetesinin ünlü siması Tamara Mellon tarafından kurulmuştu. Jimmy Choo ayakkabıları, ABD’nin ünlü dizisi ‘Sex and the City’de sıklıkla görünmesinin ardından diziyle özdeşleşmiş, daha sonra da çanta, şal, atkı gibi yan ürünler üretmeye başlamış ve lüks bir marka haline gelmişti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER