Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Ekici, ‘İSO İkinci 500’de 9’uncu sıraya çıktı

Editör
Mustafa Ekici
Abone Ol:

Ekici Peynir, İSO’nun açıkladığı Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında, bir önceki yıla göre 52 basamak birden yükselerek 2015 raporunda 9’uncu sırada yer aldı. Ekici markasıyla peynir sektöründe faaliyet gösteren Ekiciler Süt Gıda Hayvancılık, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Kuruluşu” 2015 yılı sonuçlarının açıklandığı araştırmasında 9’uncu sırada yer aldı. 2015 yılında sıralamada 52 basamak birden tırmanarak 61’incilikten 9’unculuğa çıkan Ekici, üretimden satışlara bakıldığında 220.2 milyon lira gelir elde etti.

Sektörün büyümesinde önemli bir role sahip olan Ekici Peynir’in Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesindeki yükselişinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Ekici Peynir Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekici, “Ürünlerimizin lezzeti, kalitesi ve çok çalışmamız sayesinde her yıl düzenli olarak büyüme kaydediyoruz. 2015’te üretimden satışlarda yüzde 17 gibi bir büyüme elde ettik. 2016’da da aynı yükselişimizi sürdürmek istiyoruz” dedi.

Hedefimiz ilk 500

Yarım asrı aşkın süredir sadece peynir üretimi yapan Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici’nin bu başarısında en iyi kalite süt kullanmalarının önemli rol oynadığını belirten Mustafa Ekici, şunları söyledi: “1950’li yıllarda rahmetli babamız Şabettin Ekici’nin küçük bir mandırada başlattığı peynircilikle Ekici Peynir yolculuğuna başladı. Bugün Türkiye genelinde dağıtım yapan, hatta yenilikçi ürünlerimizle Türkiye’de peynir sektöründe etkili bir şirket haline geldik. Hizmet vermeye başladığımız ilk günden bu yana hem sektörümüze hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak için çok emek verdik. Şimdi bu emeğin karşılığını görmek bizlere gurur veriyor. İSO’nun ikinci 500 listesinde bir önceki yıla göre 52 basamak yükselerek 9. olduğumuz sıralamada öncelikli hedefimiz Türkiye’de ilk 500 şirket arasında yer almak ve en önemlisi de bu başarıyı sürdürülebilir kılmak.”

Günde 480 ton süt işleme kapasitesine sahip Ekici Peynir, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde, 12 bin metrekaresi kapalı toplam 42 bin metrekarelik alanda, yaklaşık 500 çalışanıyla 20’den fazla çeşit peynir üretimi gerçekleştiriyor. Ekici, peynirlerini 84 bayi, 80 il ve 33.000’i aşan noktada tüketicilerle buluşturuyor. Bugün Türkiye’de en çok satan ilk 3 peynir markası içinde yer alan Ekici,  2008 yılından bu yana Kıbrıs, Ürdün, Afganistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Irak ve Kırgızistan’a ihracat yapıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER