Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Sensormatic, Mağaza içi Analiz Platformu Projesi ile ödül aldı

Editör
Sensormatic Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu
Abone Ol:

Sensormatic, Gamechangers ödüllerinde, etki kategorisinde en yüksek oyu alarak ödül almaya hak kazandı. Bu yıl 6-7 Aralık tarihlerinde Zorlu Center Ruffles Otel’de düzenlenen, Pazarlama Zirvesi kapsamında, Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerinin ödüllendirildiği, Gamechangers Turkey 2016 Ödülleri sahiplerini buldu. Sensormatic tarafından Markafoni markası için hayata geçirilen Mağaza içi Analiz Platformu, değer yaratan yapısı ile finansal ve operasyonel anlamda da olumlu bir etki ile perakendede oyununu değiştirenler arasına katılarak ‘etki ödülünü’ aldı.

Sensormatic mağaza içi analiz platformu; mağazanın önünden geçen ve içeri giren müşteri trafiği, müşterinin demografik bilgileri (yaş aralığı ve cinsiyet), mağazanın içinde en çok hangi reyonlar ile ilgilendikleri, ürün inceleme süreleri ve satışa dönüş oranları gibi pek çok veriyi analiz ediyor. Bu analizin sonucunda perakendeci, müşteri memnuniyetini artırmak için neler yapması gerektiğini, verilere bakarak planlıyor. Aldığı aksiyonlar ile müşteri memnuniyetini artırırken, fiziksel satış alanlarından da maksimum performans elde ediyor.

Sunulan bu özel çözüm ile mağazadaki müşteri davranışlarını analiz eden ve bu doğrultuda aksiyonlar alan Markafoni, kısa sürede personel giderlerinde % 17 tasarruf sağlarken, yaptığı özel kampanyalarla aylık 5 kata kadar ciro artışı sağladı.

Sensormatic adına ödülü teslim alan Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, “Gamechangers, ‘oyunu değiştirenleri’ dünyamızı yeniden şekillendiren, sarsıcı ve yenilikçi şirketler olarak tanımlıyor. Sensormatic olarak biz de 22 yıldır bu tanıma uyacak adımlar atıyoruz. Perakende sektörüne en yeni teknolojileri ilk kez sunarak başladığımız hikayemize, karlılık ve verimliliklerini artıran yönetim ve otomasyon çözümleri ile devam ettik. Bugün aldığımız ödül ile çabalarımızın boşa gitmediğini görmek bizleri çok mutlu etti” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER