Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

İpek Kağıt’tan üçlü atılım

Editör
Sertaç Nişli
Abone Ol:

İpek Kağıt, kuruluşunun 45. yılında 300 milyon TL’lik yatırımla kapasitesini yüzde 65 artırmaya ve Kazakistan’da inşası süren yeni tesisleri ile bölgesel gücünü pekiştirmeye hazırlanırken, Selpak markası ile de “kişisel medikal hijyen” kategorisine iddialı bir giriş yapıyor.

45 yıldır Türkiye temizlik kağıdı sektörünün lideri olan İpek Kağıt, uluslararası pazarlarda güçlü bölgesel bir oyuncu haline gelme vizyonu doğrultusunda, üç büyük yatırımı peşpeşe hayata geçirmeye hazırlanıyor. Toplam 300 milyon TL’lik yatırımla Manisa ve Kazakistan’da yeni tesisler kurarak üretim kapasitesini artıracak olan İpek Kağıt, üçüncü olarak da Selpak markası ile yeni bir kategoride liderliğe koşacak. 50 ülkeye ihracat yapan İpek Kağıt; üretim, teknoloji ve pazarlama alanında yapacağı yeni yatırımlarla, beş yıl içerisinde yurtdışında dört kat büyümeyi ve toplam cirosunu ikiye katlamayı hedefliyor.

İpek Kağıt’ın yeni yatırımlarını açıkladığı toplantıda konuşan İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, 2012 yılının İpek Kağıt için bir dönüm noktası olduğunu ve yabancı ortaklığın sonra ermesinin ardından yüzde 100 Eczacıbaşı kuruluşu olarak atağa kalktıklarını belirterek şunları söyledi:

“2012’den beri İpek Kağıt’ın ve markalarının potansiyelini daha yukarılara taşıma hedefiyle; yeni ürünlerle, yeni pazarlara açılma yolunda çalışmalarımızı hızlandırdık. Geçtiğimiz iki yılda hızlı bir büyüme ivmesi yakaladık, ihracatımızı beş kıtada 50 ülkenin üzerine çıkardık. Önümüzdeki beş yılda ise aynı ivmeyle yurt dışında dört kat büyürken, yurtiçi ve yurtdışı toplam ciromuzu ikiye katlamayı hedefliyoruz. Uluslararası pazarlarda markalaşma konusunda amiral gemimiz Selpak’a çok güveniyoruz. Sadece ürün ihracatı yaparak değil, tüketici araştırmasından ürün geliştirmeye bütünsel bir pazarlama yaklaşımıyla seçtiğimiz pazarlarda liderliği hedefliyoruz.”

Nişli sözlerine şöyle devam etti:

“Önümüzdeki dönemde büyümemizin kaynağı yeni coğrafyalar olacak. Mevcut pazarlarımız olan Kafkasya ve Orta Asya pazarlarının yanı sıra Balkanlar, Doğu Avrupa ve Orta Doğu ağırlıklı olmak üzere yeni hedef pazarlara odaklanacağız. Yaptığımız çalışmalarla Kafkasya ve Kazakistan pazarlarında Selpak markamızla en yüksek marka bilinirliğine ve

segmentimizde lider konuma ulaştık. Üstün kaliteli ve yenilikçi ürünlerimizle hedef pazarlarımızda da kısa sürede ilk üç oyuncudan biri olmayı ve önümüzdeki 10 yıllık dönemde 20 ülkede Selpak ile lider konuma ulaşmayı hedefliyoruz. Şu anda Yalova, Manisa ve Kazakistan’daki üretim tesislerimizde tam kapasite ile çalışıyoruz. Hızlı büyüme planlarımız önemli bir ek kapasite ihtiyacı doğuruyor. Temizlik kağıdı kapasite ihtiyacını karşılamak ve kişisel hijyen alanında yeni kategorilerle büyümek üzere, üç yeni yatırım yapıyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’a En Etkin CFO Ödülü

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar, Türkiye’nin “En Etkin 50 CFO” Listesinde yer aldı. Data Expert iş birliğiyle BMI Business School tarafından yürütülen ve şirketlerin finans fonksiyonunu en üst düzeyde temsil eden finans liderlerinin belirlendiği “En Etkin CFO” listesi açıklandı.

Sektör uzmanları ve akademisyenlerden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından seçilen performansları ile dikkat çeken 50 finans liderine ödülleri, 21 Mart Salı günü Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşen CFO Summit 2023’te verildi.

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar CFO Summit 2023 kapsamında “Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler Fırsatlar” konulu panelde katılarak, Securitas’ın yaptığı yerel ve uluslararası şirket satın almalarındaki deneyimlerini paylaştı.

Ilgar paneldeki konuşmasında satın alam süreçlerinde stratejik planlar, yer alınan sektörde lider olma yolunda atılan adımların finans, vergi, hukuk ve operasyon gibi pek çok bileşeni olduğuna dikkat çekti. Securitas’ın bu süreçlerde kendi yazılımı olan SMART ( Security Management Art) ile entegrasyon sürecini nasıl kolaylaştırdığını gerek markaya yeni dahil olan şirketin yönetsel tüm fonksiyonlarının gerekse devralınan müşterilerin eş zamanlı şeffaf süreç takibini nasıl sağladıklarını anlatan Hakan Ilgar, planlanan strateji kapsamında bir satın alma durumu yoksa şirket kurarak sistemin gelişmesine nasıl destek olduklarını paylaşarak, buna da en güzel örneğin de Securitas İtfaiye Hizmetleri olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER