Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Metro, Düsseldorf’ta ‘Kutusuz’ sergisi açtı

Editör
Metro AG başkanı Olaf Koch
Abone Ol:

Metro, Düsseldorf’un merkezinde interaktif bir sergi olan ‘Metro Unboxed’ başlattığını duyurdu.

2 Ekim’e kadar sürecek olan geçici sergi, ziyaretçiler Japon deniz yeşillikleri, İspanyol Serrano jambonu ve Moldovalı şarap gibi Metro’nun faaliyet gösterdiği ülkelerden uluslararası spesiyaller denemek için bir fırsat verecek ve Metro çalışanlarıyla dijital yenilikler, toptan ve perakendenin geleceği konuşulacak.

Yakın zamanda bir isim değişikliği ve borsa listesi gerçekleştiren şirket, bunu yeni işletmeyi halka tanıtmanın bir yolu olarak görüyor.

Metro AG başkanı Olaf Koch, “Borsa çalışmalarımızı takiben, yeni Metro’yu bizzat halka sunmak istiyoruz. Dünyadaki bağımsız iş sahiplerini nasıl desteklediğimizi, kasabalarda ve şehirlerde yaşamı nasıl şekillendirdiğimizi ve sosyal sorumluluğa nasıl sahip olduğumuzu anlatıyoruz “dedi.

“Metro unboxed” ile sadece toptan ve perakende dünyasında olan yenilikleri göstermekle kalmıyor, ziyaretçileri de yiyecek-içecek ve yeni teknoloji trendlerini keşfetmek için yolculuğa çıkarıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER