Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Yılın SAP projesi Zentiva

Editör
Abone Ol:

Zentiva’da gerçekleştirilen İlaç Takip Sistemi uygulaması bu yılın en iyi SAP projesi seçildi.

Dünyada ilk kez Türkiye’de hayata geçirilen bu proje, daha sonra Zentiva tarafından Avrupa ve Amerika’da uygulamaya geçirilecek.

Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firmalarından SAP’nin, Türkiye’de gerçekleştirdiği gelenekselleşen SAP Forum etkinliğinin ondördüncüsü, 16 Ekim 2009 Cuma günü, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlendi. SAP Forum’da üç yıldır açıklanan yılın SAP projesi ödülünü bu yıl Zentiva’da gerçekleştirilen SAP projesi aldı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker tarafından SAP Forum’da açıklanan yılın SAP projesi ödülü, İlaç Takip sistemi Uygulaması ile Zentiva Bilişim Çözümleri Müdürü Erol Nalçacı’ya verildi. Ödül ile ilgili açıklamadan bulunan SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, “2010 yılında ilaç sektöründe radikal bir yapılanmaya gidilecek. İlaç üreticileri ve ithalatçılar, satışa sunacakları her ürün için ürünü tekil olarak simgeleyen bir seri numarası tayin edecekler. Böylece piyasada satışa sunulan her ilaç kutusu veya şişesi takip edilebilecek. Tedarik zinciri içerisinde her türlü takibin ve analizin yapılabileceği ve firmalara birçok anlamda katma değer sağlayacak İlaç Takip Sistemi çözümünü kullanmaya karar veren ve bu konuda öncülük eden Zentiva’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

13 salonda, 40 farklı firma tarafından 77 sunum yapıldı

SAP Forum 09’da “Açık Hedefler, Net Stratejiler ve Temiz Bir Gelecek” parolası ile gerçek zamanlı bilgiler yardımıyla açık ve net kararlar alabilmenin önemi vurgulandı. “Açık ve Net” teması ile düzenlenen SAP Forum 09’da; konularına göre ayrılan 13 salonda, 40 farklı firma tarafından 77 sunum gerçekleştirildi. Etkinlik süresince otomotivden beyaz eşyaya, finanstan gıdaya değişik sektörlerde gerçekleştirilen başarı hikayeleri ve projeler anlatıldı. Müşteri İlişkileri Yönetimi, Kurumsal Kaynak Planlama, Kurumsal Yönetim ve İş Zekası, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Ürün Ömrü Yönetimi, KOBİ’lere özel uygulamalar, Tamamlayıcı Servis ve Çözümler ve SAP NetWeaver konuları ile ilgili sunumlar yapıldı.

SAP projelerini patronlar anlattı

SAP Forum’un son yıllarda merakla beklenen bölümü “Patronlar Konuşuyor”, bu yıl da SAP projelerini en yetkili ağızlardan dinlememizi sağladı. Panele; Dell, Fujitsu, BenQ, Packard Bell, Microsoft, AMD, I-Mate başta olmak üzere birçok teknoloji markasını Türkiye’ye getiren Koyuncu Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Koyuncu; Türkiye’nin en büyük lojistik ağlarından birini yöneten Netlog Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak; SAP ERP projesinin ardından yurtdışında şubeler açmaya karar veren Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur katıldı. Gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı panelde yöneticiler işletmelerde üretim, planlama, stok yönetimi, maliyet ve karlılık gibi konularda başarılı olmak için neler yaptıklarını, karşılaştıkları sorunları nasıl çözdüklerini anlattı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER