Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

İstanbul PERDER üreticileri ağırladı

Editör
Abone Ol:

İstanbul PERDER üyeleri, sürdürülebilir işbirliği çalışmaları kapsamında Kılıçlar Gıda bünyesindeki markaların yetkilileriyle bir araya geldi.

İstanbul PERDER üyeleri, iş ortakları olan üretici ve distribütör firmalarla mevcut ilişkilerini ve işbirliğini güçlendirmek, yeni işbirliği platformları yaratmak amacıyla belirli aralıklarla bir araya gelmeye devam ediyor.
Sektörün köklü distribütör firmaları arasında yer alan Kılıçlar Gıda yöneticilerini dernek merkezinde ağırlayan İstanbul PERDER üyeleri, aynı zamanda firma bünyesindeki markaların yetkilileri ile de ilk kez bir araya geldi. Üretici-perakendeci istişare toplantısı havasında gerçekleşen buluşmada, ağırlıklı olarak sektörde yaşanan sıkıntılar dile getirildi.
Tüketici alışkanlarının sürekli değiştiğine dikkat çeken firma yetkilileri, tüketicilerin beklentilerini karşılamaya yönelik perakendecilerle birlikte ortak çalışmalar yapmanın gerekliliğine vurgu yaptılar. Bu konuda her iki tarafın da elini taşın altına koyması gerektiği görüşünde birleştiler.  
2015 yılının zor bir yıl olduğu konusunda hemfikir olan taraflar,  2016 yılında bu zorlukların nasıl aşılabileceğini konuştular. 2016 yılına önlemler alarak ve daha hazırlıklı girilmesi gerektiğini dile getiren taraflar, önümüzdeki yıl için şimdiden çalışmalara birlikte başlamak gerektiğini belirttiler.
İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, üretici ve distribütör firmaları ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, perakende sektörünün lokomotifi olan yerel perakendecilerin her zaman daha avantajlı bir konumda olduğunu söyledi. Yerel perakendecilerin gerek müşteriyle gerek üretici firmalarla ilişkilerinin daha sıcak ve daha ulaşılabilir olduğuna dikkate çeken Ulu, bu durumun yerel perakendecilere avantaj sağladığını ifade etti. Yerel perakendecilerin bu avantajın farkında olduğunu ve yıllardır doğru bir şekilde kullandığının altını çizen Ulu, bundan sonraki süreçte de üretici firmalarla ilişkilerini sürdürebilir kılmaya adayacaklarını bildirdi.
Ulu, “Üreteci ile perakendeci firmalar omuz omuza olduğu sürece hem işlerini hem de sektörü büyütecektir. Her iki tarafın da birbirine ihtiyacı var. Rekabet şartlarının zorlaştığı günümüzde, ancak birbirimizi destekleyerek ayakta kalabiliriz. Bunun yolu da sürekli ve sağlıklı bilgi akışından geçiyor. Üyelerimizin bu konuda gerekli çalışmayı yapacağından şüphem yok” dedi.
Toplantının sonunda, katılımcılara “Yerli Market” etkinliği hakkında bilgilendirme yapıldı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER