Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Barilla’ya 2014’te 4 ödül birden

Editör
Güneş Karababa
Abone Ol:

Sürdürülebilirlik anlayışını, “Sizin için iyi, gezegen için iyi” mottosuyla iş modeli haline getiren Barilla, 2014 yılını ödüllerle kapattı.

Gıda sektörünün öncü şirketlerinden Barilla, sürdürülebilirlik odaklı iş modeli sayesinde 2014 yılını dört ödülle kapattı. Barilla Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, Barilla’nın Yunanistan ve İtalya’da farklı kuruluşlardan aldığı dört ödülün, çevreci ve yenilikçi kimlikleri sayesinde elde ettikleri bir başarı olduğunu söyledi. Şirket, sürdürülebilirlik anlayışını, “Sizin için iyi, gezegen için iyi” mottosuyla yürütüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, Barilla’nın, Türkiye dâhil üretim yaptığı ülkelerde, yerel kalkınmayı desteklediğini, tarladan sofraya sürdürülebilirlik esaslı yaklaşımıyla ve ülkeye değer katmak felsefesiyle hareket ettiğini vurguladı. Karababa, “Sürdürülebilirlik odaklı iş modelimizin, iş sonuçlarımıza ve çevreye olumlu katkılarının yanında, iş dünyası ve sivil toplum tarafından da takdir edilmesinden gurur duyuyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çalışmalarımızda bu modeli uyguluyoruz. Kaynak kullanımındaki hassasiyetimizle, Enerji Bakanlığı’mızdan yakın zaman önce aldığımız takdirin yanı sıra dünyada aldığımız ödüller de doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Barilla, 10 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de de yürüttüğü ‘Sürdürülebilir Tarım’ projesiyle, Yunanistan’da Kalkınma Bakanlığı, Çevre, Enerji ve İklim Değişikliği Bakanlığı desteğiyle, Plant Management Dergisi tarafından verilen Ulusal Çevre Ödülü’ne layık görüldü. Barilla Yunanistan’da, sağladığı ürün ve hizmetlerde, çevre sorunlarını dikkate alan yaklaşımı ve karbon ayak izini azaltma çalışmaları nedeniyle ödüllendirildi. Barilla, Thessaly Üniversitesi işbirliği ile Sürdürülebilir Tarım Projesi’ni 2012’den bu yana yürütüyor ve makarnalık buğday ekimi için, faaliyet gösterdiği ülkelerde yerel çiftliklere yönelik proje ve eğitimlerle, ‘iyi tarım’ teknikleri kullanılarak üretim yapılmasını sağlıyor.

Barilla, İtalya’da ise Sette Dergisi tarafından verilen Sevengreen-Yeşil Ambalaj Ödülü’nü almaya hak kazandı. Ambalaj üreticisi FAVINI ile birlikte Cartacrusca ismiyle, doğal malzemeler kullanarak ürettiği ambalajla ödül alan Barilla, her yıl çevre ambalajında en yenilikçi çözüm sunan şirkete verilen bu ödüle layık görüldü. Ödül alan kutu, Academia Barilla tarafından özel olarak hazırlandı.

Şirket, yine İtalya’da, bu yıl üçüncüsü verilen News Business Media ödüllerinde ‘Yenilikçi Çözüm’ kategorisinde “Yılın İnovasyon Ödülü”ne de layık görüldü. Her yıl, yenilikleri takip eden hizmet ve yöneticilerin ödüllendirildiği News Business Media Ödülleri’nde bu yıl, “Yenilikçi Çözüm” kategorisinde 90 yeni ürün, üretim süreçleri, verim artışı ve kullanışlılığı kriterleri ile değerlendirmeye alındı. Değerlendirme sonucunda Barilla, ev dışı tüketime yönelik olarak sunduğu “Nuovi Pesti Barilla Gıda Servisi” hizmeti ile ödül aldı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas Technology’den yenilikçi çözümler

Editör

Yazar:

Securitas Technology, yenilikçi çözümlerini Perakende Günlerinde sektör ile buluşturdu. Securitas Technology Türkiye Genel Müdürü Pelin Yelkencioğlu, “Yapılan araştırmalar, 2024 yılında perakende dünyasını etkileyecek en önemli teknolojilerin, müşteri deneyimlerini kişiselleştirmeye, mağaza çalışanlarını güçlendirmeye, envanter görünürlüğünü artırmaya yönelik olduğunu gösteriyor. Sektörü bu amaçlara taşıyan teknolojiler arasında Elektronik Fiyat Etiketi (ESL) ve RFID başı çekiyor. Bugünkü ekonomik şartlarda doğru fiyatlama yapabilmek, reyon-kasa fiyat farklarını ortadan kaldırarak müşteri memnuniyeti sağlamak için perakendeciler, Elektronik Fiyat Etiketi’ne yatırım yapmaya yöneliyor. 2030 yılına kadar dünyada pazar büyüklüğü 23,8 milyar dolara ulaşacak RFID ise perakendeyi ileriye taşıyan bir mega trend olarak yayılıyor. Securitas Technology olarak, Elektronik Fiyat Etiketi ve RFID başta olmak üzere perakende sektöründe yaşanan devrime katkı sağlayan tüm çözümlerimizle Perakende Günlerinde yer alıyoruz. 2001 yılından bu yana desteklediğimiz bu özel etkinliğin, bu yıl da verimli ve keyifli geçmesini diliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Obase Microstrategy 2024’ten “Yılın iş ortağı” ödülü ile döndü

Editör

Yazar:

MicroStrategy’nin 29 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında Las Vegas’da gerçekleşen küresel etkinliğine sponsor olarak katılan Obase, etkinlikten “Yılın İş Ortağı” ödülüyle döndü. MicroStrategy’nin 30 yıla yaklaşan süredir küresel iş ortağı olmaktan duydukları memnuniyete değinen Obase CEO’su Bülent Dal, “Yılın İş Ortağı” ödülünün iş zekası alanındaki yoğun çalışmaların en güzel karşılığı olduğunu söyledi.

Geleceğin iş yaşamında üretken yapay zeka ön planda

MicroStrategy ile geliştirilen çözümlerin, karar alıcılarının iç görüye dayalı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını daha kolay hale getirdiğini ifade eden Bülent Dal, MicroStrategy – Obase işortaklığının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Yeni MicroStrategy yapay zeka yetenekleri, karar vericilerinin içgörü odaklı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını kolaylaştırıyor. Obase olarak, uzun vadeli stratejik ortağımız MicroStrategy ile yakın ilişki içinde üretken yapay zeka destekli yeni kullanım alanları geliştiriyoruz. Bu işbirliği Obae’e yenilikçi, yaygın, güvenilir ve açık çözümler geliştirme gücünü sağlıyor. Geleceğin iş yaşamında, iç ve ön görüye dayalı kararlar almak kritik önem taşıyor ve bu alandaki çalışmalarımızla dünya çapında örnek uygulamalara imza atıyoruz. İşletmelerin sahip olduğu veriden daha kolay ve daha hızlı değer yaratmasına yardım ediyoruz.”

Obase çözümleri dünyanın merceğinde

Dünyanın en büyük iş zekası etkinliği olan MicroStrategy World24’e her yıl olduğu gibi sponsor olarak katılan Obase, etkinlik boyunca standında yapay zeka destekli ve içgörü odaklı karar destek çözümlerimizi tanıttı. Ayrıca CEO’su Bülent Dal etkinlikte gerçekleştirilen panelde perakende tedarik zincirindeki değişimleri, rekabet zorluklarını ve yeni teknolojileri paylaştı.

Devamını Oku

Firmalardan

Nebim, Perakende Günleri oturumunda Yves Rocher’i ağırlayacak

Editör

Yazar:

Perakende Günleri 2024’te Nebim de oturum sponsoru olarak yerini alacak. Nebim oturumunda Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı, Yves Rocher CEO’su Elif Berker’i ağırlayacak. Bu oturumda 1 Mart 2024’te hayata geçirilen Nebim V3 geçiş projesi kapsamında Yves Rocher Türkiye’nin 260 adet perakende mağazası, web, mobil uygulama ve pazar yerleri olarak tüm kanallarının sipariş, stok ve lojistik gibi kompleks operasyonel süreç yönetimlerinin bütünleşik ve teknolojik olarak nasıl çözümlendiği kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Omni-Channel stratejinin perakende sektöründe nasıl bir dönüşüm yarattığı ve Yves Rocher gibi köklü bir markanın Nebim V3 ile dijitalleşme sürecine nasıl entegre olduğu da detaylarıyla anlatılacak.

Ziyaretçiler, yenilikçi çözümleri keşfedebilecek

İki gün sürecek Perakende Günleri boyunca ziyaretçiler Nebim’in standını ziyaret ederek, mağaza çalışanlarının tüm operasyonlarını, reyonda satış ve mobil ödeme işlemlerini yapabildiği Nebim V3 Mobil Mağaza, e-ticaret siparişlerinin en uygun lokasyondan karşılanarak optimum ürün yönetimi sağlayan Nebim V3 Perakende Sipariş Karşılama Yönetimi, sevkiyat ve rota planlama ve mobil teslimatçı uygulamalarını da içeren Nebim V3 Mobilya Sektörüne Özel Çözümler, Nebim V3’ün yeni versiyon yeniliklerinden olan ve firmaların kendi e-Ticaret sitelerinden ya da pazaryeri gibi platformlardan yaptıkları mikro ihracat satışları için Nebim V3 POS ile mikro ihracat faturası kesebilmelerini sağlayan Nebim V3 Mikro İhracat Uygulaması, Nebim V3 CRM geliştirmeleri başta olmak üzere Nebim’in sunduğu sektörel çözümleri yakından inceleme fırsatı bulacak.

Aynı zamanda ziyaretçiler, Nebim’in yeni iş ortakları entegre çözümlerinden, markaların dijital cüzdanlarını, sadakat programlarını bir arada sunan bir pazaryeri uygulaması olan Macellan SuperApp entegrasyonu, Masraff akıllı masraf yönetimi entegrasyonu ve müşteri bağlılığı ve sadakatinin artırılmasını sağlayan Cloud4Feed entegrasyonu hakkında da bilgi alabilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER