Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Fransız yapı market devi Leroy Merlin, Türk tedarikçi peşinde

Editör
Abone Ol:

Güney Avrupa’nın yapı market alanında pazar lideri Fransız Leroy Merlin, Bursa’dan gireceği Türkiye pazarında yerli firmalara kriz ortamında umut olacak.

Bursa’da Mart 2010’da açılacak olan Anatoluim Alışveriş Merkezi’ndeki mağazaya yerel tedarikçi bulmak için özel bir çalışma ekibi kurduklarını söyleyen Leroy Merlin Türkiye Genel Müdürü Pascal Lefebvre, “Satın alma birimimiz 400-500 tedarikçiyle görüşmelerini sürdürüyor ve Türk firmalarına yüzde 75-80 oranında yer vermeyi planlıyoruz. Pazara göre orjinal olacağız” dedi.
Bir pazarda gerçek anlamda bir yere gelmek için 30-50 mağaza açmak gerektiğini vurgulayan Lefebvre, “Türkiye’ye 5 mağaza açmak için gelmedik” diye konuştu.

AVM zinciri

Proje yatırımı ve geliştirilmesi Maya Grubu tarafından yapılan ve nihai yatırımcı firması Corio Grubu olan Anatolium Bursa Alışveriş Merkezi’nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıya katılan Lefebvre, Türkiye pazarını iyi incelediklerine de dikkat çekerek, “Bölge için pozitif bakış açısı edindik. İlk mağazamızı Bursa’da açıyoruz ama İstanbul’da da yer arıyoruz. Eğer Türkiye’de bir satın alma yaparsak ilk mağazayı Bursa’dan önce bile açabiliriz” değerlendirmesini yaptı.
Analolium Bursa’nın 84 bin metrekarelik satış alanıyla şehrin en büyük AVM’si olduğuna ve 155 milyon euroluk yatırım yaptıklarına dikkat çeken Maya Holding CEO’su Nuri Özsüer, yıllık 12-13 milyon ziyaretçi hedeflediklerini açıkladı. Anatolium’u zincir haline getireceklerini de aktaran Özsüer, 2 yıl içinde Ankara ve Antalya’da da AVM kuracaklarmı açıkladı.

Kaynak: Vatan Gazetesi

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER