Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Barilla’ya 2014’te 4 ödül birden

Editör
Güneş Karababa
Abone Ol:

Sürdürülebilirlik anlayışını, “Sizin için iyi, gezegen için iyi” mottosuyla iş modeli haline getiren Barilla, 2014 yılını ödüllerle kapattı.

Gıda sektörünün öncü şirketlerinden Barilla, sürdürülebilirlik odaklı iş modeli sayesinde 2014 yılını dört ödülle kapattı. Barilla Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, Barilla’nın Yunanistan ve İtalya’da farklı kuruluşlardan aldığı dört ödülün, çevreci ve yenilikçi kimlikleri sayesinde elde ettikleri bir başarı olduğunu söyledi. Şirket, sürdürülebilirlik anlayışını, “Sizin için iyi, gezegen için iyi” mottosuyla yürütüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, Barilla’nın, Türkiye dâhil üretim yaptığı ülkelerde, yerel kalkınmayı desteklediğini, tarladan sofraya sürdürülebilirlik esaslı yaklaşımıyla ve ülkeye değer katmak felsefesiyle hareket ettiğini vurguladı. Karababa, “Sürdürülebilirlik odaklı iş modelimizin, iş sonuçlarımıza ve çevreye olumlu katkılarının yanında, iş dünyası ve sivil toplum tarafından da takdir edilmesinden gurur duyuyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çalışmalarımızda bu modeli uyguluyoruz. Kaynak kullanımındaki hassasiyetimizle, Enerji Bakanlığı’mızdan yakın zaman önce aldığımız takdirin yanı sıra dünyada aldığımız ödüller de doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Barilla, 10 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de de yürüttüğü ‘Sürdürülebilir Tarım’ projesiyle, Yunanistan’da Kalkınma Bakanlığı, Çevre, Enerji ve İklim Değişikliği Bakanlığı desteğiyle, Plant Management Dergisi tarafından verilen Ulusal Çevre Ödülü’ne layık görüldü. Barilla Yunanistan’da, sağladığı ürün ve hizmetlerde, çevre sorunlarını dikkate alan yaklaşımı ve karbon ayak izini azaltma çalışmaları nedeniyle ödüllendirildi. Barilla, Thessaly Üniversitesi işbirliği ile Sürdürülebilir Tarım Projesi’ni 2012’den bu yana yürütüyor ve makarnalık buğday ekimi için, faaliyet gösterdiği ülkelerde yerel çiftliklere yönelik proje ve eğitimlerle, ‘iyi tarım’ teknikleri kullanılarak üretim yapılmasını sağlıyor.

Barilla, İtalya’da ise Sette Dergisi tarafından verilen Sevengreen-Yeşil Ambalaj Ödülü’nü almaya hak kazandı. Ambalaj üreticisi FAVINI ile birlikte Cartacrusca ismiyle, doğal malzemeler kullanarak ürettiği ambalajla ödül alan Barilla, her yıl çevre ambalajında en yenilikçi çözüm sunan şirkete verilen bu ödüle layık görüldü. Ödül alan kutu, Academia Barilla tarafından özel olarak hazırlandı.

Şirket, yine İtalya’da, bu yıl üçüncüsü verilen News Business Media ödüllerinde ‘Yenilikçi Çözüm’ kategorisinde “Yılın İnovasyon Ödülü”ne de layık görüldü. Her yıl, yenilikleri takip eden hizmet ve yöneticilerin ödüllendirildiği News Business Media Ödülleri’nde bu yıl, “Yenilikçi Çözüm” kategorisinde 90 yeni ürün, üretim süreçleri, verim artışı ve kullanışlılığı kriterleri ile değerlendirmeye alındı. Değerlendirme sonucunda Barilla, ev dışı tüketime yönelik olarak sunduğu “Nuovi Pesti Barilla Gıda Servisi” hizmeti ile ödül aldı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER