Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Amazon’dan taklit önlemi

Editör
amazon
Abone Ol:

Amazon taklit ürünleri tespit eden program Project Zero’nun Avustralya, Brezilya, Hollanda, Suudi Arabistan, Singapur, Türkiye ve BAE olmak üzere yedi yeni ülkeye genişletildiğini açıkladı.

Amazon böylece söz konusu programı mağazasının olduğu 17 ülkede kullanıma sunulmasını sağladı. Amazon’un gelişmiş teknolojisi, makine öğrenimi ve marka bilgisi birleştirilerek telif hakları ve sahte ürünlere karşı markaların korunması sağlanacak.

2019 yılında hayata geçirilen proje ile tüketicilerin orijinal ürünlere ulaşmasının garanti altına alınması hedeflenmiş ve aralarında Veet, Salvatore Ferragamo, BMW gibi pek çok ünlü kuruluşun da olduğu 10 bin marka ile iş birliğine gidilmişti.

Amazon’dan yapılan açıklamada Project Zero’nun markaları koruyup güçlendiren üç ana özelliğine dikkat çekildi.

Amazon’un otomatik koruma sisteminin bir günde 5 milyarın üzerinde yeni ürünü etkin ve sürekli olarak taradığı ve şüpheli listelemeleri belirlediği vurgulanırken Amazon’un yapay zeka sistemlerinden alan otomatik koruma sisteminin sürekli yeni bilgilerle güçlendirildiği için sahte ürünlerin listelenmesinin önüne geçerken, her gün daha sağlıklı sonuçlar elde edildiği ifade edildi.

Pazaryerlerindeki sahte ürünlerin sistemden kaldırma imkânı tanındığı projede sistemden kaldırılan ürünler, otomasyon koruma sistemleri ile paylaşılıyor, böylelikle sahte ürünlerin gelecekte de önlenmesi sağlanıyor.

Son olarak proje kapsamında; ürün seri numarası tanımlama, markaların kendi üretim veya paketleme süreçlerinde uyguladıkları benzersiz bir kod sayesinde kullanılabiliyor ve markaların Amazon üzerinden satılan tüm ürünlerinin teker teker taranarak orijinal olduğu teyit ediliyor.

Açıklamada, ürün seri numarası tanımlamanın isteğe bağlı bir hizmet olduğu ancak Project Zero bünyesindeki markaların bu sistemle en iyi sonuçlara ulaşabildiği belirtildi

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER