Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

AVM’ler için performansı artırmanın tam zamanı

Editör
Abone Ol:

Sensormatic tarafından sunulan ShopperTrak Trafik Analiz Platformu hem AVM hem de mağaza yönetiminin mağaza lokasyonu ve ziyaretçi trafiği gibi konularda maksimum faydayı elde etmesini sağlıyor.

Yeni yasal düzenlemelerle birlikte AVM’lerde Türk Lirası ile kiralama dönemine geçen perakendeciler, yoğun rekabette öne çıkmak için teknolojiyi kullanıyor. Mağaza maliyetlerinin etkin rol oynadığı günümüzde hem AVM’ler hem de perakendeciler için müşteri trafiği, bu trafiğin satışa dönüş oranları gibi veriler büyük önem taşıyor. Düşük performans gösteren mağazaların, AVM’lerin performans yönetimini iyileştirmeye yarayan ShopperTrak Trafik Analiz Platformu, sektör temsilcileri için personel planlama süreçlerini de kolaylaştırıyor.

ShopperTrak, üç boyutlu kameralarla elde ettiği görüntüleri bulut tabanlı bir platform üzerinden analiz ediyor. AVM ziyaretçilerinin akıllı telefonlarından gelen Wi-Fi ve Bluetooth sinyallerini de algılayabilen bu entegre çözüm, böylece AVM içindeki konumlarını da analiz sürecine dahil edebiliyor.

ShopperTrak üzerinden alınan veriler hem AVM yönetimleri hem de AVM içinde bulunan mağazalar için kritik fayda sağlıyor. Müşterilerin AVM içindeki hareketlerini gösterebilen sistem, ilk ziyaret edilen mağaza, ziyaretçilerin hangi sıra ile hangi mağazalarda bulundukları, ziyaret sıklıkları, müşteri trafiğinin yoğun olduğu saatler gibi verilerin doğru bir şekilde raporlanmasına yardımcı oluyor. Bu veriler, AVM içindeki hangi koridorların diğerlerine oranla daha yoğun olduğu gibi bilgilerle desteklenirken, ziyaretçilerin mağazalara giriş oranlarını tespit etmek de mümkün hale geliyor.

Bulut tabanlı analiz yeteneği sayesinde kapsamlı ve güncel veri sağlayan çözüm, AVM içindeki alanların kiralama koşullarının belirlenmesine de katkı sağlıyor. Ziyaretçi trafik verileri ile kanıtlanabilen lokasyon değerleri sayesinde doğru bir bütçeleme ve kiralama süreci gerçekleşebiliyor.

ShopperTrak kullanan AVM’ler, detaylı trafik ve ziyaretçi davranış analizleri sayesinde kiralama ve yönetim stratejilerinde daha yüksek bir verimlilik elde edebiliyor. Böylece en iyi marka kombinasyonunun oluşturulması mümkün hale gelirken, sadık müşteri kazanımı konusunda da optimum fayda sağlanıyor. Ziyaretçi trafik verileri baz alınarak yapılan çalışmalar kampanya yönetimini kolaylaştırıyor. AVM yönetimleri, yapılan kampanyaların müşteri trafiğine olan etkisini net bir şekilde ölçebiliyor.

Elde edilen veriler aynı zamanda AVM yönetimlerinin düzenleyecekleri etkinlikleri belirlemekte yol gösterici oluyor. Yeni düzenlenecek etkinliğin ne olması ve AVM’nin hangi bölgesinde düzenlenirse daha etkili olacağını öngörmek mümkün hale geliyor.

ShopperTrak AVM’lerde personel yönetiminde optimizasyon sağlamasına yardımcı oluyor. Yoğun saatler içinde yüksek ziyaretçi trafiği alan bölümlerde görevlendirilecek güvenlik ve temizlik personelleri ile müşteri memnuniyeti oranlarında da artış sağlanabiliyor. Yalnızca ShopperTrak tarafından sunulan veri kontrol ve doğrulama hizmeti ile toplanan verilerin doğruluğu ve sürekliliği sağlanıyor. Bu hizmet hem AVM yöneticilerinin hem de perakendecilerin süreçlerini sorunsuz ve sürdürülebilir hale getiriyor. Dünyanın dört bir yanında binlerce lokasyonda yer alan AVM ve perakendeci tarafından en çok tercih edilen Trafik Analiz Platformu ShopperTrak, toplanan verileri anonim olarak özel bir indeks altında topluyor. Elde edilen veriler küresel ya da bölgesel ölçekte, sektör performans istatistikleriyle segmente edilebiliyor. Böylece sektör temsilcileri performanslarını sektördeki diğer oyuncular ile kıyaslama olanağına da sahip oluyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER