Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Karatay’a 2 pazar market daha yapılıyor

Editör
konya_karatay_200
Abone Ol:

Karatay Belediyesi Konya’da ve İç Anadolu’da ilk uygulama olan ‘Kapalı Pazar Market’ Projelerini Karatay’a kazandırmaya devam ediyor. İstiklal ve Selim Sultan Mahallelerinde yapılacak olan 7. ve 8. Kapalı Pazar Marketlerin ihaleleri tamamlanarak çalışmalara başlandı.

Yedincisini 8.130 metrekare alanda İstiklal ve sekizincisini de 5.860 metrekare alanda Selim Sultan Mahallelerinde yapımını gerçekleştirecek olan Karatay Belediyesi, ilçe genelinde kurulan Pazar alanlarında yaptığı yeni düzenlemelerle Karatay’a ve Karataylılara rahat alışveriş imkanı sunuyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkam Mehmet Hançerli, yanlardan açılır kapanır şekilde dizayn edilen Pazar Marketlerde kışın soğuktan yazın da sıcaktan etkilenmeden alışveriş yapan vatandaşların ve ürününü satan pazarcı esnafının Kapalı Pazar alanlarından oldukça memnun kaldığını dile getirdi. İlçelerinde bulunan Pazar alanlarının modern bir görünüme kavuşturulmasının yanında, vatandaşlara çağdaş imkanlarla donanmış bir ilçede yaşama imkanı sunmaya gayret ettiklerini belirten Karatay Belediye Başkam Mehmet Hançerli, Pazar alanlarının cadde ve sokaklardan kurtarılarak daha modern ve kapalı alanlara taşındığını kaydederek kapalı pazar uygulamaları ile de Konya’ya ve civar illere örnek olduklarını söyledi. Hançerli, Pazar Marketlerin her birinin yaklaşık 1.000.000 TL’ye mal olduğunu ve içerisinde idari büro, bay-bayan tuvaleti, teknik oda ve çay ocağı bulunduğunu dile getirdi.

Kaynak: Anayurt Gazetesi

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER