Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Seyidoğlu Avrupa pazarına Köln’den girecek

Editör
Mehmet Göksu
Abone Ol:

Seyidoğlu Helva-Reçel ihracat atağını sürdürüyor. Avrupa pazarında İngiltere Almanya ve Fransa’ya ihracat yapan firma var olan pazarlarını genişletmek için Köln’de düzenlenen dünyanın en büyük Uluslararası Bisküvi ve Şekerleme Fuarı’na (ISM) katıldı.

Gıda sektörünün öncü firmalarından Seyidoğlu Helva-Reçel ihracat atağını sürdürüyor. Avrupa pazarında İngiltere Almanya ve Fransa’ya ihracat yapan firma var olan pazarlarını genişletmek için Köln’de düzenlenen dünyanın en büyük Uluslararası Bisküvi ve Şekerleme Fuarı’na (ISM) katıldı. Seyidoğlu ürünlerinin Avrupa pazarında iyi tanındığına dikkat çeken Genel Müdür Mehmet Göksu, “Fuarda standımızı çok sayıda iş adamı ve toptancı ziyaret etti. Uzun vadeli ihracat çalışmalarımız için olumlu iş birliği görüşmeleri yaptık. İngiltere ve Almanya pazarı başta olmak üzere Avrupa’nın tamamına ihracat yapmayı hedefliyoruz. 350 ürün çeşidi ve 4 markamızla geleneksel lezzetlerimiz için yeni pazar arayışına ağırlık vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Almanya’nın Köln kentinde, dünyanın en büyük Uluslararası Bisküvi ve Şekerleme Fuarı (ISM) 44’üncü kez kapılarını açtı. 29 Ocak 2014 tarihine kadar devam eden ISM’de bu yıl 68 ülkeden bin 476 firma yer aldı. Geçtiğimiz yıla göre katılımcı firma sayısında artış gözlenirken, fuarı yaklaşık 40 bine yakın katılımcı ziyaret etti. Fuara Almanya 222, İtalya 150, Belçika 148, İspanya 95, Fransa 90, İngiltere 79 firma ile katıldı. Türkiye ise 78 katılımcı firma ile 7. sırada yer aldı. Seyidoğlu Genel Müdürü Mehmet Göksu, fuarın geçtiğimiz yıllara nazaran daha canlı geçtiğini söyledi. Fuarda İngiltere ve Almanya ile ihracat görüşmeleri yaptıklarının bilgisini veren Göksu, ilk etapta bir kaç marketler zinciri ile ürünlerimizin satışı için sözleşme imzaladık. Fuarda yeni ürünlerimizin yanı sıra geleneksel Osmanlı reçellerimizin de tanıtımını yaptık. Türk damak tadını çok daha geniş kitlelere ulaştırma noktasında güzel bir fırsat yakaladık” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER