Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Microsoft Türkiye İş Ortakları ödüllerini aldı

Editör
Çağlayan Arkan
Abone Ol:

Microsoft Türkiye iş ortaklarının başarısını 24 Eylül 2009 Perşembe gecesi yeni merkez binada yapılan “Microsoft Türkiye İş Ortakları Ödül Töreni” ile kutladı.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan’ın yeni görevi nedeniyle veda ettiği anlamlı geceye bilişim sektörünün yöneticileri de katıldı. Gecede, başarılı olan 16 iş ortağı Microsoft Türkiye tarafından ödüllendirildi.

Yenilikçi teknolojileri ve ülke çapındaki yaygın ekosistemi ile ekonomiye yüksek oranda katma değer sağlayan Microsoft Türkiye, zorlu koşullara rağmen büyümeye odaklanmayı tercih eden kurumlara destek veren iş ortaklarını ödüllendirdi. Şirketin geçen yıl taşındığı yeni binasında 24 Eylül 2009 akşamı düzenlenen Microsoft Türkiye İş Ortakları 2009 Ödül Töreni’nde iş ortaklarının yanı sıra bilişim sektörünün önde gelen yöneticileri de bir araya gelme fırsatı buldu.

İş ortaklarının bu yılki buluşması aynı zamanda 1 Ekim 2009 itibarı ile Redmond’da yeni görevine başlayacak olan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan’ın Türk bilişim sektörüne vedasına da sahne oldu. Görev yaptığı 6 yıl boyunca, ülkemiz bilişim sektörüne, Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının gelişimine önemli katkılarda bulunan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, törende bir konuşma yaptı.

Çağlayan Arkan, Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemin sunduğu yenilikçi çözümlerle kuruluşların zorlu koşullara karşı direnç geliştirmesinde üstlendiği önemli role dikkat çekerek şunları söyledi:

“7 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan Microsoft Türkiye ekosistemi, ülke ekonomisine katkı sağlayan çözümleri ve ürünleriyle ülkemizin bilişimle kalkınmasına katkı vermeye devam ediyor. Bu yıl hep birlikte sadece kendi kurumlarımızı ayakta tutmakla kalmadık, diğer sektörlerin kriz dönemini mümkün olan en az hasarla atlatmaları için de ciddi katkılarda bulunduk. Bizi bekleyen zorlu sınavlar henüz bitmiş değil, ancak güvene dayanan güçlü işbirliğimizle tüm zorlukları el ele aşacağımıza yürekten inanıyoruz. ”Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonumuz doğrultusunda iş ortaklarımızla Türkiye’de önemli işler başardığımız kanısındayım. Microsoft Türkiye Genel Müdürü olarak görevim burada sona eriyor. Ancak iş ortaklarımızın başarıları nedeniyle kıvanç duyuyor, Microsoft Türkiye’nin bundan sonra da koyduğu yüksek hedeflere doğru yoluna devam edeceğine inanıyorum. Başarımızda payı olan tüm dostlarımızı ve ödül alan iş ortaklarımızı çalışmaları ve katkıları nedeniyle kutluyorum.”

Microsoft Türkiye İş Ortaklarına toplam 16 ödül

7 bini aşkın iş ortağı ile büyük bir ekosistemi oluşturan Microsoft Türkiye’nin dağıttığı ödüllerin çeşitliliği ve kapsamı da ekosistemin gücü ve boyutlarını ortaya koyuyor. Toplantıda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve İş Ortaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ve Pazarlama ve Ürün Gruplarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan geride bıraktığımız seneyi değerlendiren ve 2010 yılı hedeflerinden bahseden birer sunum gerçekleştirdiler.15 farklı kategoride ödülün dağıtıldığı Microsoft Türkiye İş Ortakları Yıllık Toplantısı’nda ödüle layık görülen firmalar satış, ciro ve büyüme performanslarına göre değerlendirildi.

 

 

 

ÖDÜL ALAN İŞ ORTAKLARI

Yılın Yaygın Kanal Gelişen İş Ortağı

Artı ve Artı

Yılın Yaygın Kanal İş Ortağı

Penta

Yılın Kobi İş Ortağı – İstanbul

Data Market

Yılın Kobi İş Ortağı – Anadolu

Türkom

Yılın En Gelişen Bilgisayar Firması

Artı ve Artı

Yılın ISV İş Ortağı

Logo

Yılın Kurumsal Satış İş Ortakları

Data Market ve Probil

Yılın Özel Çözümler Geliştiren İş Ortağı

Veripark

Yılin Sistem Entegratör İş Ortağı

Sentim

Yılın Microsoft Dynamics İş Ortağı

Tradesoft

Yılın Mağazacılık Ödülü

Teknosa

En Gelişen Yerli PC Üreticisi

Data Teknik

Yerli PC Üreticisi

Casper

Yılın Distribütörü – OEM

Index

Yılın Distribütörü – FG (Finished Goods)

Index

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Pozitera Grup’ta önemli atama

Editör

Yazar:

Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri, doktor muayenesinden laboratuvar hizmetlerine, evde bakımdan fizik tedavi ve rehabilitasyona, ihtiyaç duyulan tüm sağlık hizmetlerini ihtiyaç sahibinin ayağına götüren Bir Adım Sağlık ve TaskHouse ile şirketlerin iş yönetimini inovatif bir yaklaşımla yeniden modelleyen, ihtiyaca yönelik yazılım sistemleri kuran SNG Bilgi Teknolojileri’ni çatısı altında barındıran Pozitera Grup’ta önemli bir atama gerçekleşti. Pozitera Grup’un Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörlüğü görevine sektörde 25 yıllık deneyime sahip Önder Yılman atandı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunu olan Önder Yılman, ardından Pera Sanat Eğitim Merkezi’nde Görsel Tasarım eğitimini tamamladı. Kariyerine metin yazarı olarak başlayan Yılman, Beze Group, Assist İletişim Grubu & Karşıt Nokta Reklam Ajansı, Excel İletişim ve Algı Yönetimi, Bluechip Events, Mavi İletişim Grubu,  TT360 İletişim Ajansı, Mbsays gibi sektörün en önemli şirketlerinde özel projeler direktörlüğü, müşteri ilişkileri grup liderliği, marka iletişim danışmanlığı gibi görevlerin yanı sıra uzun yıllar Multi Development bünyesindeki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nin Pazarlama Müdürlüğünü yürüttü. Yılman, son olarak Stratejist İletişim Ajansı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Devamını Oku

Firmalardan

REM People, ‘En Büyük 10 Girişim İşlemi’ listesinde!

Editör

Yazar:

REM People, en büyük 10 girişim işlemi listesine girdi. KPMG Türkiye M&A ve 212 ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde hazırlanan ‘Türkiye Startup Yatırımları’ raporu açıklandı. Rapora göre yeni nesil perakende analitiği şirketi REM People, en büyük 10 girişim listesinde 2. sıraya yerleşti.

Küresel startup yatırımları 2022 yılının ilk çeyreğinde 160 milyar dolarlık işlem hacmi ile rekor kırmıştı. Raporda yer alan verilere göre 2023 yılının ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıl kadar olmasa da yüksek yatırımların yapıldığı görüldü ve 76 milyar dolarlık yatırım gerçekleşti. Bu yıl yapılan yatırımlardaki ilk 10 işlem, toplam işlem hacminin % 80’ini oluşturdu. En yüksek yatırım alan girişimlerin, ağırlıklı olarak FinTech ve SaaS çözümleri sunması dikkat çekti. Yapay zekâ destekli omni-kanal satış verimliliği çözümleri sunan yeni nesil perakende analitiği ve teknoloji şirketi REM People, 2023 yılının birinci çeyreğinde gerçekleşen ‘En Büyük 10 Girişim İşlemi’ sıralamasında 2. sıraya yerleşerek büyük bir başarıya daha imza attı.

12 milyon dolarlık yatırım almıştı

REM People’ın başarısı; perakende sektöründeki güçlü konumunu, vizyonunu ve büyüme hızını bir kez daha kanıtladı. Bu yıl içerisinde yaptığı işlerle adından çokça söz ettiren REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği; üreticilerin, markaların ve perakendecilerin tüm kanallardaki perakende uygulama ve satış performanslarını bütünsel bir yaklaşımla takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. 2015’te perakende ve teknoloji tecrübesine sahip tekno-girişimciler tarafından kurulan REM People, geçtiğimiz 2022’nin başında ABD merkezli yatırım şirketi Ethos Asset Management’tan 12 milyon dolarlık yatırım almıştı.

Yeni bölge ofisleri açacak

Bu yatırımla birlikte REM People, 5 teknoloji girişimine 4.5 milyon dolar yatırım yapmak üzere fon ayırmıştı. Söz konusu hedefin ilk adımı olarak REM People, geçtiğimiz ay B2B e-ticaret uygulaması Hoopla’ya 1 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. REM People, geçtiğimiz günlerde ise önemli markalara araştırma çözümleri sunan Adgager’a 6.6 milyon dolarlık değerleme üzerinden yatırım yaptığını açıkladı. REM People, yapay zekâ temelli bütünleşik çözümler sunan bir merkez olma hedefiyle birlikte tamamlayıcı çözümler sunabileceği girişimlere yatırım yapmaya devam edecek. REM People; İstanbul, Dubai ve Londra ofislerinin yanı sıra 2023’te Singapur ve Suudi Arabistan’da; 2024’te ise ABD, Danimarka ve Nijerya’da bölge ofisleri açarak coğrafi kapsama alanını genişletmeyi sürdürecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Dr. Schär, Türkiye’deki ilk fabrikasını açtı

Editör

Yazar:

Schär markasıyla glutensiz gıda üretimi yapan İtalyan firması Dr. Schär, ekmek ve un üretimine başladığı Türkiye’deki ilk Dr. Schär fabrikasının açılışını kutladı. 7 Eylül’de İstanbul Sancaktepe’deki fabrikada düzenlenen açılış törenine Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Kader, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Özbaş, İstanbul Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Nazif Koca, Dr. Schär Kurucu Başkanı Ulrich Ladurner, Dr. Schär Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Werner Strobl, Dr. Schar Turkey Genel Müdürü Özgür Erdoğan, Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Binnur Okan Bakır, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Demirci katıldılar.

Dr. Schar Turkey Genel Müdürü Özgür Erdoğan, “Schär olarak geniş ürün portföyümüzle Çölyak hastaları ve çeşitli sağlık gerekçeleriyle glutensiz beslenmesi gereken bireylerin yanlarında yer alıyoruz. Şimdi de Türkiye’de yaptığımız yatırımla ürünlerimizi daha ulaşılabilir hale getiriyoruz. Fabrikamızda Schär markasının en çok sevilen ekmekleri Pan Blanco Beyaz Ekmek, Pan Multigrano Tahıllı Ekmek, Pan Rustico Ekşi Mayalı, Tahıllı, Esmer Ekmek ve en çok sevilen unları Mix B Bread, Mix C Patisserie ve Mix Farina’yı üretiyoruz. Bunlarla birlikte atıştırmalık kategorisinde de iki yeni ürünümüz olan Nigotti Çörekotlu Kraker ve Quinotti Kinoalı Kraker üretimine başladık” dedi.

Türkiye’de yaptıkları yatırımla hem özel beslenme ihtiyacı olan bireylere daha fazla destek olmayı hem de ülke ihracatına katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Özgür Erdoğan, “Yaptığımız bu yatırımla bir yandan glutensiz beslenerek yaşamını idame ettiren bireylerin hayatlarına dokunurken bir yandan da ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şunu gururla belirtmek isterim ki, faaliyete geçirdiğimiz fabrikamızla birlikte ülkemizin ihracat potansiyeline de katkı sunmaya başladık. Halihazırda Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Kıbrıs, Cezayir, Irak, Pakistan ve Ürdün’e glutensiz gıda ihracatı yapıyoruz. Bu faaliyetlerin artarak devam etmesini hedefliyoruz. Amacımız, Türkiye’yi glutensiz gıda için de bir üs haline getirmek ve ülkemizin glutensiz gıda sektörüne liderlik eden sayılı ülkelerin arasında yer almasını sağlamak. Schär olarak dünyada 18 farklı lokasyonda, 11 ülkede özel beslenme gereksinimi olan kişiler için çözümler üretiyoruz. Bugün fabrikamızla üretime başladığımız Türkiye’deyse 2019 yılından bu yana faaliyet gösteriyoruz. Bu kadar kısa sürede yakaladığımız bu ivme, tıpkı Avrupa pazarında olduğu gibi Türkiye’de sektör liderliğimizi güçlendireceğimizin sinyallerini veriyor ve Türkiye’yi glutensiz gıda merkezi haline getirme hedefimizin çok da uzun vadeli olmadığını gösteriyor” diye konuştu.

Açılışta konuşan Dr. Schär Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Werner Strobl ise “Bizlerin görev olarak kendine addettiği şey, her zaman özel beslenme ihtiyaçları olan insanların günlük yaşamlarını iyileştirmek oldu. Bu nedenle Schär‘ın Türkiye’deki fabrikasıyla glutensiz ürünlerin daha fazla insan için daha kolay ulaşabilir hale gelecek olması çok kıymetli. Hem buradaki ihtiyacı hem de Türkiye’nin coğrafi konumunu düşündüğümüzde, bu yatırımın çok yönlü fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bu fabrikayla Schär, bir yandan toplum sağlığını gözetirken bir yandan da başladığı ihracat faaliyetleriyle ülke ekonomisine katkı sunacak. Bu aynı zamanda Schär’ın daha fazla ülkedeki glutensiz gıda ihtiyacına yanıt vermeye başlaması ve buradaki insanların yaşamlarına da dokunabileceği anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER