Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

M&S İngiltere’de yeni format mağazalarını çoğaltacak

Editör
M&S CEO’su Steve Rowe
Abone Ol:

M&S; 5 yıllık mağaza planının bir parçası olarak 36 yeni mağaza açmayı planladığını açıkladı. Marks & Spencer İngiltere’de gıda işinin büyümesi ve perakende mağazalarının yeniden şekillendirilmesindeki geniş hareketin bir parçası olarak, önümüzdeki 6 ay içerisinde 36 yeni mağaza açma planları olduğunu açıkladı. Yeni mekanların 34’ü tamamen gıda ürünleri satan mağazalar ve kalan 2’si giyim, ev eşyaları ve gıda ürünleri satan mağazalar olacak.

Bu duyuru M&S’ın Kasım 2016’da ilan ettiği önümüzdeki 5 yıllık süreçte yeni 200 sadece gıda ürünleri satan mağaza açarak gıda içini büyütme taahhüdünü takip ediyor. Bu iş eş zamanlı olarak 60 mağazada ev ve giyim ürünleri operasyonunu azaltarak devam edecek. Önümüzdeki altı ay içerisinde Monks Cross, Portsmouth, Slough, Warrington ve Worksop’taki altı mağazanın da kapatılması kararlaştırıldı.

Daha uygun lokasyonlardan, daha çok çalışanla, daha çok müşteriye hizmet

Uygun lokasyonlarda daha fazla gıda mağazası açmak M&S’ın esas işi ile alakalı kalması stratejisine uyumluluk gösteriyor. İngiltere’de toplu (haftalık, aylık) alışverişte yiyecek-içecek payı ve sadece akşamlık yiyecek alışverişi önemli hale geldiği gibi müşteriler artık bu alışveriş görevini tek bir büyük mağazadan yapmak yerine geçmişte yaptıkları gibi dükkanlara göz atmayı tercih ediyor.

M&S CEO’su Steve Rowe yeni mağaza planlarını şöyle yorumluyor ‘Müşterilerimizin alışveriş alışkanlıkları değişiyor. Büyük bir mağazadan veya internetten göz atıp çevrimiçi alışveriş yapmaktansa hemen şu an veya bu akşam için bir dükkandan gıda alışverişi yapmak bunun en mükemmel örneği… Artan sayıda uygun lokasyonlarda daha fazla müşteriye hizmet eden daha çok M&S çalışanı olacak… Yeni dükkanlar açacağız, bazıları boyut olarak küçülecek, bazıları başka yere taşınacak, bazıları kapanacak ve diğerleri sadece gıda dükkanlarına dönüşecek.’

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER