Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

PayPal Alışveriş Uzmanı, kadınlar için alışveriş rehberi hazırladı

Editör
Abone Ol:

Bu rehber, günlük koşuşturma içerisinde yapılan stil hatalarından, alışveriş fırsatı bulamayan kadınlara zaman kazandıracak tüm seçenekleri bir arada sunuyor.

193 pazarda, 26 farklı para birimi ile 143 milyon aktif hesaba hizmet veren uluslararası online ödeme sistemleri lideri PayPal’ın Alışveriş Uzmanı, çalışan kadınların hayatını kolaylaştıracak bir rehber hazırladı. Bu rehber, günlük koşuşturma içerisinde yapılan stil hatalarından, alışveriş fırsatı bulamayan kadınlara zaman kazandıracak tüm seçenekleri bir arada sunuyor.

Modanın kendini tekrarladığını hepimiz biliyoruz, fakat 2014’te işler biraz daha değişecek; bu sezon kendinizi “Ben bunu daha önce nerede görmüştüm?” diye sorarken bulacaksınız ama tek bir farkla, 2014’te müthiş bir geri dönüş yaşayacak olan trendler, moda tasarımcılarının dokunuşları sayesinde bambaşka bir hale bürünecekler.

Bu sene, modanın doğudan yükseleceği yıl olarak tarihe geçeceğe benziyor. Hindistan esintili baskıları ve işlemeli kumaşları, elbiselerden ayakkabılara kadar her yerde görebileceğiz. Dolaplarınızın derinliklerine sakladığınız tunikleri ve asimetrik etekleri bu yaz gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. Altın pırıltılı uçuk pembeler, nane yeşilleri ve turkuvazlar 2014 yazında içimizi açacak!

Kuyruklu göz kaleminizi çekin ve hazır olun: 60’lar geri geldi! Aynı anda hem korkusuz hem de eğlenceli göründüğünüz sürece stil ikonunuzun kim olduğu önemli değil! Rengârenk ya da siyah-beyaz ve büyük geometrik desenler, mini etekler ve mini elbiseler, ceketler, bu yıl dolabınızın vazgeçilmezleri olacak.

Eğer işe giderken renk renk giyinmeye, desenleri birbirleri ile kombin etmeye cesaretiniz yoksa endişelenmeyin, çünkü 2014’te ekoseler geri geliyor! Çalışan tüm kadınların son dakika kurtarıcısı olan ekoseyi, gömleklerin yanı sıra pantolon ve etekle de kullanabilirsiniz.

Çalışan bir kadının çantasında günlük yaşamını sürdürebileceği her şeyi bulabilirsiniz. Hem en büyük yardımcı hem de küçük gizli bir dünya olan bu çantaların yeni sezonda nasıl görünmesi gerektiği konusunda bir fikriniz var mı? Doğadan esinlenerek tasarlanan, farklı desenlerde ve küçükten büyüğe her boyutta çanta karşımıza çıkacak. Ayrıca, büyük çiçek detaylarını da görmeye hazır olun.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER