Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Samsonite, eBags’i satın alıyor

Editör
Abone Ol:

Samsonite, dijital dünyadaki konumunu, online valiz ve seyahat aksesuarları satışı yapan eBags’i bünyesine katarak güçlendiriyor. Valiz ve seyahat aksesuarları satışı yapan eBags’i bünyesine katan Samsonite, bu hamleyi, doğrudan müşteri odaklılık, e-ticaret ve dijital üstünlüklerini artırma stratejilerinin bir devamı olarak değerlendiriyor.

Samsonite CEO’su Ramesh Tainwala, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Amerika’nın 1 numaralı online valiz ve çanta perakendecisi olan eBags’i bünyemize katmak, Samsonite’ın var olan iş gücü için büyük bir başarıdır” dedi. Tainwala, Samsonite’ın eBags’i bünyesine katmakla online mecralarda müşteri odaklılık konusunda sadece Kuzey Amerika’da değil, tüm dünyada varlığını ortaya koyacağını söyledi.

Bu birleşmeyle bünyesindeki diğer markaların da online mecralarda bilinirliğini artıracak olan Samsonite, tüm iş alanlarında hızlıca gelişmekte olan e-ticareti merkezine koyarak hareket edeceğinin sinyalini verdi.

eBags Başkanı ve CEO’su Mike Edwards da “Samsonite ailesine katılmaktan oldukça mutluyuz. Seyahat valizleri ve seyahat alanındaki dijital başarılarımız ve öncülüğümüz sayesinde böyle bir birleşme herkes için mükemmel bir uyumun doğmasını sağlayacaktır. Umudumuz, güçlü bir ortaklıkla tüm müşterilerimizin aynı seviyede kalite ve servise ulaşmasını her geçen gün artırarak sağlamaktır” diye konuştu.

1998 yılında kurulan eBags, dünyanın önde gelen seyahat markalarının ürünlerinden oluşan geniş bir portföy sunuyor. Satın almanın, yürürlükteki prosedürlerin tamamlanmasının ardından 2017’nin 2. çeyreğinde sonlandırılması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER