Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

TAB Gıda, en çok istihdam sağlayan ilk 10 şirketinden biri oldu!

Editör
Abone Ol:

TAB Gıda, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu Türkiye’deki on binlerce şirket arasından “En Çok İstihdam”, “En Çok Kadın İstihdamı” ve “En Çok Engelli İstihdamı” sağlayan ilk 10 şirketten birisi oldu.

Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci olmak üzere bünyesinde 4 global ve 1 yerel markayı bulunduran TAB Gıda’nın ülke istihdamına sağladığı katkı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödüllendirildi. TAB Gıda, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 10. Yıl temalı Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda istihdam alanında en güçlü ilk 10 şirketten birisi oldu. Türkiye’deki on binlerce şirket arasından “En Çok İstihdam”, “En Çok Kadın İstihdamı” ve “En Çok Engelli İstihdamı” sağlayan ilk 10 şirket arasında yer alan TAB Gıda, istihdam alanındaki başarısını taçlandırmış oldu.

Ülke genelinde 70’ten fazla ilde 1000’e yakın restoranla hizmet veren TAB Gıda’nın Genel Müdürü Caner Dikici alınan prestijli ödüllerden sonra şöyle konuştu: “Geçtiğimiz yıl Burger King’in Türkiye’deki 600. restoranını açmamız ve Türkiye’deki 20. Yılımızı kutlamamız açısından bizim için oldukça önemli bir seneyi geride bıraktık. %30 büyüme hedefimiz doğrultusunda yatırımlarımızı gerçekleştirdik ve hedeflerimize ulaştık. Hızlı bir şekilde büyüyor olmamız istihdam rakamlarımıza da yansıdı; TAB Gıda olarak 18.000’den fazla kişiye istihdam sağlıyoruz. Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan ilk 10 şirketinden birisi olmak bizler için oldukça gurur verici. 2016 yılında Türkiye’de 250-300 yeni restoran açmayı hedefliyoruz; yatırım planlamalarımız doğrultusunda ülke istihdamına olan katkımızın giderek artacağını söyleyebiliriz.”
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ayrıca “en çok kadın istihdamı” ve” en çok engelli istihdamı” sağlayan ilk 10 şirket arasında seçilerek toplamda 3 ödül aldıklarını belirten TAB Gıda İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok ise: “Sağladığımız yüksek istihdam rakamlarının yanı sıra, insan kaynakları politikamızda eşit fırsat prensibinden hiçbir zaman ödün vermedik. Kadınların iş hayatında daha çok yer almalarının hem ülke ekonomisine hem de şirket olarak büyüme hedeflerimize büyük katkısı olduğuna inanıyoruz. Yalnızca restoran kadrolarındaki pozisyonlarda değil, merkez yönetimde de daha fazla kadın çalışanımızın olması yönünde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mevcut çalışanlarımızın %33’ü, yani 6000’e yakını kadın; bu oranı bu sene %40’a çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca dezavantajlı grupların daha fazla iş hayatına ve topluma kazandırılmasının, TAB Gıda gibi yüksek istihdam sağlayan şirketler için kurum kültürlerinin bir parçası olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizler 350’ye yakın engelli çalışanımızla büyük bir aileyiz; başarımızın sırrı da burada gizli” diye konuştu.
TAB Gıda ve markaları hakkında ayrıntılı bilgiye www.tabgida.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’a En Etkin CFO Ödülü

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar, Türkiye’nin “En Etkin 50 CFO” Listesinde yer aldı. Data Expert iş birliğiyle BMI Business School tarafından yürütülen ve şirketlerin finans fonksiyonunu en üst düzeyde temsil eden finans liderlerinin belirlendiği “En Etkin CFO” listesi açıklandı.

Sektör uzmanları ve akademisyenlerden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından seçilen performansları ile dikkat çeken 50 finans liderine ödülleri, 21 Mart Salı günü Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşen CFO Summit 2023’te verildi.

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar CFO Summit 2023 kapsamında “Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler Fırsatlar” konulu panelde katılarak, Securitas’ın yaptığı yerel ve uluslararası şirket satın almalarındaki deneyimlerini paylaştı.

Ilgar paneldeki konuşmasında satın alam süreçlerinde stratejik planlar, yer alınan sektörde lider olma yolunda atılan adımların finans, vergi, hukuk ve operasyon gibi pek çok bileşeni olduğuna dikkat çekti. Securitas’ın bu süreçlerde kendi yazılımı olan SMART ( Security Management Art) ile entegrasyon sürecini nasıl kolaylaştırdığını gerek markaya yeni dahil olan şirketin yönetsel tüm fonksiyonlarının gerekse devralınan müşterilerin eş zamanlı şeffaf süreç takibini nasıl sağladıklarını anlatan Hakan Ilgar, planlanan strateji kapsamında bir satın alma durumu yoksa şirket kurarak sistemin gelişmesine nasıl destek olduklarını paylaşarak, buna da en güzel örneğin de Securitas İtfaiye Hizmetleri olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER