Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Banat, ilklere imza atıyor

Editör
Abone Ol:

Banat, bugün 8 bin metrekare alan üzerinde inşa edilmiş, en ileri teknolojilerle donatılmış tesislerinde ‘ağız bakımı’, ‘kişisel bakım’, ‘ev bakımı’ ve ‘endüstriyel ürünler’ olmak üzere 4 farklı grupta üretim yaparken Avrupa, Asya, Ortadoğu, Amerika ve Balkanlar’da toplam 42 ülkeye de ihracat gerçekleştiriyor.

Banat’ın eski ve köklü bir marka olmasının yanı sıra tecrübesini, yeniliklere ve gelişmeye açık vizyonu ile birleştirerek sürekli büyüdüğünü söyleyen Genel Müdür Önder Kaya, “Ülkemizin bir numaralı diş fırçası üreticisi olarak da pazardaki lider konumumuzu sürdürüyoruz. Banat’ın bu başarısı, Nielsen’in adetsel diş fırçası satışları üzerinde yaptığı araştırmada ortaya çıkan rakamlarla kanıtlanıyor. Buna göre Banat, Türkiye genelindeki diş fırçası satış adeti dağılım oranıyla pazarın öncüsü durumunda bulunuyor. Yıllık satış ortalamasında da Banat yüzde 23’lük bir oranı tutturmuş olmasıyla liderlik başarısını perçinliyor” dedikten sonra şunları söyledi:

“Dünya standartlarında 400’ü aşkın ürüne imzamızı atıyoruz. Ağız bakım ürünleri kategorisinde diş fırçasının yanı sıra ara yüz temizleyicileri ve diş macunu ürünleri bulunuyor. Kişisel bakım ürünleri kategorisi ise çok çeşitli saç fırçaları, taraklar, sakal fırçaları ve ıslak temizlik mendilleri gibi ürünlerin yanı sıra piyasaya son olarak sunulan ‘Şey’ markalı prezervatifleri kapsıyor.

Ev bakım ürünleri kategorisinde çeşitli amaçlara yönelik temizlik fırçaları, plastik ürünler, temizlik bezi, süngerler ve ovucu fiberleri, temizlik mop ve aparatları, çöp torbaları, çeşitli özelliklere sahip temizlik eldivenleri, klozet kokuları, cam ve yer silecekleri yer alıyor.

Endüstriyel ürün kategorisinde ise temizlik bezi, süngerleri ve ovucu fiberleri, çöp torbaları, folyo streç filmler ve zemin temizleme ekipmanları bulunuyor.”

Ar-ge’ye ve müşteri memnuniyetine büyük önem verdiklerini kaydeden Banat İç Satış ve Pazarlama Yöneticisi Yalçın Kaynak, “Bu yüzden de teknolojiye büyük kaynak aktarımı yapıyoruz. Özellikle de tasarım alanında ödül almış birçok özel ürünümüz var. Örneğin; 3 komponentli diş fırçalarımız, yeni seri özel tasarım diş fırçalarımız, 3 komponentli temizlik fırçalarımız, 4 komponentli oto yıkama fırçalarımız bunlardan bazıları. Yeni temizlik serimizde de ‘ergonomi’ ve ‘kullanım sırasında eşyalara maksimum özen gösterimi’ özellikleri ön plana çıkarılarak, önemli detaylara yer verildi. Piyasaya yeni sunduğumuz Acrobat da, dünyada bir ilk! ‘Fırçalar Düzende Hijyen Zirvede’ sloganıyla satışa sunduğumuz Acrobat’ın en önemli özelliği, özel sap tasarımıyla bardağa takılabilmesi. Acrobat, bu patentli tasarımı sayesinde kenarına takıldığı kap veya bardakta düzenli bir şekilde duruyor; diğer diş fırçalarına temas etmiyor. Bu da hijyenik açıdan güvenli bir kullanım sağlıyor” dedikten sonra şu bilgileri verdi:

“Acrobat diş fırçası, fırçaların bardak içindeyken maksimum hijyenin sağlanması konusundaki çalışmalar sonucunda ortaya çıktı. Tüketicinin sorununa çözüm getirdi ve dünyada bir ilk olarak tescilli bir ürün oldu. Aldığımız güzel geri dönüşler ise gerçekten mutluluk verici.

Acrobat diş fırçası, esnek boyun yapısı ile fırçalama sırasında diş ve dişetine basıncı azaltarak, rahat bir fırçalama da sağlıyor. Özel profil kıl kesimi ile dişleri derinlemesine temizliyor ve diş taşlarının oluşmasını engellemeye yardımcı oluyor. Uçları özel olarak yuvarlatılmış naylon 6.12 kılları ise diş ve dişetinin zedelenmesini önlüyor.

Acrobat’ın diğer fırçalarla karışmayı engelleyen bir özelliği de, farklı renklerdeki saplarının farklı meyvelerin kokularını taşıması. Mavi saplı Acrobat nane, pembe çilek, sarı muz, turuncu portakal ve yeşil sap elma aromalarıyla, tüketici için hoş alternatifler oluşturuyor.

Yeni temizlik serimizde de ‘ergonomi’ ve ‘kullanım sırasında eşyalara maksimum özen gösterimi’ özellikleri ön plana çıkarıldı ve detaylara yer verildi.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER