Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Flormar: Nebim V3 ile müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet veriyoruz

Editör
Abone Ol:

Kozmetik alanında önemli bir marka olan, yurt içinde yaklaşık 200, yurt dışında ise 750 mağazasıyla tüketicilerine hizmet veren Flormar, Nebim V3’ü tercih etti.

Flormar Genel Müdür Yardımcısı Mete Kalaycı, Perakende Sistemleri Müdürü Ali Karaçay ve Bölge Müdürü Hakan Yıldız, Nebim V3 proje geçişi ve sonrasıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

Mete Kalaycı – Genel Müdür Yardımcısı

Flormar aslında Türkiye’deki hemen hemen bütün kadınların çok iyi bildiği bir marka. Yaklaşık 60 yıllık bir tecrübesi var. 60 yıl önce Türkiye’de kurulmuş. Tüm üretimini de Türkiye’de yapan ama daha sonra dünyada yaklaşık 85 ülkede 750 mağazada birebir tüketicisi ile buluşan renkli kozmetik alanında lider bir marka. Şu anda da yaklaşık Türkiye’de perakende olarak 180 – 200 civarında, yurt dışında 750 tane mağazamız var. Yurt dışı ortaklarımızla, 1000 toplam çalışan sayımız ile tüm dünyada markamızı tüketicilerimizin önüne çıkarmaya çalışıyoruz.

Nebim ile tanışma süreciniz ve Nebim V3’ü tercih etme sebepleriniz nelerdir?

Mete Kalaycı – Genel Müdür Yardımcısı

Biz satışlarımızın önemli bir kısmını perakende noktalarımızda yapıyor, moda mağaza diye adlandırdığımız sadece Flormar ürünlerinin satıldığı mağazalarda tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. Türkiye’de de biraz önce bahsettiğim gibi yaklaşık 180 – 200 mağazamız var. Bu mağazalarda da uzun bir zamandır perakende sistemleri çözümleri üzerinde araştırma yapıyorduk. Kullandığımız sistemlerden çok da mutlu olmadığımız için Türkiye’deki literatüre uygun, tüketici ile bizi çok daha iyi buluşturabilecek, saha içi çözümleri çok daha fazla olan bir çözüm arayışımız vardı. Bu arayış sırasında da elbette Nebim karşımıza çıktı. Birkaç aday içinden de sıyrılarak Nebim’i çözüm ortağı olarak aramıza aldık.

Mağazalarınızda Nebim V3 POS uygulamasını canlıya alırken süreci nasıl yönettiğinizi, deneyimlerinizi ve canlı geçiş sonrası IT departmanı olarak projenin size sağladığı katkılardan bahsedebilir misiniz?

Ali Karaçay – Perakende Sistemleri Müdürü

Mete beyin bahsettiği gibi Nebim ile işbirliği yapmaya karar verdikten sonra Mart ayında projeyi Kick Off ile başlattık. Hedef olarak da mağazalarda satışların yoğunluğunun başlamadan önceki dönem olan Haziran ayını hedefledik. Biz IT ekibi olarak projeyi zamanında, beklenen kapsam ve kalitede ve belirlenen bütçe çerçevesinde tamamlama sorumluluğunu üstlendik. Tabi ki bunu tek başımıza yapamazdık. Burada bizim için önemli iki kriter vardır. Biri üst yönetimin desteğini almaktı. Bu noktada herhangi bir problemimiz olmadı. Bunun yanı sıra iş birimlerini de sürece dahil ettik. Yaklaşık sekiz farklı departmandan 30’dan fazla kişi bu süreçte anahtar kullanıcı olarak projeye dahil oldu. Projenin devamında saha ekiplerini de dahil ettik. Nebim proje ekibi, Flormar proje ekibi ve IT departmanı iş birimlerimiz ve üst yönetimin desteği ile projeyi belirlediğimiz zaman içerisinde başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduk. Bunun dışında biz en çok analiz aşamasına önem verdik. Analizleri yaparken dokümantasyon gerçekten çok önemliydi ve detaylı bir şekilde hazırladık. Bu sayede uyarlama ve geliştirmeleri gerçekleştirirken her zaman için elimizde bir referans noktası vardı ve geriye dönük herhangi bir geliştirme gibi problemlerle karşılaşmadık. Daha hızlı bir şekilde uyarlamalar tamamlanmış oldu. Bu sayede zamanlama olarak da Haziran ayı içerisine yetişmiş olduk. Son olarak Nebim ile kazanmış olduğumuz avantajlardan bahsetmek istiyorum. Nebim ile birlikte bizim en büyük avantajımız lokal çözümler oldu. Örneğin e-Fatura süreçleri, KVKK süreçleri, ödeme süreçleri gibi perakende çözümleri ile Nebim’in hazır entegrasyonlarının olması bize iş birimlerimizden gelen taleplere daha hızlı bir şekilde cevap vermemizi sağladı. Destek sürecinde de biliyoruz ki Nebim ile birlikte daha iyiye gideceğiz.

Nebim V3 POS’a mağazalarınızda nasıl adapte oldunuz, deneyimlerinizden ve canlıya geçtikten sonraki süreçlerinizden kısaca bahseder misiniz?

Hakan Yıldız – Bölge Müdürü

Yeni dünyada, pandemi sürecine baktığınız zaman en önemli konu müşterilerimizin mağazalarda hız ile ilgili geçirdikleri zaman. Müşterilerimizin alışveriş deneyimleri ne kadar iyi olursa olsun en önemli süreç kasada aldıkları hizmet ve kasada geçirdikleri zaman. Bu anlamda sistemin ilk başlamasıyla beraber bize en iyi katkısı hızıydı. Müşteriye daha hızlı hizmetler vermeye başladık. Bunun haricinde mevcut koşullarda İnsanlar çok çabuk kararlar değiştirebiliyor. Alışverişlerin şekillerini değiştirebiliyorlar. Nebim ile biz kasada bu hizmeti alırken gerek ürün değişiminde gerekse ödeme değişiminde sistemin sağladığı kolaylıklar inanılmaz seviyede katkı sağladı. Bunun dışında tüm mağazacılık ekiplerimiz raporlamalara, müşterilerin deneyimlerine, alışveriş geçmişine çok daha rahat ulaşım sağlıyorlar. Totalde baktığınız zaman bize çok daha kolaylık sağladı. Müşterilere verdiğimiz hizmeti kasada daha kolay vermeye başladık. O yüzden de ilk dönem geçiş sürecinde belki biraz daha tedirgin olsak da, her geçen gün geçişlerde çok daha keyifli olduğu için bölgelerde çok daha hızlı geçiş yapmaya başladık. Şu anda da sürecimiz başarılı bir şekilde devam ediyor.

Yurt dışı planlarınızdan da bahsedebilir misiniz?

Mete Kalaycı – Genel Müdür Yardımcısı

Biliyorsunuz biz Fransa menşeili, dünyanın en büyük kişisel bakım, kozmetik şirketlerinden grup Yves Rocher’nin bir üyesiyiz, onun bir parçasıyız. O sayede dünya üzerinde çok hızlı bir şekilde büyüyebildik. Türkiye’deki perakende noktamızın üç katı kadar daha fazla nokta zaten hali hazırda yurt dışında Flormar adı altında mevcut. Umarım Nebim ile de olası yurt dışı projelerimizde hep birlikte çalışma şansına erişebiliriz.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Alınan toplam ürün sayısı 36 milyonu geçti

Editör

Yazar:

A101’in yeni uygulaması A101 Plus’ın kullanımıyla ilgili veriler paylaşıldı. Buna göre A101 Plus üzerinden 3 ayda 36.448.068 adet ürün alındı. Bu rakam ülke nüfuslarıyla karşılaştırıldığında İsveç, Portekiz, Belçika ve Norveç’in toplam nüfus sayılarına eşit oluyor.

A101 Plus üzerinden en çok satılan ürün ekmek olurken, uygulamayı en çok kullanan il Kilis oldu. Kilis’i ise Hatay, Mardin, Kütahya ve Bingöl takip etti. A101 Plus üzerindeki bakiyelerini en az harcayan iller ise Uşak ve Denizli oldu.

A101 Plus kullanıcılarının toplam 117 milyon kez uygulamaya giriş yaptıkları belirtilirken, uygulama kullanıma açıldığında ilk alınan ürün Ahir Tost Peyniri oldu. Öte yandan A101 Plus üzerinden şimdiye kadar 12.374 adet hediye ekmek dağıtıldı.

A101 Plus uygulamasını tercih eden kullanıcı profiline ilişkin diğer rakamlar ise şu şekilde paylaşıldı:

-Kullanıcıların %17’si sporun vazgeçilmez olduğunu belirtti.

-Kullanıcılara ilgi alanları sorulduğunda %16’sı ‘kitap’ cevabını verdi.

-Emeklilerin %5’i oyun oynadığını belirtti.

-Ev hanımlarının %10’u evcil hayvan sahibi ve %30’u komşu ziyareti yapıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bursa Kebap Evi, rotayı Suudi Arabistan’a çevirdi

Editör

Yazar:

2010 yılında franchise’ı oldukları marka olan Bursa Kebap Evi’ni üç şubeyle devir alan Cem ve Caner Helvacı kardeşler, markayı her geçen yıl daha da büyütmeyi sürdürüyor. Güçlü know how’u ve franchise sistemi ile hızla büyüyen Türkiye’nin ödüllü iskender markası Bursa Kebap Evi; Orta Doğu’da İran, Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri ile başlayan büyümesine Suudi Arabistan ile devam ediyor. Suudi Arabistan şirketi Abdullah Al Othaim Investment Company”ın sahibi Abdullah Al-Othaim ile imzalanan master franchise anlaşması ile Suudi Arabistan’da ilk yıl 10, üç yıl içinde 30 şube açmayı hedefliyor. Anlaşma kapsamında yatırımcı, her şubesinde en az 5 Türk vatandaşını da istihdam edecek.

Bursa Kebap Evi, önümüzdeki 5 yılda yurt içinde 180, yurt dışında ise 75 olmak üzere toplamda 255 şubeyle hizmet vermeye hazırlanarak, Bursa’nın yerel lezzeti Türk iskenderini tüm dünyayla tanıştırmayı hedefliyor. 12 yıl gibi kısa sürede ciddi bir büyüme gerçekleştirdiklerini ve markalarını globale taşımaya yönelik güçlü adımlar attıklarını belirten Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı, “Yenilikçi ürünlerimizle ‘casual dining’ konseptinde hizmet veren bir marka olarak sürekli büyüdük. Yurt içinde elde ettiğimiz başarıyı yurt dışına da taşıyabileceğimize inanarak çıktığımız globalleşme yolculuğumuza ilk olarak Almanya ile adım attık. Ardından İngiltere, Kanada, Dubai, Abu Dhabi, İran ve Irak başta olmak üzere birçok ülkenin güçlü yatırımcılarıyla gerçekleştirdiğimiz master francaise anlaşmalarıyla yurt dışında ciddi bir büyüme elde ettik. Son olarak Suudi Arabistan’ın güçlü yatırımcı şirket ile imzaladığımız master franchise anlaşmasıyla 1 yıl içinde 10, 3 yıl için 30 şube açma hedefindeyiz. Türkiye’de pazarın en güçlü oyuncularından biriyiz, kurduğumuz güçlü franchise sistemiyle bir Türk markası olarak yurt dışında emin adımlarla büyüyoruz. Türkiye’ye birçok yabancı zincir restoran markası geliyor. Mimari konseptinden, standartlaştırdığı özel lezzetlerine, hizmet yaklaşımından üretim ve Ar-Ge’sine tüm alt yapısını tamamlamış bir marka olarak biz neden yurt dışında markalaşmayalım. Bir Türk markası olarak globalde markalaşabileceğimize ve başarıyla büyüyebileceğimize inancımız tam. Bir de yatırımcı güveni önemli. Türkiye ve Avrupa’da güçlü yatırımcılarımız var. Suudi Arabistan için de ülkenin en güçlü yatırımcısı ile master franchise anlaşması yaptık. Bu yıl sonuna kadar şube sayımızı yurt içinde 100, yurt dışında ise 20’e çıkararak, markamızın ve geleneksel lezzetlerimizin yurt dışında büyümesi konusunda yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Suudi Arabistan’da gıda sektörünün hızlı yükselişe geçtiğinin altını çizen yatırımcı Abdullah Saleh Ali Al-Othaim, “35 milyondan fazla nüfusu ile dünyanın güçlü pazarları arasında yer alan Suudi Arabistan, markaların Orta Doğu’da büyümesi için önemli bir geçiş noktası. Son yıllarda Suudi Arabistan’da gıda sektörü hızla büyüyor ve halk Türk yemeklerine yoğun ilgi gösteriyor. Suudi Arabistan’da AVM ve perakende alanında hizmet veren “Abdullah Al Othaim Investment Company” şirketinin sahibi olarak gıda sektöründeki bu gelişmeler beni sektöre yatırım yapmaya teşvik etti. Türkiye’de Bursa Kebap Evi’nin başarılı bir gıda zinciri olarak öne çıktığını gördüm. Markanın müşteri memnuniyeti, yurt dışı büyüme potansiyeli ve başarısı, iki genç girişimcinin kısa zamanda yarattığı başarı hikayesi ve kurduğu sistem güven verdi. Markanın yöneticileriyle gerçekleştirdiğimiz müzakereler sonrasında kendilerinin samimiyeti ve marka gelişimine bakış açılarıyla alt yapı ve yatırımcılarına verdiği destekler de beni etkiledi. Türkiye’den Suudi Arabistan’a giden ilk Türk restoran zinciri olan Bursa Kebap Evi ile birlikte güzel işler çıkaracağımıza inanıyorum. Aynı zamanda Türkiye’den farklı sektörlerden markalara yatırım yapmaya yönelik planlarımız var.” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Firmalardan

Sensormatic, yoluna ‘Securitas Technology’ ismiyle devam edecek

Editör

Yazar:

Türkiye’nin lider elektronik güvenlik ve iş zekâsı entegratörü Sensormatic, isim değişikliği kararı aldı. 2011 yılından bu yana, 47 ülkede faaliyetleri bulunan ve müşterilerine güvenliğin tüm alanlarında hizmet sunabilen Securitas Grubu’nun bünyesinde yer alan şirket, bundan böyle yoluna ‘Securitas Technology’ ismiyle devam edecek.

Securitas Grubu’nun en yeni teknolojik çözümleri, 80 yılı aşkın zamana dayanan derin uzmanlığı, küresel çaptaki varlığı ve güvenlik alanındaki geniş çözüm portföyüyle sektörde ayrıştığını belirten Securitas Technology Avrupa Başkanı İsmail Uzelli, “Teknoloji alanında kararlı adımlarla ilerliyoruz. Securitas Grubu, müşterilerine yenilikçi, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir güvenlik hizmetleri sunmaya devam etmek için 2010 yılından bu yana 38 şirket satın aldı. Bu yıl yaptığı Stanley Security ve Healthcare satın alması teknoloji alanında uzun yıllardır devam ettirdiğimiz stratejimiz için önemli bir dönüm noktası oldu. Bu satın alma ile elektronik güvenlik ciromuzu ikiye katlayarak dünyanın en büyük ilk 3 elektronik güvenlik entegratörü arasında yerimizi aldık. Bu yeni oluşum tüm dünyada “Securitas Technology” adı ile faaliyet gösterecek. Sensormatic olarak biz de Securitas’ın dünya güvenlik endüstrisini değiştirecek adımlarına eşlik etmek üzere, uzun yıllardır büyük gururla taşıdığımız Sensormatic adını bırakarak, faaliyetlerimize Securitas Technology ismiyle devam etme kararı aldık. Şirket faaliyet alanımız ve Türkiye organizasyonumuz mevcut hali ile hizmet vermeye devam edecek.” diye konuştu.

Güvenliğin her alanında derin tecrübeye sahip

Türkiye’de 12 farklı sektörde ve AVM’den havalimanlarına, tesislerden kurumsal ofislere ve mağazalara kadar hayatın her alanında verimli, güvenli ve sürdürülebilir çözümler sunduklarını belirten Uzelli, sözlerine şöyle devam etti:

“Kurulduğumuz günden bu yana Sensormatic adıyla pek çok başarıya imza attık. 2011 yılında gerçekleşen birleşmeyle bir Securitas Grup şirketi olduk. Grubun teknoloji alanındaki büyüme stratejisinde kilit rol oynadık ve bu alandaki 30 yıla yakın tecrübemiz, 300’e yakın çalışanımız ve geniş çözüm portföyümüzle gruba değer katmaya devam ediyoruz. Grubun elektronik güvenlikteki dönüşüme öncülük ederken birlikte dönüştük, geliştik. Sahip olduğumuz elektronik güvenlik tecrübesini tüm dünyadaki meslektaşlarımızla paylaşarak ve onlardan bilgi transfer ederek birlikte gelişmeye devam ediyoruz.”

Sensormatic, yeni adıyla Securitas Technology, Türkiye’de kurulduğu günden bu yana en yeni teknolojileri sektörle buluşturan şirket oldu. Yarısı mühendis ve teknisyenden oluşan 300 kişilik ekip, elektronik güvenliğin her alanında derin tecrübeye sahip.

İsmail Uzelli, “En büyük müşterilerimiz ile ortalama 20 yıl süreyle çalışıyoruz.  Sürdürülebilir başarımız müşterimizi dinlemekten ve sunduğumuz müşteri deneyimi ile uzun soluklu iş birlikteliği kurmaktan geliyor. Biz kurulduğumuz günden bu yana her zaman müşteri odaklı olduk. Her zaman müşterilerimizin güvendiği, sürdürülebilir çözümler sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Bulunduğu her yerde ve alanda aynı kalitede hizmet verebilen, gerçek anlamda global varlığa sahip tek elektronik güvenlik entegratörüyüz. Hem lokal hem de globaldeki inovasyon yeteneğimiz ile değer önerimizi güçlendiriyoruz. Müşterimizin ihtiyacına bütünsel yaklaşıyoruz. Teknolojilerimizi, sunduğumuz diğer güvenlik hizmetleri ile tek çatı altında sunuyoruz. Bunu dünyada yapabilen tek şirketiz. Global dönüşüm programlarımız ile teknolojik ve organizasyonel yapımızı güçlendiriyor, müşteri deneyimimizi her geçen gün daha da iyileştiriyoruz” dedi ve ekledi:

“Perakende müşterilerimize kurulduğumuz günden bu yana sunduğumuz Sensormatic markalı çözümlerde Türkiye’de tek yetkili olmaya devam ediyoruz.”

Küresel mega trendler dünyayı, güvenlik endüstrisini ve buna bağlı müşteri ihtiyaçlarını önemli ölçüde etkiliyor. Güvenliğin geleceği küresel varlık, bağlantılı teknolojiler ve verilerin akıllı kullanımı üzerine kuruluyor. Müşteriler, hızla gelişen dünyada, hızlı değişen iş yapış şekilleri nedeniyle çalışanları için sağlıklı ve güvenli ortamlara ihtiyaç duyuyor. İşletmeler bu ortamda, sahip olduğu değerleri korurken operasyonlarını da optimize etme ihtiyacı duyuyor.

Müşteri talep ve ihtiyaçlarını önceden gören, entegre teknolojiler ve bu teknolojilerle ürettiği verilerden müşterilerinin aksiyon alabileceği çıktılar, içgörüler üreten Securitas Grubu, global müşterilerinin ihtiyaçlarına 47 ülkedeki varlığıyla tek elden ve aynı standartta hizmet ile çözüm sağlıyor. Grup, daha akıllı ve yenilikçi teknolojilere yönelik her geçen gün artan talebi karşılamak için, teknoloji ve çözüm alanında sürekli gelişen güçlü bir yapıya sahip. Son yıllardaki stratejik satın almalar ve etkin iş dönüşüm programları Securitas ‘ı güvenlik sektöründe sıra dışı bir oyuncu olma hedefine daha da yaklaştırdı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER