Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Raflarda farklı fiyata son

Editör
Abone Ol:

Dijital raf etiketi kullanmaya başlayan mağazalar raftaki fiyatlarla kasa arasındaki uyumu yakalıyor, hızlı ve esnek fiyat değişiklikleri ile müşteri memnuniyetsizliğinin önüne geçiliyor.

 Mobit Bilişim Teknolojik Hizmetler Direktörü Bahattin Alcan, “Dijital raf etiket sistemi tüm mağazalarda aynı anda fiyatları değiştirip yönetmeye yardım eden gelişmiş satış destek sistemidir. Markaların mağaza sayısı arttıkça, satılan ürünler çeşitlendikçe kağıda basılan etiketlerde yaşanan sorunlarla daha sık karşılaşmaya başlandığını, bunun da günümüzde en büyük müşteri memnuniyetsizliği sorunu olduğunu söyledi.”

Alcan “Perakende firmaları için müşteri sayısının artırılması ve mağazaların yüksek ciro yapmasına katkı sağlayan en önemli şey ürün çeşitliliğidir. Ürün çeşitliliği arttıkça, raf etiketlerinin yönetilmesi daha da karmaşık hale gelir. Perakende mağazaları için satışı olumsuz etkileyen bu sorunu dijital raf etiketleri ile çözmek mümkün. Mobit Bilişim’in Türkiye Distribütörlüğünü yaptığı Dünya devi Hanshow Dijital Etiket firması tarafından geliştirilen bu etiketlerde üç farklı uygulama bulunuyor. Birinci grupta standart raf önlerine takılan dijital etiketler var. İkinci grupta şarküteri, bakliyat ve kuruyemiş reyonlarında kullanılan dijital etiketler. Üçüncü grupta ise perakende için en çok kullanılacak olan 10 inch büyüklüğündeki ve sebze meyve reyonlarında konumlandırılacak dijital etiketlerdir. IP standartlarında olan suya dayanıklı etiketlerin 2-3 yıl batarya ömrü ve beş yıl ürün garantisi var. 45 metre yarıçapı olan bir alanda yer alan yaklaşık 10.000 – 15.000 adet etikete 5 dakikada fiyat güncellemesi yapılabilmektedir.” dedi.
Alcan, Firmaların dijital etikete geçmek için pek çok sebebi olduğunu, tüketicinin de keyifli ve sorunsuz bir alışveriş için dijital etiket kullanan yerlerden alışveriş yapmayı tercih ettiğiniz söyledi. “Mağazalar dijital etikete geçince kısa bir süre içinde ciddi bir iş yükünden ve fiyat tutarsızlıklarından kurtulacaktır diyen Alcan, “Rafta ürün fiyat bilgisi ile kasadaki ürün fiyat bilgisi her zaman aynı olacaktır. Her zaman müşteri memnuniyeti sağlanacaktır. Raf ve kasadaki fiyat uyumu müşterilerin kuruma olan güvenini artıracaktır. Etiket basılması ile ortaya çıkan iş kaybının, harcanan zamanın önüne geçilecektir, kağıt tasarrufu sağlanacaktır. Aslında toplam sahip olma maliyeti düşük ve hataların ortadan kalkmasına katkı sağlayacak bir sistemdir. Hızlı ve esnek fiyat değişikliğinin yapılmasına mümkün olacaktır. Zincir mağazalarda aynı anda fiyat güncellemesi yapılabilecektir. Hızlı ve farklı promosyonlar ve indirimler için kolaylık sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Beypazarı Maden Suları’ndan açıklama var!

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suları Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, İsviçre’de yaşanan gelişmelerle ilgili şu açıklamada bulundu: “Tartışmalara konu olan ve talebimiz üzerine tarafımıza yeni gönderilen İsviçre kaynaklı analiz sonucunu şeffaf bir şekilde bizzat paylaşmak istedik. Maden suyumuzun değerleri Avrupa Birliği mineralli su kriterlerine ve Türkiye Doğal Mineralli Sular Hakkında Yönetmelik limitlerine uygundur. Avrupa Birliği üyesi olmayan İsviçre’de yaşanan bu durum Avrupa Birliği ve İsviçre mevzuatının farklılığından kaynaklanmaktadır. Doğal maden suyumuz, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü denetiminde olup üretim sıklığı ile orantılı olarak düzenli bir şekilde denetlenip, analiz edilmektedir. Yer altında doğal olarak oluşan maden suyumuz tam 68 yıldır aynı kaynaktan, el değmeden şişelenmekte ve bütün ülkelere aynı içerikte ürün gönderilmektedir.”

Devamını Oku

Firmalardan

Dünya lezzetleri CarrefourSA’da buluştu

Editör

Yazar:

CarrefourSA Türk ve Dünya mutfağının farklı lezzetlerini Fulya CarrefourSA Hiper mağazasında bir araya getirdi. CarrefourSA’nın ev sahipliğinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Taste of the World” etkinliğine Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İtalya, İsveç, İsviçre, Yeni Zelanda Ticaret Ofisleri ve ikili Ticaret Odaları katıldı. Türkiye ile birlikte 12 ülkenin geleneksel lezzetlerinin tadıldığı etkinlikte misafirler ülkelerin şefleri tarafından hazırlanan özel lezzetleri deneyimledi.

Türkiye’nin bir gastronomi ülkesi olduğunu ve ilk kez böyle bir etkinliğin gerçekleştirildiğini ifade eden Kartallıoğlu, “Bu buluşmaya ev sahipliği yapmak bizler için de oldukça değerli. 59 ilde 11 bine yakın çalışanımızla birlikte hizmet verdiğimiz 1000’den fazla mağazamızda “Yeni Nesil Market” vizyonumuz doğrultusunda 40 binden fazla yerli ve global markaların ürünlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bugün burada yer alan 11 ülkenin de farklı kategorilerindeki ürünleri mağazalarımızda, raflardaki yerini alıyor. Bu buluşmayla ülkelerin yemek kültürünü paylaşmalarını ve öğrenmelerini amaçlarken, aynı zamanda ülkeler arası ticari ilişkileri de güçlendiriyoruz. Uluslararası ilişkilerde gastrodiplomasinin önemi çok büyük. Bu etkinlikte yemek kültürümüzü ve lezzetlerimizi paylaşırken; ülkelerin ulusal ürünlerini CarrefourSA çatısı altında sunmalarına da destek veriyoruz.” dedi.

Açılışta ikili ticaret odaları ve ofisleri adına konuşan Türk-Fransız Ticaret Derneği Başkanı Franck Mereyde, etkinlikteki her standın eşsiz bir kültürü ve nesilden nesile aktarılan bir geleneği temsil ettiğine dikkat çekti. Değerli ev sahipliği için CarrefourSA’ya ve katkılarından dolayı ülke şeflerine teşekkür eden Mereyde, “Değişik kültürlerden zengin lezzetlerin konuklarla buluştuğu bu gece, üye firmalarımıza uluslararası iş ve pazar geliştirme fırsatlarını da beraberinde sunmaktadır. Kültürel zenginliklerimizi beraber kutlayalım, ticari iş birliklerimizi güçlendirelim.” şeklinde ifade etti.

Türkiye dahil 12 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte, ülkeler kendi mutfaklarının öne çıkan lezzetlerini sergilemek için hazırladıkları stantlarda kruvasan, sosisli sandviç, cacık, peynir çeşitleri, çikolatalar, cipsler, makaronlar ve daha birçok seçenek ile davetlilere unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşattılar. Türkiye ise Lezzet Arası şeflerinin özel olarak hazırladıkları yaprak sarma, içli köfte ve perde pilavı yemekleriyle Türk lezzetlerini tanıttı.

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda, Dryff Kurutulmuş Gıda Sanayi’sini satın aldı

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, İzmir-Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Dryff Kurutulmuş Gıda Sanayi’sinin (Dryff), yüzde 100’ünü satın aldı. Bu önemli satın alımı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuran Kervan Gıda, toplam 2,5 milyon TL nominal değerde yatırım yaptı. Katma değeri yüksek ürünlere yönelik yatırımlar yapmayı sürdüren Kervan Gıda, bu yatırıma ilişkin hisse devir sözleşmelerinin imzalandığını duyurdu.

Satın alım işleminde Dryff’ın payları 505 bin 583 euro olarak değerlendirildi. Bu ödemenin bir kısmı nisan ayında gerçekleşti. 481 bin euro tutarındaki büyük kısmının ise 24 ay taksitle ödenmesi planlanıyor.

Kervan Gıda’nın bu yatırım ile gıda sektöründeki ürün çeşitliliği ve yenilikçilik açısından önemli bir adım attığını söyleyen Kervan Gıda Genel Müdürü İdris Can, şu açıklamalarda bulundu; “Dryff’ın sahip olduğu teknoloji ve üretim kapasitesi, Kervan Gıda’nın mevcut ürün gamını genişletmesine ve yeni pazarlara erişimine olanak tanıyacak. Bu satın alım ile her iki şirketin de gıda sektöründe katma değeri yüksek ürünlerle fark yaratmasını hedefliyoruz.”

Dryff; dondurarak kurutma teknolojisi kullanan ve özellikle meyve, sebze, peynir gibi gıda ürünlerinin kurutulmasında faaliyet gösteren bir şirket. Bu teknoloji, gıdaların besin değerlerini ve lezzetlerini uzun süre korumasına olanak tanıyan, sektördeki en gelişmiş kurutma yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Dryff’ın satın alımını stratejik, inovatif ve katma değerli bir yatırım olarak değerlendiren Kervan Gıda’nın bu satın alımı, ana faaliyet alanı olan jelly ve licorice ürün kategorilerinde de yeniliklere yol açacak.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER