Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

“Kapıların açılması, ekonomiyi hareketlendirir”

Editör
ali_guvensoy_200
Abone Ol:

Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Ali Güvensoy “Sınır kapılannın açık olması, hangi ilde olursa olsun o ilde kalkınmayı sağlar” dedi. KATSO Başkanı Güvensoy Türkiye ile Ermenistan arasında imzalanan tarihi protokolle birlikte, Türkiye-Ermenistan sınır kapılarının açılması konusunu değerlendirdi. Kars’taki Ermenistan sınır kapısının Doğu Sınır Kapısı olduğunu ifade eden Güvensoy. kapının açılmasının kent ekonomisine katkısının olacağını belirterek, az da olsa günübirlik ticaretin canlanmasını sağlayabileceğini söyledi. Güvensoy, yaşanan ekonomik kriz ortamında sınır kapısının açık olmasının esnafa canlılık getireceğine inandığını ifade ederek, şunları kaydetti: “Eğer sınır kapısı açılırsa, Kars ve Ermenistan şehirleri arasında günübirlik ticaret gelişebilir. Az da olsa piyasalarda bir canlılık yaşanabilir. Sınır kapılarının açık olması, hangi ilde olursa olsun o ilde kalkınmayı sağlar.

ismet_celik_200Kars Ticaret Borsası Başkanı İsmet Çelik ise sınır kapısının açık olmasının Ermenistan’a daha fazla katkı sağlayacağını bildirdi.
İran ve Gürcistan üzerinden mal getiren Ermenistan’ın, Kars’a gelerek buradan gerekli ihtiyacını giderebileceğini ifade eden Çelik, “Bu da dolayısıyla esnafa ekonomik katkı sağlamış olur. Kars’ın ve yakın illerin Ermenistan’dan alacağı bir şey yok. Sınır kapısının açılmasıyla Ermenistan rahatlayacak” diye konuştu.
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş da, Ermenistan ve Türkiye arasında imzalanan protokolün her iki ülkenin meclislerine sunulacağına dikkat çekerek, protokolün meclisten geçtikten sonra içeriğini görmek gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Anadoluda Vakit

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER