Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Triosel çevre dostu

Editör
Abone Ol:

Çevreye duyarlılık konusu, son yıllarda hızla önem kazanıyor.

Migros, çevreye duyarlı poşetlerle adından sıkça söz ettiriyor. Diğer firmalar da sektörün dev oyuncusunu yakından izliyor. Çevreye duyarlı poşetler ürettiklerini ifade eden Triosel Genel Müdürü Reşat Yüksel, “Temsilciliğini yaptığımız Epi-Kanada firması, çevreye duyarlı ve ekonomik %100  çözünür plastik katkı madde üreticisidir. Bu  tür katkı maddeleri, ham maddesi PE, PP, PS olan ürünlerde kullanılabilmektedir. Plastiklerin  üretimleri sırasında katılan yüksek teknoloji ürünü katkı maddesi ile plastikler doğada belirli sürede ve koşullarda %100 çözünmektedir. Bu uygulama, plastikler içinde en çok tüketilen ürünlerden olan poşetlerin çevreye verdikleri zarar ve kirliliği ortadan kaldıracak çok önemli bir gelişmedir. Poşetler belirli bir  süre tüketicinin kullanımına sunulmakta ve sonra atılan çöp  alanlarında çözünerek yok olmaktadır. Bu poşetlerin dayanıklılığı ve ağırlık kaldırma kapasiteleri normal bir poşetin ağırlık kaldırma kapasitesi ve dayanımı ile aynıdır. Formülasyona eklenen katkı maddesinin gerek üretim sırasında, gerekse kullanım sırasında ürünün görsel ve uygulamadaki özelliklerine hiçbir olumsuz etkisi olmamaktadır” dedikten sonra doğaya dönüşüm sürecini şöyle açıkladı:

“Bildiğiniz gibi poşetlerin doğada yok olmaları yüzyıllarca sürmektedir. Oxo-bio çözünür teknolojisi ile üretilen poşetlerde ise perakendeciler genellikle 12 ay kullanım süresinden sonra 12 ay da çözünme sürecini tercih etmektedirler. Poşetler toplam 24 ay gibi kısa bir sürede doğada çözünerek kaybolmaktadır. Ancak ürünlerin kullanım amaçlarına, depolama sürelerine ve tüketim hızlarına göre bu süre kısaltılabilmekte veya uzatılabilmektedir.”

Perakendecilere tüketicilerin duyarlılıklarını dikkate almaları yönünde bir uyarıda bulunmak istediğini ifade eden Yüksel, “Dünyada bir çok firma sosyal sorumlulukları gereği %100 doğada çözünür poşetleri müşterilerine sunarak çevreye gösterdikleri hassasiyeti gündeme getirmektedirler. Bu ürünleri Türkiye’de ilk olarak Migros grubu kullanmaya başlamıştır. Dünyada ise Wall-Mart, TESCO, Carrefour, COOP, Panasonic gibi firmalar ve Amerikan ordusu kullanmaktadır. KKTC’de Barış Kuvvetleri’nden, belediyelerden, Çevre ve Orman Müdürlükleri’nden gelen talepler Türk kamu ve resmi kurumlarının konuya ne kadar duyarlı olduklarını göstermesi açısından memnuniyet vericidir” dedikten sonra rakiplerinden farklılıkları şöyle özetledi:

“Epi-Kanada firması oxo-bio çözünme teknolojisinin dünyadaki lideri olup bu konuda 50’den fazla patente sahip bir firmadır. Bünyesinde bulunan ar-ge laboratuvarları ile epi katkılı ürünleri devamlı analiz ve testlere tabi tutup ilgili sonuç raporlarını düzenli olarak müşterisine sunabilmesi sebebi ile güven kazanmış bir dünya teknoloji firmasıdır.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER