Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Derinsis, ilk ciddi sınavını Adana Groseri Market’te verdi

Editör
Abone Ol:

Okyanus ve BBS-Soft gibi iki önemli yazılımın mimarlığını yapan Barış Parıltı, Derinsis Perakende Bilgi Sistemi adını verdiği yeni yazılımını görücüye çıkardı.

ODTÜ elektrik-elektronik mühendisliğinden mezun olmadan önce 1996 yılında sektörle tanışma fırsatını Ülsa’da çalışmaya başlayarak yakalayan Parıltı, 10 yıl boyunca çok sayıda önemli projede şirket ortağı olarak yer almış. Ülsa’dan ayrıldıktan sonra 2006 Aralık ayında Derin Bilgi Sistemleri Yazılım ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şirketini kuran Parıltı, firması ve amacını şöyle anlatıyor:

“Aralık 2006’da Derin Bilgi’yi kurdum. Amacım, bu ciddi deneyimi değerlendirerek, perakende zincirlerinin tüm iş süreçlerini karşılayacak, gelişime açık, kalıcı, yeni bir yazılım sistemi üretmekti. Marka tescilleriyle başlayan 2,5 yıllık bir ürün geliştirme sürecinin ardından, ürün tescilleri tamamlandı. Stratejik olarak uygun boyutlarda müşteri ortamları seçildi, ürünlerin olgunlaşması sağlandı. Konumumuz, her zaman yalnızca uzman olduğumuz konuda, kaliteli projelerle yazılımlarımızı geliştirmek olacak. Teknoloji anlayışımız; karar vermeye yardımcı olacak en derindeki bilgileri kullanıcılara ve yöneticilere sunmak, şirketlerde verimliliği arttırmak, şirket kurallarının sistemle hayata geçirilmesini sağlamak ve iş süreçlerini ölçülebilir hale getirmek.”

Yazılımın özellikleri

Derinsis Perakende Bilgi Sistemi yazılımının en önemli özelliğini, saha deneyimli biri tarafından, son teknolojiyle yepyeni bir tasarımla yapılmış olması olarak özetleyen Parıltı, yazılımının farklılıklarını ve üstünlüklerini şöyle anlatıyor:

“El terminali kullanımı, fatura kontrolü, onay süreci, fiyat yönetimi, otomatik sipariş sistemi, online satış aktarımı, kampanya yönetimi, CRM analizleri, banka POS yönetimi, ciro prim sistemi ve bütünleşik muhasebe, esas omurgayı oluşturmaktadır. Yaptığımız projelerde müşterilerimize katkımız; stok eksiklerini zamanında ve doğru belirlemek, faturaların anlaşmalara göre kesilmesini sağlamak, kredi kartı tahsilatlarını izlemek, çek planlanmasında yardımcı olmak, rakip ürünlerin performans karşılaştırmaları gibi konularda ortaya çıkmaktadır. Kullanıma örnek olarak, daha az iş gücüyle çalışabilme amacıyla, tüm ara yüzlerin yoğun belge girişi ve kontrolüne göre ince ayrıntılılarla donatıldığını, ürün sağlayıcılarla fiyat ve sipariş geçişlerinin dosyalar üzerinden yapılmasına ağırlık verildiğini söyleyebilirim. Satış, alış, sevkiyat ve gider analizlerinin temeli olan kategori/kodlama/gruplama konularında çok önemli birikimimiz bulunmakta, müşterilerimizi baştan buna uygun olarak yönlendirmekteyiz. Bu sayede, çok güçlü sepet analiz raporları geliştirdik. Sipariş sisteminde, satış hızı, devir günü, dinamik alt-üst düzey gibi veriler sunulmakta. Şirketleri, ürün satış rütbesi, ürün/firma/mağaza karneleri, ürün modeli gibi yeni kavramlarla tanıştıracağız. E-ticaret entegrasyonu ve raf/alan/önyüz yönetimi de çalışma yaptığımız diğer alanlar.

Zincirler için, çift sunucu/veritabanı ile operasyon ve CRM veritabanları ayrı ayrı ancak bütünleşik olarak yönetilebiliyor. Mağazalar, verilen yetkilere göre uzak erişimle sistemi doğrudan kullanabiliyor. Bu kurgu için güncel internet altyapısı yeterli olmaktadır. ‘Perakende Bilgi Sistemi’ adını hak etmek için, projenin gerektirdiği tüm yazılım ve donanımlarla uyumlu olmak durumundayız. Doğal olarak, tüm POS sistemlerinin aktarım yapılarına hakimiz.”

İstanbul’da çeşitli kırtasiye mağazalarının halen kullandığı yazılım, Adana’da yerel bir indirim market zinciri olan UVEK’te, Renk Otomasyon’un projesi olarak hayata geçmiş. Wincor-Nixdorf ile online satış, otomatik sipariş, etiket kontrol ve sürekli sayım sistemleriyle gerçekten özel bir projeden sonra Parıltı, hedeflediği boyuttaki ilk projesini sektörde seçkin bir yeri olan Groseri Market’te kurdu. Yazılımla ilgilenen birçok perakendeci olduğunu söyleyen Parıltı, İstanbul merkezli PNR Cosmetics zinciri ile de yeni bir projeyi yürüttüklerini söylüyor.

Yerel ve ulusal market zincirlerimizin rekabetçi olabilmeleri için çalışmalarını heyecanla yürüten Parıltı, başlayacak yeni projelerini de yakında duyuracağının müjdesini veriyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas Technology’den yenilikçi çözümler

Editör

Yazar:

Securitas Technology, yenilikçi çözümlerini Perakende Günlerinde sektör ile buluşturdu. Securitas Technology Türkiye Genel Müdürü Pelin Yelkencioğlu, “Yapılan araştırmalar, 2024 yılında perakende dünyasını etkileyecek en önemli teknolojilerin, müşteri deneyimlerini kişiselleştirmeye, mağaza çalışanlarını güçlendirmeye, envanter görünürlüğünü artırmaya yönelik olduğunu gösteriyor. Sektörü bu amaçlara taşıyan teknolojiler arasında Elektronik Fiyat Etiketi (ESL) ve RFID başı çekiyor. Bugünkü ekonomik şartlarda doğru fiyatlama yapabilmek, reyon-kasa fiyat farklarını ortadan kaldırarak müşteri memnuniyeti sağlamak için perakendeciler, Elektronik Fiyat Etiketi’ne yatırım yapmaya yöneliyor. 2030 yılına kadar dünyada pazar büyüklüğü 23,8 milyar dolara ulaşacak RFID ise perakendeyi ileriye taşıyan bir mega trend olarak yayılıyor. Securitas Technology olarak, Elektronik Fiyat Etiketi ve RFID başta olmak üzere perakende sektöründe yaşanan devrime katkı sağlayan tüm çözümlerimizle Perakende Günlerinde yer alıyoruz. 2001 yılından bu yana desteklediğimiz bu özel etkinliğin, bu yıl da verimli ve keyifli geçmesini diliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Obase Microstrategy 2024’ten “Yılın iş ortağı” ödülü ile döndü

Editör

Yazar:

MicroStrategy’nin 29 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında Las Vegas’da gerçekleşen küresel etkinliğine sponsor olarak katılan Obase, etkinlikten “Yılın İş Ortağı” ödülüyle döndü. MicroStrategy’nin 30 yıla yaklaşan süredir küresel iş ortağı olmaktan duydukları memnuniyete değinen Obase CEO’su Bülent Dal, “Yılın İş Ortağı” ödülünün iş zekası alanındaki yoğun çalışmaların en güzel karşılığı olduğunu söyledi.

Geleceğin iş yaşamında üretken yapay zeka ön planda

MicroStrategy ile geliştirilen çözümlerin, karar alıcılarının iç görüye dayalı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını daha kolay hale getirdiğini ifade eden Bülent Dal, MicroStrategy – Obase işortaklığının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Yeni MicroStrategy yapay zeka yetenekleri, karar vericilerinin içgörü odaklı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını kolaylaştırıyor. Obase olarak, uzun vadeli stratejik ortağımız MicroStrategy ile yakın ilişki içinde üretken yapay zeka destekli yeni kullanım alanları geliştiriyoruz. Bu işbirliği Obae’e yenilikçi, yaygın, güvenilir ve açık çözümler geliştirme gücünü sağlıyor. Geleceğin iş yaşamında, iç ve ön görüye dayalı kararlar almak kritik önem taşıyor ve bu alandaki çalışmalarımızla dünya çapında örnek uygulamalara imza atıyoruz. İşletmelerin sahip olduğu veriden daha kolay ve daha hızlı değer yaratmasına yardım ediyoruz.”

Obase çözümleri dünyanın merceğinde

Dünyanın en büyük iş zekası etkinliği olan MicroStrategy World24’e her yıl olduğu gibi sponsor olarak katılan Obase, etkinlik boyunca standında yapay zeka destekli ve içgörü odaklı karar destek çözümlerimizi tanıttı. Ayrıca CEO’su Bülent Dal etkinlikte gerçekleştirilen panelde perakende tedarik zincirindeki değişimleri, rekabet zorluklarını ve yeni teknolojileri paylaştı.

Devamını Oku

Firmalardan

Nebim, Perakende Günleri oturumunda Yves Rocher’i ağırlayacak

Editör

Yazar:

Perakende Günleri 2024’te Nebim de oturum sponsoru olarak yerini alacak. Nebim oturumunda Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı, Yves Rocher CEO’su Elif Berker’i ağırlayacak. Bu oturumda 1 Mart 2024’te hayata geçirilen Nebim V3 geçiş projesi kapsamında Yves Rocher Türkiye’nin 260 adet perakende mağazası, web, mobil uygulama ve pazar yerleri olarak tüm kanallarının sipariş, stok ve lojistik gibi kompleks operasyonel süreç yönetimlerinin bütünleşik ve teknolojik olarak nasıl çözümlendiği kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Omni-Channel stratejinin perakende sektöründe nasıl bir dönüşüm yarattığı ve Yves Rocher gibi köklü bir markanın Nebim V3 ile dijitalleşme sürecine nasıl entegre olduğu da detaylarıyla anlatılacak.

Ziyaretçiler, yenilikçi çözümleri keşfedebilecek

İki gün sürecek Perakende Günleri boyunca ziyaretçiler Nebim’in standını ziyaret ederek, mağaza çalışanlarının tüm operasyonlarını, reyonda satış ve mobil ödeme işlemlerini yapabildiği Nebim V3 Mobil Mağaza, e-ticaret siparişlerinin en uygun lokasyondan karşılanarak optimum ürün yönetimi sağlayan Nebim V3 Perakende Sipariş Karşılama Yönetimi, sevkiyat ve rota planlama ve mobil teslimatçı uygulamalarını da içeren Nebim V3 Mobilya Sektörüne Özel Çözümler, Nebim V3’ün yeni versiyon yeniliklerinden olan ve firmaların kendi e-Ticaret sitelerinden ya da pazaryeri gibi platformlardan yaptıkları mikro ihracat satışları için Nebim V3 POS ile mikro ihracat faturası kesebilmelerini sağlayan Nebim V3 Mikro İhracat Uygulaması, Nebim V3 CRM geliştirmeleri başta olmak üzere Nebim’in sunduğu sektörel çözümleri yakından inceleme fırsatı bulacak.

Aynı zamanda ziyaretçiler, Nebim’in yeni iş ortakları entegre çözümlerinden, markaların dijital cüzdanlarını, sadakat programlarını bir arada sunan bir pazaryeri uygulaması olan Macellan SuperApp entegrasyonu, Masraff akıllı masraf yönetimi entegrasyonu ve müşteri bağlılığı ve sadakatinin artırılmasını sağlayan Cloud4Feed entegrasyonu hakkında da bilgi alabilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER