Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Fresh’n Soft, 5 kıtada 45’ten fazla ülkeye ihracat yapıyor

Editör
Abone Ol:

Fresh’n Soft, Afrika ve Uzakdoğu’la açılıyor.

Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi A.Ş. güvencesiyle üretilen ve ‘Türkiye’nin ilk ıslak mendil üreticisi’ unvanına sahip olan Fresh’n Soft markası, sektörün öncüsü olarak başladığı faaliyetlerine sektörün lideri olarak devam ediyor. 2012 yılında ihracat faaliyetleri için 40’a yakın bayi ile çalışan Fresh’n Soft, Türkiye’de olduğu gibi Lübnan ve Venezüella’da da pazar lideri konumunda. Bu yıl, başta Afrika ve Uzakdoğu ülkeleri ağırlıklı olmak üzere, dünyada distribütörlüğü olmayan ve hedeflenen yeni ülkelerde bayilik anlaşmaları yapmayı planlayan marka iç piyasada 35 bayi ile çalışıyor.

1957 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi A.Ş, bugün Gebze’de 14.000 m2‘lik kapalı üretim tesislerinde Mikrobiyoloji, AR-GE ve Kalite Kontrol Laboratuarı ile yönetmeliğine uygun üretim yapmaktadır. 1992 yılında ıslak mendil ithalatına başlayan Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi A.Ş. 1996 yılında Türkiye ekonomisi için devrim niteliğinde bir karara imza attı. Ve ‘Her eve, her cebe, hijyenik ve pratik çözümler’ sloganıyla Türkiye’nin ilk ıslak mendil üretimini Fresh’n Soft markasıyla gerçekleştirdi.

Yıllardan beri %20’nin üzerinde büyüme oranına sahip ıslak mendil pazarının 2012 yılında %15 civarı bir büyüme oranıyla sektörü cazip bir hale getirdiğini kaydeden Pazarlama Müdürü Cansel Kelebek Bodur, “Bugün 200’ün üzerinde markanın yer aldığı ıslak mendil sektöründe yıllardır yükselen kalite standartları, yenilikçi ürünleri ve tüketiciyi anlayan duruşu ile Fresh’n Soft markası pazar liderliğini sürdürmenin haklı gururunu yaşıyor. Yıllık 15 milyarın üzerinde mendil üretme kapasitesine sahip tesislerinde, Fresh’n Soft, Mendix ve Medifresh markalarıyla sektörün lideri olan Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi A.Ş, 5 kıtada 45’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Başta Orta Asya, Orta Doğu ve Doğu Bloğu ülkeleri olmak üzere Amerika ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ürünlerini ihraç eden firmanın, şirket hacminin yaklaşık %35’ini ihracat faaliyetleri oluşturuyor. Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi A.Ş’nin 2012 yılı sonundaki ihracat hedefi ise %40’a ulaşmak. Bu hedefe ulaşmak için Fresh’n Soft yeniliklerin öncüsü olmaktan çekinmiyor. Bu yılsonunda da hedef bu yıl olduğu gibi ihracatta daha fazla büyümektir” dedikten sonra PL pazarıyla ilgili şunları söyledi:

“Hızla büyüyen market markalı ürün sektöründe yer alan yurtiçi ve yurtdışı pek çok önemli markanın arkasında Kardeşler Uçan Yağlar imzası dikkat çekiyor. Fresh’n Soft ürünleri dışında, Kardeşler Uçan Yağlar Sanayi A.Ş kalite standartlarıyla, müşterilerden gelen özel taleplere uygun formüller geliştirerek private label pazarında her geçen gün etkinliğini arttırıyor.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER