Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Cadbury, üretim tesislerinin kapılarını açtı

Editör
Abone Ol:

Cadbury Türkiye, Çayırova’daki modern üretim tesislerinin kapılarını gazetecilere açtı.

Fabrika gezisinin ardından Cadbury ve Kent ile ilgili basına bilgiler veren Cadbury Türkiye Genel Müdürü Ahjaz Khan, şunları söyledi:

“Kent markası 2000 yılında toplumumuzdaki kaygıya istinaden Bayram geleneğini sahiplenmiş ve Bayram temalı reklam filmleri ile ‘Bayram Geleneğinin Yaşatılması’ için öncü olmuştur.

Kent’in 2000 yılındaki bu ilk Bayram filmi ‘oğullarının Bayram ziyaretine gelmesini bekleyen bir çifti’ konu alarak topluma ayna tutmuş ve Bayram geleneklerinin yaşatılması gerekliliğini hatırlatmıştır.

Bu film Kent’in Bayram’ı ve Bayram geleneklerini devam ettirmeye yönelik ilk iletişim çalışması olmuş ve Kent’in Bayram temalı reklam filmleri her yıl Bayram’ın farklı bir yönünü anlatarak devam etmiştir.

Kent’in Bayram reklamları her yıl merakla beklenen bir gelenek halini almıştır. Ancak Kent’in Bayram konusundaki ilkleri sadece iletişim alanında olmamıştır. Kent özdeşleştiği şeker ve çikolatalarıyla da zaten Bayram geleneğinin en önemli parçası olmuştur.”

1968 yılında üretilen Kent Tofy’nin Türkiye’nin ilk Bayram şekeri olduğunu ifade eden Ahjaz Khan, “1974 yılında üretilen Kent Miss Bonbon ise Türkiye’nin ilk rengarenk cam şekeri unvanını almıştır. Kent, yıllar içinde Bayramlık ürünleriyle hem Bayram geleneğinin yaşamasına katkıda bulunmuş hem de yenilikleri ve ilkleriyle kategoriyi büyütmüştür.

Bu pazarın yüzde 90‘ını Bayram dönemleri oluşturmaktadır. Hediyelik ve İkramlık kategorisinde hem şeker hem de çikolata ürünleri mevcuttur. Çikolatalar pazarın yüzde 62‘sini, şekerler de yüzde 38‘ini oluşturmaktadır. Tüketicilerimiz ürünlerin yüzde 30‘unu hediyelik olarak yüzde 70‘ini de ikramlık olarak tüketmektedirler” dedi.

Pazar lideri

Khan, Kent’in ‘Hediyelik ve İkramlık Kategorisi’nde yüzde 27 Pazar payı ile lider marka olduğunu ifade etti. Khan, “En yakın rakibi ise % 18 Pazar payına sahiptir. Kent’in ana gücü şekerlerden gelmektedir. Kent Hediyelik ve İkramlık şeker pazarının yüzde 55 pay ile yarısından çoğuna sahiptir. Burada en yakın rakibinin payı ise % 6‘dır” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER