Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Durukan Gıda’da öncelikli müşteri memnuniyeti

Editör
Abone Ol:

1980‘li yıllarda kurulan Durukan Ltd. Şti. kalite ve hizmetten ödün vermeyerek hızla büyüyor.

Ambalajından ürününe, çalışanından pazarlama mantığına kadar her kademede müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda hareket etmelerinin başarıyı da beraberinde getirdiğini söyleyen firma yetkilileri, şu açıklamada bulundu:

“Firmamız oluşturduğu özel bir ekiple yurtdışı pazarında da çalışmalarını sürdürmektedir. Yurtiçi pazarında ise 65 ilde bayilik ağı kurmuş ve 80 ilde Migros, Tansaş, Real, Şok, Kipa, Makromarket, Carrefour öncü olmak üzere, 20 binden fazla noktada ürün satarak ayrı bir bakış ve pazarlama mantığı çerçevesinde hareket etmiştir.

İsminin bulunduğu her kademede kalite arayan ve uygulayan firmamız Gıda Kodeksi, TSE belgeleri gibi sektörde bulunan firmaların alması gereken belgeleri almaya hak kazanmıştır. Bu olması gereken belgelerin dışında, ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini de alarak ülkemizin girmeye çalıştığı Avrupa Birliği’nin gıda üretim normlarına uygun üretim yapma seviyesini yakaladığını belgelerle tescil ettirmiştir.”

Ankara Saray’da dev tesis
Durukan Gıda, Ankara Saray’da ki 35 bin metrekarelik kapalı alanda kurulmuş olan tesislerinde yeni yatırımlar yapma çalışmalarını sürdürüyor. Eski Ankara İstanbul yolu üzerindeki 27 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan tesis Temmuz ayında tamamlamış. Firma 2008 yılıında 2 tane çeltik fabrikası satın alarak, bu fabrikalara yaptığı ek yatırımlarla 25 bin metrekarelik çeltik işleme tesislerine de sahip olmuş. Hedefi piyasada lider olmak ve yurtiçi ile yurtdışı pazarlarında rekabet gücünü arttırmak olan Durukan Gıda, Çankırı-Kızılırmak Bölgesi’nde ve Edirne-İpsala’da bulunan fabrikalarını da bu amaçlar doğrultusunda modernize ettirmiş. Bunların yanı sıra yurtdışı pazarlarına daha kolay ulaşabilmek için 2008’de Mersin’de depolar satın almış.

Durukan Gıda’nın ürünlerinin ambalaj özellikleri hakkında, yetkililer şu bilgileri veriyor: “Kutulu ambalaj hammaddesinde kağıt ve alüminyum kullanılmaktadır. Ambalajın dış kısmı kağıt, iç kısmı ise alüminyum kaplamadır. Bu sayede kuru gıda ve bakliyat sağlıklı bir şekilde saklanır, dış etkilerden dolayı oluşabilecek bozulmalar engellenir. Üst kapak kolayca ve defalarca açılıp kapanabilir. Ürün bitince paket halinde alınan yeni gıdalar kutunun içine boşaltılarak daha iyi koşullarda saklanabilir. Gövdede bulunan şeffaf pencere kutunun içinin görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca içindeki ürünün ambalajın dışında yazan özelliklere sahip olup olmadığı bilinçli tüketiciler tarafından kontrol edilebilecektir. Ambalaj, ürünü el değmeden doldurulduktan sonra, kapağın sabitlenmesi ve emniyet bandının takılmasıyla, açılmadan tüketiciye ulaştırma garantisi sağlamaktadır. Kağıdının geri dönüşüm özelliği ile de çevreye duyarlı bir üründür.

2008 Yılı TSE Altın Ambalaj Yarışması’na ‘Kutulu Bakliyat’ (bakliyat ve kuru gıda kaklama kutusu) ile katılan firmamız farklı ambalajı ve yeni tasarımı ile bu ödülü almaya hak kazanmış ve bu ödülle de piyasadaki farklılığını ve yenilikçiliğini bir kez daha ispatlamıştır.

Tesislerine gelen her bir ürünü kalite, lezzet, kalibre ve nicelik bakımından değerlendiren firmamız bu normlara uyan ürünleri ‘Yayla’ markası ile pazara sunmakta bununla beraber her kesimden ve her bütçeden tüketiciye hitap edebilme adına ‘Yunus’ markasıyla ikinci bir ürün daha üretmektedir. Firmamız kapasite ve kalite spektleri sayesinde ülkemizde faaliyette bulunan bir çok ulusal ve yerel marketlerin özel markalı ürünlerini (Private Label) de yapmaktadır. 2005, 2006 ve 2007 yılı bakliyat kategorisi ‘Private Label’ ödülünün firmamıza verilmesiyle bu konudaki başarımız tescillenmiştir.”

Firma yetkilileri, Türkiye’nin her noktasına tüm ürünlerini 2 iş günü içinde ulaştırma imkanına sahip olduklarını ifade etti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’tan “Kriz döneminin domino etkisi ve güncel riskler” etkinliği

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye’nin “Güvenlikte Paradigma Kayması” serisi “Kriz Döneminin Domino Etkisi” başlıklı webinar ile devam etti. Bu kapsamda Securitas Güvenlik Süreçleri Koordinatörü Hüseyin ve Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatör Yardımcısı Feramuz Çalışan, doğal afetler, ekonomik krizler, iklim sorunlarına kadar pek çok farklı dinamiklerin krizleri nasıl etkileyeceğini ele aldılar.

Securitas Kurumsal İletişim Müdürü Elif Koca’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde güncel güvenlik hassasiyetleri ve pazar yapısını değerlendirilirken, Birleşmiş Milletleri’nin Global Terorizm Endeksi’ne dikkat çekildi. Terorizm risklerini değerlendiren bu endekse göre Türkiye 23. Sırada bulunurken, Barış indeksinde 163 ülke arasında 145. Sırada yer alıyor. Konuyu değerlendiren Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatör Yardımcısı Feramuz Çalışan, “Bu endeks bize en önemli riskin jeopolotik terör riskleri olduğunu gösteriyor. Sadece biz değil sınır komşularımız Global Terör Endeksi’nde ilk sıralarda yer alıyorlar. Onu politik hassasiyetler, göçmen sorunu, ekonomik değişim, insan kaynağı yetersizliği, doğal affetler gibi riskler takip ediyor” dedi.

Güvenlik kurgusunun, rutini devam ettirmek üzerine planlandığını belirten Securitas Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim ise, “Ancak olağan dışı bir olay bu rutini sekteye uğradığında ne yapılacağınız, nasıl tepki gösterdiğiniz çok önemlidir. Güvenliğin önemi o zaman ortaya çıkar. Rutin sekteye uğradığında üretim kaybından, itibar kaybına geri dönüşü zor hasarlar meydana gelebilir. Bu hem hizmet alanın hem de hizmet verenin koordineli hareket etmesi gereken bir süreçtir” dedi.

Olası risklerin nasıl atlatılabileceğine dair prosedür, talimat ve görevlendirmelerin önceden hazırlanması gerektiğine dikkat çeken Erim, “Kriz olduğunda hızlı tepki verebilmek, paydaşlardan veri toplayarak doğru aksiyonu alacak altyapıyı oluşturmak çok önemlidir. İletişim dikeyde olduğu kadar yatayda da sürmeli. Bu arada öğrenme ve gelişme devam etmelidir. Masa başı tatbikatları ile riskler gözden geçirilmeli, gerekirse planlar yenilenmelidir. Unutulmaması gereken konu, tüm planlamaların insan odaklı yapılması gerektiğidir. Çalışanlar eğitilmeli, belli dönemlerle güncellenmelidir. Çok güçlü planlar yapsanızda ilgili departmanlara ulaşmadığında işe yaramaz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER