Sosyal Medya Hesaplarımız

Yenilikler

Bu bahar topraklar çoşacak

Editör
Abone Ol:

Botanika, toprağın organik madde içeriğini zenginleştiren ‘Toprak Coşturan’ adlı yeni bir ürün çıkardı. Toprak Coşturan, toprağın hava almasını sağlıyor, su alımını kolaylaştırıyor. Bitkilerin daha güçlü ve canlı olmalarına yardımcı olan üründen mükemmel sonuç elde etmek için toprağın üzerine bir avuç serpiştirmek yeterli.

Yaşamın kaynaklarından biridir toprak, ama onun kaynakları da sonsuz değil. Bakılması, özen gösterilmesi, dahası beslenmesi gerekir. Bitki ve çiçeklerin yuvası olan toprağın, ihtiyacı olan besinler konusunda artık kaygı duymaya gerek yok. Türkiye’de hobi bahçeciliği alanında öncü firma Botanika, organik ve mineral besinler içeren Toprak Coşturan adlı yeni ürünü ile toprağın ihtiyacı olan tüm besin öğelerini karşılıyor.

Toprak Coşturan ürünü, toprağın besin değerini artırıp yapısal özelliklerini zenginleştiriyor. Botanika Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı, yenilikçi ürünleri Toprak Coşturan ile ilgili olarak, “Toprağın organik madde içeriğini artıran bu ürün, hava almasını kolaylaştırıp, su alımını iyileştiriyor. Bitki köklerinin nem kadar havaya da ihtiyacı vardır. Bu nedenle toprağın karışımı ve sulama konuları çok önemlidir. Toprak Coşturan bütün bu bileşenler arasında ideal bir denge kuruyor” diyor. Şamcı, toprağa faydalı mikroorganizmaları aşılayan Toprak Coşturan’ın, bitki köklerinin gelişimine yardımcı olduğuna dikkat çekerek, toprağın fiziksel ve kimyasal özelliklerini iyileştirirken bitkilerin biyolojik aktivitesini hızlandırdığını vurguluyor.

Toprağın, bitki ve çiçekler için hayati önemine dikkat çeken Şamcı’nın Toprak Coşturan kullanım önerisi ise şöyle: “5 litre toprağa 60 gram, yani bir avuç Toprak Coşturan serpiştirerek çok verimli sonuçlar alabilirseniz. Burada önemli olan saksıların içine toprağın üzerini kapatacak kadar Toprak Coşturan serpiştirmektir” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Yenilikler

Meram Un ailesi büyüyor

Editör

Yazar:

Konya’da Alsan Gıda bünyesinde üretilip pazara sunulan Meram Un ailesine yeni ürünler katılıyor. Türkiye’ye un pazarında önemli bir pazara sahip olan Meram un, yeni çeşitleriyle birlikte tüketici beklentilerine her anlamda cevap veriyor. Alsan Gıda Satıştan Sorumlu Yöneticisi Turgay Alhan, yeni ürünle ilgili şu açıklamada bulundular:

“Meram Un’un yeni ürünleri katkısızdır. Tam buğday unundan üretilmiştir. Siyez Un ve Çavdar Unu çeşitlerimizin pazarda büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Tüketicilerin tüm beklentilerine cevap verebilecek olan ürünlerimizin en önemli özelliği ise katkısız ve doğal olmasıdır.”

Yeni ürünler marketlerde yerini almaya başladı.

Devamını Oku

Yenilikler

Red Bull Winter Editon Nar Lezzeti raflarda

Editör

Yazar:

Red Bull, Winter Edition Nar Lezzeti ile kış aylarına özel yeni bir ürünle tüketiciyle buluşuyor. 2022 yılına çok az bir zaman kala Red Bull, çok sevilen enerji içeceğinin tadını; kışın favori meyvelerinden narın lezzetiyle bir araya getiriyor. Anadolu kültüründe ‘bereket’le anılan bu meyveye; ekşi kiraz, kırmızı meyveler ve bademin eşlik ederek özgün bir tat yakaladığı Red Bull Winter Edition Nar Lezzeti, Türkiye çapındaki tüm satış noktalarında tüketicinin beğenisine sunuluyor.

10 Aralık 2021 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında redbull.com/kisikanatlandir adresini ziyaret eden tüketiciler, hayallerindeki kış eğlencesini tasarlamak için yaratıcılıklarını konuşturacak. İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, İzmir, Isparta ve Kayseri olmak üzere 7 şehri kapsayan aktivasyonda en iyi eğlence konseptlerini oluşturan, hikayeleştiren ve her haftanın en yaratıcı tasarımının sahibi olan beş yarışmacı, Red Bull Winter Edition kiti kazanacak. Hafta kazananları arasından seçilecek ayın konseptinin yaratıcısı ise hayalindeki konsepti hayata geçirirken Red Bull Winter Edition etkinlik aracı ve lezzetleri ile eğlenceyi kanatlandırma fırsatını yakalayacak.

Red Bull Winter Edition Nar Lezzeti; misket limonu, yaban mersini, tutti frutti, hindistan cevizi & açai lezzeti, tropikal meyve, mandalina seçeneklerinin ve 2021 yaz aylarında çıkan Red Bull Summer Edition Karpuz Lezzeti’nin ardından; Editions ailesinin dokuzuncu üyesi olarak kış boyunca keyifli bir alternatif olacak.

Devamını Oku

Yenilikler

Porçöz’den fırın temizliğine profesyonel dokunuş

Editör

Yazar:

Porçöz, mutfak temizliğine yeni alternatifler sunmaya devam ediyor. Porçöz, Fırın Temizleyici Sprey ile fırınlarda biriken ve ısının da etkisiyle temizlenmesi zorlaşan sertleşmiş yağ ve yemek kalıntılarını kolayca çıkarıyor.

Fırın Temizleyici; ocak, tencere, mangal, ızgara alanlarda da etkili çözüm sunuyor. Ürün hızlı ve kolay temizlik sağlarken iz bırakmayan yapısıyla da dikkat çekiyor.

Güçlü formülüyle en zorlu lekeleri bile kolayca yok eden ürünün gücü tüketici araştırmalarında da kendini gösteriyor. Deneyen her 10 kişiden 9’unun (yüzde 86) beğenisini kazanırken araştırmaya katılan her 5 kişiden 4’ü Porçöz Fırın Temizleyici Sprey’i mevcut ürününe tercih edeceğini belirtti.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER