Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Tüketicilerin sesine kulak veren Kiler, verimliliğe odaklandı

Editör
Abone Ol:

Kiler Holding Perakende Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler ve Kiler Holding Perakende Grubu Genel Müdürü Nihat Özdemir ile Ambarlı’daki holding binalarında sohbet edip yemek yedik, gelecek planlarını ve son kampanyayı konuştuk.

Krizde tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının değiştiğini ve indirimli mal almak istendiğini söyleyen Ümit Kiler, “Her kampanyada tüketicilerin sesine kulak verdik. Son kampanyayı da bu doğrultuda yaptık. Çok ses getirdi. Kiler olarak bu yaklaşımlar doğrultusunda verimliliğe odaklandık. Bir yandan verimsiz mağazaları kapattık, diğer yandan 9 mağaza açtık. Asla tabela, şan-şöhret için market açmadık. Fiziki yapı ve rekabet nedeniyle verimsiz mağazaları kapatma kararı aldık. Çok da faydasını gördük. Zaten birçok perakendeci dostumuz da aynı yolu izliyor” dedi.

25 ilde mağazalarının olduğunu, bu sayının giderek çoğalacağına dikkat çeken Kiler, “Bu krizden tüm perakendecilerin iyi dersler çıkarması gerekecek. Geçmiş krizde yüksek enflasyon vardı ve çok ciddi fiyat geçişleri yaşanıyordu. Markalı ürünler ile market markalı ürünler arasında fiyat uçurumu vardı. Şimdi her geçen ay düşen enflasyon nedeniyle ürün fiyatları da ucuzluyor. Market markalı ürünlerin fiyatları da bazen pahalı kalabiliyor” dedi.

Nihat Özdemir ise raflarındaki fiyatlarının 2008 yılının gerisinde olduğunu söyledi. Özdemir, “Bu yıl iklimin de katkısıyla bakliyat, sebze-meyve fiyatları düşük. Ramazan’da da düşeceğine inanıyorum. Perakendeciler de bunu fırsat bilip fiyatlarını arttırmadılar” dedi.

Alışveriş yap, altını kap

Kiler büyük bir kampanyaya imza atarak ‘Altın Değerinde Kampanya’ ile 50 bin adet altın ve 30 bin adet çek para dağıtmayı hedefleniyor. Türkiye çapında yer alan tüm Kiler mağazalarında geçerli olacak kampanya 56 gün boyunca devam edecek.

Kampanya süresince toplam 1000 TL tutarında alışveriş yapan herkese çekilişsiz kurasız bir çeyrek altın ya da 100 TL tutarında çek para verilecek. Ayrıca toplam 750 TL’lik alışveriş yapan herkese 75 TL değerinde çek para ve yine toplam 500 TL tutarında alışveriş yapan herkese de 50 TL’lik çek para hediye edilecek.

Ümit Kiler, tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerinin artık eskisi gibi olmadığını ve firmaların tüketici ihtiyaçları doğrultusunda ciddi adımlar atmalarının gerektiğini söyledi. Kiler’in ‘Altın Değerinde Kampanya’sının bu yönde atılmış önemli bir adım olduğunu belirten Kiler, “Sunmuş olduğumuz bu fırsattan tüm tüketicileri yararlanmaya davet ediyoruz” dedikten sonra konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’de yerel sermayeli en büyük perakende grubu olarak biz kaldık. Bu bizim ve Türk ekonomisi için önemli bir elçilik ve temsiliyet. Bundan dolayı sorumluluk duyuyoruz. Türk halkını daha iyi tanıdığımız için kendimizi onların beklentilerine daha yakın hissediyoruz. Bildiğiniz gibi Kasım ayından itibaren tüm sektörleri yakından etkileyen global ekonomik kriz, perakende sektörünü de etkiledi. Biz tüketiciyi alışverişe teşvik edecek bu kampanyaların, ekonomideki mevcut durgunluğa karşı bir hareket yarattığına inanıyoruz.”

Özdemir de kampanya yapma nedenlerini şöyle sıraladı:

“Bu kampanya kar kampanyası değil. Kampanya ile müşteriyle diyaloğumuzu güçlendirmek istiyoruz. Kazanımı karşılıklı paylaşmayı hedefliyoruz. Diğer kampanyalara göre maliyetimiz oldukça yüksek. Bu kampanyada ‘Kazançkart’ kullanımını mecburi tutuyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER