Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Alman discount devleri, ciro kaybediyor

Editör
Abone Ol:

Alman discount perakendecileri Aldi, Lidl ve Penny’nin 2019 yılında küçüleceği bekleniyor.

Discount pazarının dünyada en güçlü olduğu ülke Almanya. Ancak discount marketlerin pazar payı Almanya’da her geçen yıl azalıyor. Alman tüketiciler daha fazla seçenek istiyor. Bu nedenle ucuzluk marketlerinin satışları, geçmiş yıllara göre düşüyor. 2019 yılında satışların yüzde 35 düşmesi bekleniyor.
Piyasa uzmanları, “Müşteri davranışı değişti. Ancak birçok müşteri bir alışveriş deneyimi talep ediyor. Başka bir deyişle, palet malları yerine, alıcılar hala çekici bir şekilde sunulan markalı ürünler arıyorlar.
Piyasada indirim marketleri bu durumdan çok olumsuz etkilendi. Özellikle Aldi Nord. Zincir, 2018’de ilk kez Almanya’da kayıplar yaşadı. Aldi Nord, çok yatırım yapmasına rağmen satışları büyük oranda azaldı. Aldi Nord şu anda Almanya’da yaklaşık 2200 şubesini 5 milyar avrodan fazla yatırım hacmiyle yeniliyor” dediler.
Yıllar önce durum oldukça farklıydı. İndirim perakendecileri, eğilimleri belirlerdi ve yüksek verimliliği sayesinde milyonlarca yeni müşteri kazanırdı. Şimdi Aldi kendini yenilemek zorunda kalıyor.
Aldi Nord şu anda mevcut müşterilerini korumak ve yenilerini kazanmak için ürün yelpazesini genişletiyor. Organik ürünler, vegan gıdalar ve daha fazlası pazarları daha çekici hale getirecektir.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER