Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Derinsis, ilk ciddi sınavını Adana Groseri Market’te verdi

Editör
Abone Ol:

Okyanus ve BBS-Soft gibi iki önemli yazılımın mimarlığını yapan Barış Parıltı, Derinsis Perakende Bilgi Sistemi adını verdiği yeni yazılımını görücüye çıkardı.

ODTÜ elektrik-elektronik mühendisliğinden mezun olmadan önce 1996 yılında sektörle tanışma fırsatını Ülsa’da çalışmaya başlayarak yakalayan Parıltı, 10 yıl boyunca çok sayıda önemli projede şirket ortağı olarak yer almış. Ülsa’dan ayrıldıktan sonra 2006 Aralık ayında Derin Bilgi Sistemleri Yazılım ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şirketini kuran Parıltı, firması ve amacını şöyle anlatıyor:

“Aralık 2006’da Derin Bilgi’yi kurdum. Amacım, bu ciddi deneyimi değerlendirerek, perakende zincirlerinin tüm iş süreçlerini karşılayacak, gelişime açık, kalıcı, yeni bir yazılım sistemi üretmekti. Marka tescilleriyle başlayan 2,5 yıllık bir ürün geliştirme sürecinin ardından, ürün tescilleri tamamlandı. Stratejik olarak uygun boyutlarda müşteri ortamları seçildi, ürünlerin olgunlaşması sağlandı. Konumumuz, her zaman yalnızca uzman olduğumuz konuda, kaliteli projelerle yazılımlarımızı geliştirmek olacak. Teknoloji anlayışımız; karar vermeye yardımcı olacak en derindeki bilgileri kullanıcılara ve yöneticilere sunmak, şirketlerde verimliliği arttırmak, şirket kurallarının sistemle hayata geçirilmesini sağlamak ve iş süreçlerini ölçülebilir hale getirmek.”

Yazılımın özellikleri

Derinsis Perakende Bilgi Sistemi yazılımının en önemli özelliğini, saha deneyimli biri tarafından, son teknolojiyle yepyeni bir tasarımla yapılmış olması olarak özetleyen Parıltı, yazılımının farklılıklarını ve üstünlüklerini şöyle anlatıyor:

“El terminali kullanımı, fatura kontrolü, onay süreci, fiyat yönetimi, otomatik sipariş sistemi, online satış aktarımı, kampanya yönetimi, CRM analizleri, banka POS yönetimi, ciro prim sistemi ve bütünleşik muhasebe, esas omurgayı oluşturmaktadır. Yaptığımız projelerde müşterilerimize katkımız; stok eksiklerini zamanında ve doğru belirlemek, faturaların anlaşmalara göre kesilmesini sağlamak, kredi kartı tahsilatlarını izlemek, çek planlanmasında yardımcı olmak, rakip ürünlerin performans karşılaştırmaları gibi konularda ortaya çıkmaktadır. Kullanıma örnek olarak, daha az iş gücüyle çalışabilme amacıyla, tüm ara yüzlerin yoğun belge girişi ve kontrolüne göre ince ayrıntılılarla donatıldığını, ürün sağlayıcılarla fiyat ve sipariş geçişlerinin dosyalar üzerinden yapılmasına ağırlık verildiğini söyleyebilirim. Satış, alış, sevkiyat ve gider analizlerinin temeli olan kategori/kodlama/gruplama konularında çok önemli birikimimiz bulunmakta, müşterilerimizi baştan buna uygun olarak yönlendirmekteyiz. Bu sayede, çok güçlü sepet analiz raporları geliştirdik. Sipariş sisteminde, satış hızı, devir günü, dinamik alt-üst düzey gibi veriler sunulmakta. Şirketleri, ürün satış rütbesi, ürün/firma/mağaza karneleri, ürün modeli gibi yeni kavramlarla tanıştıracağız. E-ticaret entegrasyonu ve raf/alan/önyüz yönetimi de çalışma yaptığımız diğer alanlar.

Zincirler için, çift sunucu/veritabanı ile operasyon ve CRM veritabanları ayrı ayrı ancak bütünleşik olarak yönetilebiliyor. Mağazalar, verilen yetkilere göre uzak erişimle sistemi doğrudan kullanabiliyor. Bu kurgu için güncel internet altyapısı yeterli olmaktadır. ‘Perakende Bilgi Sistemi’ adını hak etmek için, projenin gerektirdiği tüm yazılım ve donanımlarla uyumlu olmak durumundayız. Doğal olarak, tüm POS sistemlerinin aktarım yapılarına hakimiz.”

İstanbul’da çeşitli kırtasiye mağazalarının halen kullandığı yazılım, Adana’da yerel bir indirim market zinciri olan UVEK’te, Renk Otomasyon’un projesi olarak hayata geçmiş. Wincor-Nixdorf ile online satış, otomatik sipariş, etiket kontrol ve sürekli sayım sistemleriyle gerçekten özel bir projeden sonra Parıltı, hedeflediği boyuttaki ilk projesini sektörde seçkin bir yeri olan Groseri Market’te kurdu. Yazılımla ilgilenen birçok perakendeci olduğunu söyleyen Parıltı, İstanbul merkezli PNR Cosmetics zinciri ile de yeni bir projeyi yürüttüklerini söylüyor.

Yerel ve ulusal market zincirlerimizin rekabetçi olabilmeleri için çalışmalarını heyecanla yürüten Parıltı, başlayacak yeni projelerini de yakında duyuracağının müjdesini veriyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER