Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Microsoft Türkiye İş Ortakları ödüllerini aldı

Editör
Çağlayan Arkan
Abone Ol:

Microsoft Türkiye iş ortaklarının başarısını 24 Eylül 2009 Perşembe gecesi yeni merkez binada yapılan “Microsoft Türkiye İş Ortakları Ödül Töreni” ile kutladı.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan’ın yeni görevi nedeniyle veda ettiği anlamlı geceye bilişim sektörünün yöneticileri de katıldı. Gecede, başarılı olan 16 iş ortağı Microsoft Türkiye tarafından ödüllendirildi.

Yenilikçi teknolojileri ve ülke çapındaki yaygın ekosistemi ile ekonomiye yüksek oranda katma değer sağlayan Microsoft Türkiye, zorlu koşullara rağmen büyümeye odaklanmayı tercih eden kurumlara destek veren iş ortaklarını ödüllendirdi. Şirketin geçen yıl taşındığı yeni binasında 24 Eylül 2009 akşamı düzenlenen Microsoft Türkiye İş Ortakları 2009 Ödül Töreni’nde iş ortaklarının yanı sıra bilişim sektörünün önde gelen yöneticileri de bir araya gelme fırsatı buldu.

İş ortaklarının bu yılki buluşması aynı zamanda 1 Ekim 2009 itibarı ile Redmond’da yeni görevine başlayacak olan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan’ın Türk bilişim sektörüne vedasına da sahne oldu. Görev yaptığı 6 yıl boyunca, ülkemiz bilişim sektörüne, Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının gelişimine önemli katkılarda bulunan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, törende bir konuşma yaptı.

Çağlayan Arkan, Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemin sunduğu yenilikçi çözümlerle kuruluşların zorlu koşullara karşı direnç geliştirmesinde üstlendiği önemli role dikkat çekerek şunları söyledi:

“7 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan Microsoft Türkiye ekosistemi, ülke ekonomisine katkı sağlayan çözümleri ve ürünleriyle ülkemizin bilişimle kalkınmasına katkı vermeye devam ediyor. Bu yıl hep birlikte sadece kendi kurumlarımızı ayakta tutmakla kalmadık, diğer sektörlerin kriz dönemini mümkün olan en az hasarla atlatmaları için de ciddi katkılarda bulunduk. Bizi bekleyen zorlu sınavlar henüz bitmiş değil, ancak güvene dayanan güçlü işbirliğimizle tüm zorlukları el ele aşacağımıza yürekten inanıyoruz. ”Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonumuz doğrultusunda iş ortaklarımızla Türkiye’de önemli işler başardığımız kanısındayım. Microsoft Türkiye Genel Müdürü olarak görevim burada sona eriyor. Ancak iş ortaklarımızın başarıları nedeniyle kıvanç duyuyor, Microsoft Türkiye’nin bundan sonra da koyduğu yüksek hedeflere doğru yoluna devam edeceğine inanıyorum. Başarımızda payı olan tüm dostlarımızı ve ödül alan iş ortaklarımızı çalışmaları ve katkıları nedeniyle kutluyorum.”

Microsoft Türkiye İş Ortaklarına toplam 16 ödül

7 bini aşkın iş ortağı ile büyük bir ekosistemi oluşturan Microsoft Türkiye’nin dağıttığı ödüllerin çeşitliliği ve kapsamı da ekosistemin gücü ve boyutlarını ortaya koyuyor. Toplantıda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve İş Ortaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ve Pazarlama ve Ürün Gruplarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan geride bıraktığımız seneyi değerlendiren ve 2010 yılı hedeflerinden bahseden birer sunum gerçekleştirdiler.15 farklı kategoride ödülün dağıtıldığı Microsoft Türkiye İş Ortakları Yıllık Toplantısı’nda ödüle layık görülen firmalar satış, ciro ve büyüme performanslarına göre değerlendirildi.

 

 

 

ÖDÜL ALAN İŞ ORTAKLARI

Yılın Yaygın Kanal Gelişen İş Ortağı

Artı ve Artı

Yılın Yaygın Kanal İş Ortağı

Penta

Yılın Kobi İş Ortağı – İstanbul

Data Market

Yılın Kobi İş Ortağı – Anadolu

Türkom

Yılın En Gelişen Bilgisayar Firması

Artı ve Artı

Yılın ISV İş Ortağı

Logo

Yılın Kurumsal Satış İş Ortakları

Data Market ve Probil

Yılın Özel Çözümler Geliştiren İş Ortağı

Veripark

Yılin Sistem Entegratör İş Ortağı

Sentim

Yılın Microsoft Dynamics İş Ortağı

Tradesoft

Yılın Mağazacılık Ödülü

Teknosa

En Gelişen Yerli PC Üreticisi

Data Teknik

Yerli PC Üreticisi

Casper

Yılın Distribütörü – OEM

Index

Yılın Distribütörü – FG (Finished Goods)

Index

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Teknolojiyi takip etti, on binlerce gencin cebine girerek iş olanağı sağladı…

Editör

Yazar:

Team Fores HR; Türkiye genelinde 65 ilde, toplam 17 bin gencin cebine girmeyi başardı.

2019 yılı itibariyle, kendi geliştirdiği özel bir yazılımla, akıllı cep telefonları için bir uygulama geliştirerek Türkiye çapında iş arayan binlerce gencin cebine girmeyi başaran Team Fores HR; sadece geçtiğimiz 6 ay içinde 2100’den fazla gence 51 bin günün üzerinde iş olanağı sağlayarak gençlerin istihdamında rol oynadı.

Perakende sektörünün part time ve dönemsel işgücü gereksinimlerini; bir yandan okurken bir diğer yandan çalışmayı tercih eden üniversiteli gençlerden oluşan ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR; ilk altı aylık süreçte pandemiden ötürü kısıtlamalar yaşanmasına rağmen 2021 yılı ikinci yarısında sağladığı istihdam olanakları ile iki binden fazla gencimize çalışma fırsatı sundu.

“Part time çalış, İş dünyası ile erken tanış” mottosunu özümseyen Team Fores HR; gençlerimizin henüz okurken deneyim kazanmalarını, iletişim yeteneklerini geliştirmelerini, iş hayatını tanımalarını, kariyerlerine yön verirken dikkat etmeleri gereken konuları ve yeteneklerini kavramalarını sağlarken diğer yandan gençlerimizin bütçelerine de destek olarak ve erken yaşta sigortalı olmalarını sağlayarak, bir nevi sosyal sorumluluk görevini de hayata geçirmekte.

Atasun Optik, Mango, BM Club, Pandora, İpekyol, Twist, Benetton, Kappa, Network, Divarese, GAP, Modanisa ve Eren Perakende; MR.D.I.Y gibi birçok dev markanın ek işgücü ihtiyaçlarını deneyimli ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR; Özel İstihdam Bürosu İzin Belgeli ve Geçici İş İlişkisi Yetki Belgesi sahibi bir insan kaynakları şirketi olarak, bu yıl sektörde 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SGS, dünya markalarını Türkiye ve yakın coğrafyada temsil ediyor

Editör

Yazar:

Yurt dışında yapılan ticaretin Türkiye’deki işlemlerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan SGS Itriyat Gıda Sanayi, dünya markalarını ülkemize getiriyor. Firma CEO’su Gökhan İnceoğlu, “Biz temsil ettiğimiz birçok dünya markası ve ticari grubun işlemlerini Türkiye’ye taşıma kararı aldığımızda projeyi Düzener ailesi ile birlikte geliştirdik.  Şu anda hem ithalat hem de ihracat konusunda tam yetkin bir ekip ile birçok dünya markasının Türkiye temsilciliği ile Türkiye’nin önemli markalarının bir kaçının ihracatını yapıyoruz” dedikten sonra +4 derece ürünlerin bünyeye katılmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Çok uzun yıllar dünyanın en önemli markalarından birisi olan Ferrero’da yöneticilik yapmış olmanın verdiği tecrübe ile özellikle çikolata ve taze ürün kategorisinde çalışıyorduk. Bu alanda dünya piyasasında çok az sayıda üretici var. Hem teknoloji hem de know-how olarak biz en önde gelen üreticilerden biriyiz. Dünyanın en önemli birkaç markası bizimle birlikte geçtiğimiz yıl üretime geçti. Bunlar arasında Mondelez, Diagio, Obala ve Universal Studios var.

Her ülke için dağıtıcı çalışması yaptığımızda bizim için ilk tercih edilen partner Eker’di. Zaten bu konuda karşılıklı ihtiyaçlarımızı konuştuğumuz anda birlikte çalışmaya başlayamaya karar verdik. Çok güçlü bir işbirliğimiz ve bunun ötesinde çok sağlıklı bir iş ortaklığımız var. İki firma elindeki imkanları doğru kullanıyor. Bu konuda gerek Eker’in yönetim ekibi, gerekse ailenin desteği en üst seviyede oldu. Dolayısıyla şu anda Eker‘in altyapısı ile çok geniş bir penetrasyona ulaştık ve Türkiye’de giderek güçlenen bir Pazar payına doğru ilerliyoruz.”

Diğer taze ürün kategorisinde olduğu gibi donuk pastalar ile çalışmayı planlamaya başladıklarında ilk tercihlerinin Pernigotti firması olduğunu kaydeden İnceoğlu, “Çok saygın bir marka ve geniş alt yapısı çok sağlıklıydı. Biz ilk teklif ettiğimizde firmanın üst yönetimi bize çok ilgili davrandı ve kısa sürede dağılım için anlaştık. Ürünlerin tüm yıl satışının olması bizim dondurma dolaplarında Pernigotti ile işbirliğimizi çok güçlü kılıyor” dedikten sonra Temmuz A.Ş ile olan işbirliklerini şöyle sıraladı:

Bizim uluslararası çalışmalarımız çok eski bir temele sahip. Bu çalışmaları Dubai ve İtalya’dan senelerce yürüttük. Ama Türkiye’de üretici kimliğimiz bizi bir trading firması yapma çerçevesi dışında tuttu. Pandemi öncesi aldığımız karar aslında tam yerine denk geldi ve Ticari çalışmaların bir çatı altında toplanması fikri oluştu. Gıda üzerinde gidiyoruz. Kuru, taze ve donuk 3 kategoride varız. Dünya çok büyük olduğu kadar çok da hızlı artık, bir günde Kore’ye mal satabiliyor, bir günde Hindistan’dan mal alabiliyorsunuz. Bu ortaklığı kurmak için vizyoner ve tecrübeli kişilerin bir arada olması yeterli olacaktı. Aslında bu süreçte özellikle fon yöneticileri ile konuştuk. Maalesef ülkemizde bu konularda uzun vadeli, geniş acılı düşünen ticareti beyinler çok az. Bizim Şener Düzener ve Semih Sağlam ile bir araya gelmemiz bu arayış sürecinde oldu. Her ikisi de tecrübelerinin yanı sıra, dünya görüşü olarak birçok Türk yatırımcısının çok ötesinde beyinler. Genç neslin tecrübeli ve vizyoner insanlarıyla birlikte bu projelere can vermek ve bu seviyelere taşımak bizim için çok keyifli oldu. Amacımız SGS ile Türkiye’de yakaladığımız bu ivmeyi, Dünyanın hızına uyum sağlayan bir Türk ticaret ihracat organizasyonu olarak birçok ülkede klonlamaktır.”

Mondelez’in dünya markaları ürünlerini tüketicilerle buluşturan İnceoğlu’na gelecek planlarını sorduk. İnceoğlu, “Aslında biz sadece Mondelez markaları değil , bir çok önemli dünya markası adına üretim yapan 3 uluslararası organizasyonun bir parçasıyız. Ayrıca bu 3 organizasyonun sadece Türkiye’deki değil, yakın bölgedeki 7-10 ülke arasında değişen bölgelerinin de resmi temsilciliği SGS olarak bize ait. Üretim yeteneğimiz çok özel. Dünyada özel bir know how a sahip ve çok özel üretim tesisleri ile yapılan ürünler yapabiliyoruz ve bu ürünlerin hepsi özel koşullarda satılabiliyor. Bunun içinde bizim taze ve donuk kanalları doğru yönetiyor olmamız çok yakın gelecekte ürün portföyümüzü ne kadar geliştirebileceğimizin ortaya koyuyor” dedikten sonra bu ürünlerin Türkiye’de üretimiyle ilgili şu bilgileri verdi:

Kesinlikle. Zaten taze ve donuk ürünlerin tamamı pazarı çok hızlı büyüyen kategoriler. Bizimde temsil ettiğimiz firmalar marka sahipleri ve üretici olduğu için Türkiye’de özel üretimlerin yapılması planlandı. Türkiye lojistik olarak önemli bir konumda ve tüm tesislerimiz yeni, modern ve kapasite olarak yeterli. Üretim için heyecanlıyız ve prosedürü tamamlamaya çalışıyoruz.”

Temsil ettiği gruplardan biri Costco’nun dünyadaki en önemli tedarikçilerinden biri olduklarını kaydeden İnceoğlu, “Bizde grup adına Türkiye’den giden ve gidecek ürünlerin artması için var gücümüzle çalışıyoruz. 2022 Ocak ayı içinde Türkiye ofisimizin faaliyete geçmesi ile takip edilen projeler hızlanacak ve Uzak doğu ile Amerika kıtası için yapılan ürünler hızla Costo ve benzeri büyük birkaç perakende devinin raflarında olacak. O süreçte ülkemiz için bu güzel haberleri paylaşmaktan büyük keyif alacağız” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Perakendede yeni yıl hareketliliği gençleri sevindiriyor…

Editör

Yazar:

Pandemi sürecinde geçtiğimiz yılbaşı döneminde yeterli hareketliliği yakalayamayan perakende sektöründe bu yılbaşının tatlı telaşı kendini göstermeye başladı. Beklenilenin üzerinde bir ilgi gören ve alışveriş şenliğine dönen Efsane Cuma’nın ardından sektör yeni yıl dönemi için hazırlıklarını yoğunlaştırdı.

Uzun yıllardır “Perakende Sektörünün Tamamlayıcı Gücü” olarak sürdürdüğü çalışmalarında, özellikle hazır giyim sektörünün dönemsel ve part time işgücü gereksinimlerini karşılayan ve binlerce gence iş imkanı sunan Team Fores HR; yine ve yeniden heyecanlı bir “Yılbaşı Dönemi” hazırlığında.

Team Fores HR; perakende sektörünün yoğunluğunun, dolayısıyla mağaza trafiğinin çok arttığı, yılbaşı dönemi, indirim dönemi ve kampanya dönemlerinde ortaya çıkan işgücü ihtiyaçlarına, kendi bünyesindeki yüksek okul ve lisans öğrencilerinden oluşan ekipleriyle hızlı çözümler sunmaya devam ediyor.

Perakende sektörünün part time işgücü gereksinimlerini; bir yandan okurken bir diğer yandan çalışmayı tercih eden üniversiteli gençlerden oluşan ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR, bu yılbaşı dönemi için de markalardan gelen talepleri karşılamak adına gençlerle görüşmelere başladı.

Yılbaşı yoğunluğunda müşterilerine kusursuz ve eksiksiz hizmet sunmaya çalışan markaların mağazaları için talep ettikleri satış destek, kasa destek, ambalaj, depo destek elemanları gibi ilave iş gücü ihtiyaçlarında tamamlayıcı güç olarak hizmet veren Team Fores HR; aynı zamanda gençlerimizin henüz okurken deneyim kazanmalarını ve iş hayatını tanımalarına da yardımcı oluyor.

Sektörün öncü ve lider markaları; Atasun, Mango, Dagi, Beymen Club , Paşabahçe, Network, Benetton, İpekyol, Twist, Pandora gibi birçok dev markanın, tüm ek işgücü ihtiyaçlarında deneyimli ekipleriyle TAMAMLAYICI güç olarak hizmet veren Team Fores HR; sadece geçtiğimiz 6 ay içinde 1900’den fazla gence 48 bin gün üzerinde iş imkanı sağlayarak gençlerin istihdamında büyük bir rol oynuyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER