Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Tüketicilerin sesine kulak veren Kiler, verimliliğe odaklandı

Editör
Abone Ol:

Kiler Holding Perakende Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler ve Kiler Holding Perakende Grubu Genel Müdürü Nihat Özdemir ile Ambarlı’daki holding binalarında sohbet edip yemek yedik, gelecek planlarını ve son kampanyayı konuştuk.

Krizde tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının değiştiğini ve indirimli mal almak istendiğini söyleyen Ümit Kiler, “Her kampanyada tüketicilerin sesine kulak verdik. Son kampanyayı da bu doğrultuda yaptık. Çok ses getirdi. Kiler olarak bu yaklaşımlar doğrultusunda verimliliğe odaklandık. Bir yandan verimsiz mağazaları kapattık, diğer yandan 9 mağaza açtık. Asla tabela, şan-şöhret için market açmadık. Fiziki yapı ve rekabet nedeniyle verimsiz mağazaları kapatma kararı aldık. Çok da faydasını gördük. Zaten birçok perakendeci dostumuz da aynı yolu izliyor” dedi.

25 ilde mağazalarının olduğunu, bu sayının giderek çoğalacağına dikkat çeken Kiler, “Bu krizden tüm perakendecilerin iyi dersler çıkarması gerekecek. Geçmiş krizde yüksek enflasyon vardı ve çok ciddi fiyat geçişleri yaşanıyordu. Markalı ürünler ile market markalı ürünler arasında fiyat uçurumu vardı. Şimdi her geçen ay düşen enflasyon nedeniyle ürün fiyatları da ucuzluyor. Market markalı ürünlerin fiyatları da bazen pahalı kalabiliyor” dedi.

Nihat Özdemir ise raflarındaki fiyatlarının 2008 yılının gerisinde olduğunu söyledi. Özdemir, “Bu yıl iklimin de katkısıyla bakliyat, sebze-meyve fiyatları düşük. Ramazan’da da düşeceğine inanıyorum. Perakendeciler de bunu fırsat bilip fiyatlarını arttırmadılar” dedi.

Alışveriş yap, altını kap

Kiler büyük bir kampanyaya imza atarak ‘Altın Değerinde Kampanya’ ile 50 bin adet altın ve 30 bin adet çek para dağıtmayı hedefleniyor. Türkiye çapında yer alan tüm Kiler mağazalarında geçerli olacak kampanya 56 gün boyunca devam edecek.

Kampanya süresince toplam 1000 TL tutarında alışveriş yapan herkese çekilişsiz kurasız bir çeyrek altın ya da 100 TL tutarında çek para verilecek. Ayrıca toplam 750 TL’lik alışveriş yapan herkese 75 TL değerinde çek para ve yine toplam 500 TL tutarında alışveriş yapan herkese de 50 TL’lik çek para hediye edilecek.

Ümit Kiler, tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerinin artık eskisi gibi olmadığını ve firmaların tüketici ihtiyaçları doğrultusunda ciddi adımlar atmalarının gerektiğini söyledi. Kiler’in ‘Altın Değerinde Kampanya’sının bu yönde atılmış önemli bir adım olduğunu belirten Kiler, “Sunmuş olduğumuz bu fırsattan tüm tüketicileri yararlanmaya davet ediyoruz” dedikten sonra konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’de yerel sermayeli en büyük perakende grubu olarak biz kaldık. Bu bizim ve Türk ekonomisi için önemli bir elçilik ve temsiliyet. Bundan dolayı sorumluluk duyuyoruz. Türk halkını daha iyi tanıdığımız için kendimizi onların beklentilerine daha yakın hissediyoruz. Bildiğiniz gibi Kasım ayından itibaren tüm sektörleri yakından etkileyen global ekonomik kriz, perakende sektörünü de etkiledi. Biz tüketiciyi alışverişe teşvik edecek bu kampanyaların, ekonomideki mevcut durgunluğa karşı bir hareket yarattığına inanıyoruz.”

Özdemir de kampanya yapma nedenlerini şöyle sıraladı:

“Bu kampanya kar kampanyası değil. Kampanya ile müşteriyle diyaloğumuzu güçlendirmek istiyoruz. Kazanımı karşılıklı paylaşmayı hedefliyoruz. Diğer kampanyalara göre maliyetimiz oldukça yüksek. Bu kampanyada ‘Kazançkart’ kullanımını mecburi tutuyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Atila Yenişen, Metro Orta Avrupa sorumlusu oldu

Editör

Yazar:

Metro Türkiye’de uzun yıllar görev aldıktan sonra yurt dışında Pakistan, İspanya ve Portekiz’de üst düzey görevlerde bulunan, Bulgaristan ve Çekya’da CEO’luk yapan Atila Yenişen, Metro Orta Avrupa sorumlusu oldu.

Yenişen, “Metro Çekya’nın CEO’su olarak hizmet etmek büyük bir onur ve ayrıcalıktı. Şirketimiz için net bir strateji ve yön belirledik. Çalışanlarımızın kendilerinin en iyisi olduğu bir bağlam ve kültür yaratmaya çalıştık. Müşterilerimizi işlerinde başarılı olmalarını sağlamak için güçlü içerik ve hizmetle durmaksızın destekledik. Her şeyden önce, Çekya toplumu için değer yaratmak üzere güvenilir bir iş ortağı olmak için çok çalıştık. Bize güvenen ve destek veren liderlerimiz, Yönetim kurulu arkadaşlarıma, Metro Çekya’nın büyük ekibine teşekkür ederim” dedi.

Orta Avrupa ülkelerinde toplam ciro yaklaşık 4.7mi ar Avro. Düsseldorf merkezli bir görev alan Yenişen, Prag’ta yaşayacak. Sorumlu olduğu ülkeler ise Metro Avusturya, Macaristan, Slovakya ile Mekro Polonya ve Çekya.

Devamını Oku

Genel Haberler

İsmar üyelerinden nostaljik buluşma

Editör

Yazar:

Türkiye perakende sektörüne 30 yıl öncesinde damgasını vuran İstanbul Marketler Birliği İSMAR’ın üyeleri geleneksel hale gelen yemekli toplantılarına bir yenisi daha ekleyerek 11 Kasım Cumartesi günü Ali Rıza Karadağ’ın ev sahipliğinde Florya Görkem Kilis Restorant’ta gerçekleşti.

Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda geçen yemekli toplantıya ilginin de çok yoğun olduğu görüldü. İçlerinde önemli iş adamlarının da olduğu gruptan yeni bir ticari birliktelik çıkar mı bilinmez ama bu örnek dostluğun daha uzun yıllar devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Organizasyonda emeği geçen ortaklardan birinin verdiği bilgiye göre bundan sonraki toplantılarda ekonomi, sosyal ve kültürel alanlarda gerek İsmar topluluğundan gerekse misafir konuklardan oluşacak söyleşi ve sohbetlerle daha da renkleneceği ifade ediliyor.

Katılımcılar:

Ayaktakiler: Fırat Karadağ, Murat Karadağ, Hasan Yalçın, Cemal Parlak, Besim Açıkgöz, Faik Karadağ, Orhan Toka, Muhsin Aslan, Metin Şakar, Ahmet Özdemir, Ünal Nayman, Nahit Kiler, Abdurrahman Kopuz, Kenan Şişeci, Şaban Ulu, Mustafa Kağan, Alirıza Şişeci, Mustafa Aslan.

Oturanlar: Mehmet Genç, Ahmet Hamdi Kanal, Halil Göktürk, Alirıza Karadağ, Metin Toka, Hüsnü Yazıcı, Fehmi Kale

Devamını Oku

Genel Haberler

Restorantlar, Michelin Yıldızı ile ödüllendirildi

Editör

Yazar:

Michelin, Michelin Rehberi İstanbul, İzmir, Bodrum’un yeni restoran seçkisini duyurmanın mutluluğunu yaşıyor. Michelin müfettişleri, 15’i İzmir’de ve 19’u Bodrum’da olmak üzere toplamda 111 restoranı rehberin yeni seçkisine dahil etti. İzmir’den 3, Bodrum’dan 2 restoran birer Michelin Yıldızı alırken, Bodrum’dan 2, İzmir’de 6 olmak üzere toplamda 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü.

İstanbul seçkisine yeni eklenen 25 restorandan 2’si birer Michelin Yıldızı alırken, 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü. Böylece İstanbul’da listeye restoran listesi 77’ye yükseldi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada seçkiye dair bilgiler paylaşan Michelin Rehberi Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, “Müfettişlerimiz bu yıl bir kez daha İstanbul mutfak seçkisinin cazibesine kapıldı. Karma kültüre sahip bir dünya şehri olan İstanbul, klasik Türk meyhanelerinden, son moda veya uluslararası restoranlara, aynı zamanda tam anlamıyla bir mutfak deneyimi sunan rahat restoranlara kadar oldukça zengin bir gastronomik panoramaya sahip. İkinci seçkiye bu yıl eklenen 2 yeni Michelin Yıldızı da dahil olmak üzere şehrin dört bir yanına yayılmış 24 yeni restoranın yer aldığı 2024 Seçkisi, aynı zamanda gelenekleriyle de gurur duyan cesur şefler neslinin yönlendirdiği gastronomi standartlarındaki yükselişi de gözler önüne seriyor” dedi.

Poullennec, İzmir ve Bodrum ile ilgili olaraksa, “Michelin Rehberi ailesine kayda değer derecede etkili bir şekilde giriş yapan İzmir ve Bodrum’da ekiplerimiz, bu iki bölgeyi birbirinden ayıran farklılıklardan özellikle çok etkilendi. Yerel kökler, bölgeye olan bağlılık ve yerel üreticilerle kurulan güçlü bağların, İzmir ve çevresinde seçkiye giren restoranların çoğunun paylaştığı ortak özellikler olduğunu söyleyebiliriz. Michelin Yeşil Yıldızı’nın bölgedeki üç restorana verilmesi, bu güçlü bağlılığı kanıtlıyor. Bodrum ise gastronomik açıdan bütünleyici bir konsept sunuyor: Sahilde lüks ve uluslararası mekanlar yer alırken, Bodrum’un merkezi özellikle pitoresk, erişmesi kolay, küçük ve bağımsız restoranlara ev sahipliği yapıyor” diye konuştu.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER