Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Perfettı Van Melle Türkiye, 2016 hedefini daha da büyüttü

Editör
Serkan Ergün
Abone Ol:

PVM Türkiye, 2016 sonunda sakız kategorisinde %39, şekerlemede %10 düzeyinde pazar payı ve sakızda % 6-7, şekerlemede de %20 civarında cirosal büyüme oranı hedefliyor.

Perfetti Van Melle Türkiye, geliştirdiği yenilikçi ürün ve ambalaj konseptlerinin getirdiği başarılar ile 2015 yılını pazarın üstünde bir büyüme oranıyla tamamladı.  
Perfetti Van Melle Türkiye, 2015 yılını 733,7 Milyon TL brüt ciro ile kapatarak, şirket gelirini bir önceki yıla göre % 11 artırdı. Dünya üzerinde 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren PVM Türkiye’nin, 2015 cirosunun 419,4 Milyon TL’si ihracat, 314,3 Milyon TL’si iç piyasa satışından gelmekte.   
Perfetti Van Melle Türkiye, pazar araştırma şirketi Nielsen verilerine göre sakız pazarında bir önceki yıla oranla % 7,6 artış oranı ve % 37 ciro payıyla pazarının üzerinde büyüyerek 2015’i başarılı bir şekilde tamamladı.
Perfetti Van Melle’nin lider sakız markası Vivident, pazardaki cirosunu bir önceki yıla göre %9 artırarak, sektör ortalamasının üzerinde bir performans gerçekleştirdi. Sektöre sunduğu yenilikçi ürünlerini, Türkiye toplamında bulunan yaklaşık 200 bin perakende satış noktasının 126 bininde ve 50 farklı ürün çeşidiyle tüketicilerle buluşturan Vivident, en yüksek ciroya sahip “tatlandırıcılı sakız kategorisi”nde %44,3’lük payıyla açık ara lider konumunu daha da pekiştirdi.  

Şeker pazarındaki cirosunu % 28 yükseltti!  
Perfetti Van Melle Türkiye,  Nisan 2015’te Chupa Chups markası altında 7 farklı ürün çeşidiyle “Jelly Şeker” kategorisine hızlı bir giriş yaptı. Perfetti Van Melle Türkiye, bir önceki yıla göre cirosunu %9 büyüten, tablet ve rulo şeker pazarındaki başarılı markası Mentos ve büyüyen Chupa Chups ürün portföyü ile, şeker pazarındaki cirosunu bir önceki yıla oranla % 28 yükseltti.
Perfetti Van Melle Türkiye Pazarlama Direktörü Serkan Ergün, “Perfetti Van Melle Türkiye olarak, sakız pazarının “1 numaralı markası Vivident’, rulo şeker kategosinde güçlü markamız Mentos ve 2015 yılında lansmanını gerçekleştirdiğimiz Chupa Chups Jelly ürünlerimizin kazandığı başarılar ile 2015’i 733,7 Milyon TL ciro ve % 11 büyüme oranıyla tamamladık. Vivident markamız ile 2015 yılında yeni ürün, ambalaj ve sponsorluk anlamında büyük yatırımlar gerçekleştirdik. Vivident Active konsepti altındaki yeni draje ürünümüzü Türkiye’de ilk kez “Şeffaf Kutu” da tüketicilerimizin beğenisine sunduk.
Vivident markamız ile yaptığımız Spor Toto Basketbol Ligi sponsorluğumuz, yapılan bir araştırmaya göre, henüz projenin 4. ayı olmasına rağmen “sponsorlukla bağdaştırılmış bilinirliği” diğer sponsorlara göre belirgin bir şekilde daha yüksek seviyede görülmüştür. İlerleyen aylarda bu sponsorluğumuzun,  markamızın hem cirosal ve dağılımsal büyümesine, hem de tüketici gözündeki marka imajına çok olumlu katkılarda bulunacağını öngörüyoruz.
Geçtiğimiz yılın Nisan ayından itibaren, şeker kategorisinde güçlü bir yere sahip Mentos markamızın yanında, diğer global markamız olan Chupa Chups’a da yatırım yapmaya başladık. Lolipop ürünleriyle pazarda yer alan Chupa Chups, jelly kategorisine de hızlı bir giriş yaptı. Mentos’un marka iletişim yatırımları, gurme lezzetlere sahip Delight, yumuşak şeker drajelerini poşet ambalajında sunan farklı ürünümüz PopIns gibi yenilikçi tatlar ve yepyeni Chupa Chups jelly ürünlerimiz ile şeker pazarındaki ciro payımız % 8’e yükseldi.
2016 yılında, 2015 yılına göre her iki sektörde de daha düşük büyüme oranları beklenirken, piyasa genelinde özellikle satış tonajı olarak sakızda küçük oranda bir daralma söz konusu olabilir. Buna rağmen PVM olarak beklentimiz, her iki kategoride de sektör ortalamalarının üzerinde bir büyüme oranı yakalayarak, 2016 yılının sonunda sakız kategorisinde %39, Şekerlemede de %10 düzeyinde bir pazar payına ulaşabilmektir. Bu çerçevede cirosal anlamda sakızda % 6-7, şekerlemede de %20 civarında bir büyüme oranı yakalamayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER